گلدن ویزای اسپانیا 2022

گلدن ویزای اسپانیا 2022-دریم لند-7458

شرایط دریافت گلدن ویزای اسپانیا 2022 چیست؟ اسپانیا که در جنوب غربی اروپا واقع شده است، به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد تعطیلات در جهان شناخته می شود. این کشور پرجنب و جوشی است که به خاطر مناظر باشکوه و کیفیت زندگی عالی خود تحسین شده و ملتی با تاریخ غنی و فرهنگ و سنت های منحصر به فرد است. اسپانیا یکی از مهم ترین اقتصادهای اروپا را دارد.

ویزای طلایی اسپانیا

اسپانیا طرح ویزای طلایی را در سال 2013 برای حمایت از کارآفرینان و بین المللی شدن اجرا کرد. برنامه ویزای طلایی اسپانیا یک فرصت عالی برای تبدیل این کشور به اقامتگاه همیشگی شما است، به خصوص اگر می خواهید در ملک سرمایه گذاری کنید.

هدف اصلی برنامه ویزای طلایی ارتقای اقتصاد در اسپانیا و حمایت از ایجاد مشاغل جدید و البته ورود استعدادهای جدید است، زیرا این ویزا کسب اجازه اقامت را از طریق سرمایه گذاری آسان می کند. به همین دلیل به ویزای سرمایه گذاری نیز معروف است.

ما بیشتر در خصوص ویزای طلایی در این صفحه صحبت کرده ایم.

اقامت اسپانیا از طریق برنامه سرمایه گذاری

 • برنامه ویزای طلایی اسپانیا به انواع مختلفی از سرمایه گذاری اجازه می دهد:
 • حداقل 500.000 یورو در املاک اسپانیا سرمایه گذاری کنید. این برنامه بر ترویج سرمایه گذاری املاک تمرکز دارد.
 • 2 میلیون یورو در بدهی های عمومی اسپانیا سرمایه گذاری کنید.
 • ۱ میلیون یورو در شرکت های اسپانیایی (سهام) سرمایه گذاری کنید.
 • 1 میلیون یورو در حساب بانکی اسپانیایی واریز کنید.
 • شروع یک پروژه تجاری در اسپانیا با منافع عمومی، که اشتغال ایجاد می کند، به نوآوری های فنی ویا علمی کمک می کند یا تأثیر اجتماعی و اقتصادی بر منطقه محلی دارد. با این حال، قبل از اعطای این ویزا باید موارد بیشتری را در نظر گرفت.
گلدن ویزای اسپانیا 2022-دریم لند-8458

نحوه اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

پس از تایید شرایط لازم برای درخواست ویزای طلایی، مدارک باید به موسسه مربوطه ارائه شود.

در این راستا، توجه به این نکته حائز اهمیت است که ویزای طلایی تابع رژیم عمومی خارجی ها نیست، بلکه تابع قانون کارآفرینان است که هدف اصلی آن جذب استعداد و سرمایه گذاری است.

اگر به دنبال راه های سرمایه گذاری در اسپانیا هستید به لینک مربوطه مراجعه کنید.

یکی از فاکتورهای مهم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا مدارک مورد نیاز است. اسناد، بسته به سرمایه گذاری که می خواهید انجام دهید متفاوت است:

اگر سرمایه گذاری در ملک را به عنوان روشی برای اخذ ویزای طلایی انتخاب کرده اید، باید گواهی و هزینه ها را از سازمان ثبت اسناد و املاک ارائه دهید.

کسانی که سرمایه گذاری در سهام اسپانیایی را انتخاب می کنند باید اظهارنامه سرمایه گذاری صادر شده توسط ثبت سرمایه گذاری وزارت اقتصاد (سهام) یا گواهی واسطه مالی ثبت شده در کمیسیون ملی بازار اوراق بهادار را ارائه دهند.

اگر روش انتخاب شده سرمایه گذاری در سپرده های بانکی باشد، ارائه گواهی که نشان دهنده مالکیت بر سپرده باشد، الزامی است. این سند باید توسط موسسه مالی ذینفع سپرده صادر شود.

ویزای طلایی اسپانیا برای چه مدت اعطا می شود؟

مدت اعتبار ویزای طلایی بسته به اینکه درخواست در اسپانیا انجام شده باشد متفاوت است. اجازه اقامت در صورت درخواست از خارج از کشور به مدت 1 سال و در صورت درخواست در اسپانیا به مدت 2 سال خواهد بود.

پس از سپری شدن این مدت، ذینفع می ‌تواند برای تمدید ویزا اقدام کند که پس از دریافت، اجازه اقامت، 5 سال دیگر این مدت تمدید می شود.

برای تایید تمدید، دو شرط اصلی باید رعایت شود:

 • اثبات اینکه سرمایه گذاری که ویزا برای آن اخذ شده است هنوز معتبر است.
 • حداقل یک بار در سال مورد نظر، شخص در اسپانیا بوده باشد.
گلدن ویزای اسپانیا 2022-دریم لند-9458

کدام از اعضای خانواده می توانند شامل ویزای طلایی اسپانیا شوند؟

ویزای طلایی همچنین به شما این امکان را می دهد که برای همسر و یا برای افراد زیر 18 سال که تحت تکفل هستند مجوز دریافت کنید. همچنین ممکن است برای افراد بالای 18 سال که هنوز از نظر اقتصادی به متقاضی وابسته هستند مجوز اعطا شود.

به طور خلاصه، اعضای خانواده که می توانند شامل ویزای طلایی شوند عبارتند از:

 • همسر
 • خردسالان تحت تکفل زیر 18 سال
 • افرادی که وابستگی مالی به متقاضی دارند و هنوز کانون خانواده خود را تشکیل نداده اند.
 • والدین در شرایط وابستگی به متقاضی.
 • پس از تایید درخواست، اعضای خانواده اجازه اقامت را دریافت کرده و از مزایای مشابه متقاضی برخوردار خواهند شد.

اگر به دنبال راهنمای اخذ ویزای اسپانیا هستید از این صفحه ما دیدن کنید.

پس از دریافت ویزای طلایی اسپانیا چه مالیات هایی باید بپردازم؟

ویزای طلایی اسپانیا شما را ملزم به پرداخت هیچ گونه مالیاتی نمی کند، بستگی به کل زمان اقامت در این کشور دارد. اگر این زمان بیش از 183 روز در سال باشد، شما موظف هستید کل درآمد خود را اعلام کنید.با این حال، آنچه شما باید به مقامات اسپانیایی اعلام کنید، سود حاصل از سرمایه گذاری است.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه