کشور اسپانیا برای زندگی

کشور اسپانیا برای زندگی0001

اسپانیا، کشوری واقع در جنوب غربی اروپا، که این روزها به یکی از قطب های مهاجرتی به خصوص برای ایرانی ها تبدیل شده است. زمانی که صحبت از اسپانیا می شود، شاد و خونگرم بودن مردمانش، فرهنگ غنی، سواحل بی نظیر و شهرهای مادرید و بارسلون به ذهن افراد خطور می کند. اما واقعیت این است که در بحث مهاجرت به اسپانیا، پای مواردی مانند هزینه های زندگی، وضعیت اقتصاد، قیمت خرید یا اجاره ملک و غیره به میان می آید و تمامی این موارد باید مورد بررسی قرار بگیرند. پس در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی کشور اسپانیا برای زندگی بپردازیم.

شهرهای مهم اسپانیا برای زندگی

بارسلونا، مادرید و ساراگوسا سه شهر مهم اسپانیا هستند که بسیاری از افراد زندگی در آن را ترجیح می دهند که البته گران ترین شهرها هستند. مادرید و بارسلون قلب تجاری و بازرگانی اسپانیا هستند و افرادی که قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دارند، می توانند این دو کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند. اگر به دنبال آرامش هستید، می توانید شهرهایی مانند والنسیا و مالاگا را مد نظر قرار بدهید.

بهترین شهرهای اسپانیا برای کار

بهترین شهرهای اسپانیا برای کار کدامند؟ اسپانیا یک مقصد محبوب برای مهاجران است. اقتصاد اسپانیا سریع ‌ترین رشد را در اروپا دارد، و نرخ رشد تولید ناخالص داخلی اسپانیا را برای سال‌های 2017 و 2018 در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار امیدوار کننده است.

بارسلونا

محبوب ترین شهر برای مهاجران است.

خانه بسیاری از جوامع.

کلوپ های شبانه در اواخر وقت جوانان و هنرمندان را جذب می کند

خانواده ها برای مدارس بین المللی به این شهر مهاجرت می کنند.

مادرید

گران ترین شهر برای زندگی است

جاذبه های فرهنگی بسیاری وجود دارد، همچنین زندگی شبانه در مادرید هیجان انگیز است.

والنسیا

آسایش یک شهر بزرگ بدون اینکه کلان شهر باشد در این شهر امکان پذیر است.

جمعیت به سرعت در حال رشد است زیرا مهاجران بیشتری والنسیا را انتخاب می کنند.

والنسیا سومین شهر اسپانیا از نظر جمعیت است.

منطقه اندلس

این منطقه که عمدتاً روستایی است، پیوندهای عمیقی با فرهنگ موروها .دارد

سبک زندگی آرام با تعداد زیادی بیمارستان، سینما، رستوران در این شهر حاکم است.

در نزدیکی به کاستا دل سول برای استراحت کوتاه در ساحل است.

شما می توانید جهت اطلاع از روند راه اندازی کسب و کار در اسپانیا به این لینک مراجعه کنید.

در حال حاضر بهترین پروژه های ساخت جدید در اسپانیا را می توانید در منطقه اندلس کشف کنید.

هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه زندگی در اسپانیا از دیگر کشورهای اروپایی پایین تر است و کیفیت زندگی هم بالاست. وضعیت اقتصاد این کشور از سال 2015، روند رو به رشدی داشته و افراد متناسب با درآمد و حقوق شان، در رفاه کامل هستند. هزینه زندگی در شهرهای بزرگی مانند مادرید و بارسلونا، نسبت به شهرهای کوچک تر و یا شهرهای جنوبی به مراتب بیشتر است، اما می توان گفت که هزینه متوسط زندگی برای فرد مجرد بدون در نظر گرفتن اجاره خانه، ماهانه 95.637  و برای یک خانواده چهار نفره تقریبا 157.2 یورو در ماه می باشد.

کشور اسپانیا برای زندگی0002

افرادی که ویزای تحصیلی دریافت می کنند، باید قبل از مهاجرت هزینه های مربوط به تحصیل شان را متناسب با مقطع تحصیلی مورد بررسی قرار بدهند که به نوع دانشگاه (خصوصی و دولتی) نیز بستگی دارد. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی بین 200 تا 4000 یورو است و برای دانشگاه های خصوصی به 30000 یورو هم خواهد رسید.

هزینه حمل و نقل در این کشور پایین است و شما به راحتی می توانید رفت و آمدهای خود را با مترو انجام بدهید و تنها با خرید یک بلیط به ارزش 40.2 یورو، از هر نوع سیستم حمل و نقلی مانند اتوبوس، قطار و مترو می توانید استفاده کنید. حتی خیلی از افراد در اسپانیا از دوچرخه استفاده می کنند.

وضعیت کار در اسپانیا

نرخ بیکاری در اسپانیا مقداری بالاست، با این حال، در صورتی که بتوانید کار متناسب با رشته تحصیلی و تخصص تان را پیدا کنید، می توانید در رفاه زندگی کنید. امروزه، بسیاری از افراد برای ویزای کاری اسپانیا اقدام می کنند که بسیاری از کارفرمایان اسپانیایی به دنبال جذب نیروهای خارجی هستند و شما از این طریق می توانید اقامت یک ساله بگیرید و آن را تمدید کنید.

شرایط تحصیل در اسپانیا

یکی از روش های مهاجرتی، اخذ ویزای تحصیلی و گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه های معتبر اسپانیا است و شما می توانید در یکی از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا ادامه تحصیل بدهید. هم چنین شرایط بسیار خوبی برای بورسیه تحصیلی در این کشور با هزینه های پایین وجود دارد که شما در طول تحصیل تان، می توانید از طریق کار پاره وقت، هزینه های زندگی خود را تامین کنید و در صورتی که بعد از پایان تحصیلات تان، کار مناسبی پیدا کنید، با تغییر ویزای تحصیلی به کاری، می توانید اقامت تان را تمدید کنید.

وضعیت بهداشت و درمان در اسپانیا

سیستم بهداشت عمومی اسپانیا یا عنوان بهداشت ملی (SNS) به صورت منطقه ای فعالیت می کند و افرادی که دارای بیمه تامین اجتماعی هستند می توانند به راحتی از آن استفاده کنند و نیاز است که بخشی از هزینه ها توسط خود فرد و بخش دیگر آن توسط کارفرما پرداخت شود. بیمارستان ها و کلینیک های این کشور نیز مجهز به پزشکان متخصص هستند و بهترین خدمات را ارائه می دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط و هزینه های زندگی در اسپانیا و مهاجرت به این کشور، با کارشناسان ما در دریملند تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات قوانین انتقال اسباب در اسپانیا و هزینه مهاجرت به اسپانیا را نیز مطالعه کنید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه