ویزای طلایی

ویزای طلایی

ویزای طلایی

طی سال های اخیر به تعداد افرادی که خواهان مهاجرت به اروپا هستند، افزوده شده است و اروپا نیز شرایطی را فراهم کرده است تا افراد راحت تر بتوانند اقامت دائم دریافت کنند. یکی از ساده ترین راه ها برای اخذ اقامت دائم کشورهای اروپایی، گلدن ویزا یا همان ویزای طلایی است. به هر حال، شما برای مهاجرت به ویزای کاری، تحصیلی یا سرمایه گذاری نیاز دارید و افرادی که می خواهند از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند، می توانند ویزای طلایی بگیرند.

پس در ادامه همراه ما باشید نا به بررسی صفر تا صد ویزای طلایی بپردازیم.

ویزای طلایی

 

ویزای طلایی چیست؟

گلدن ویزا، یکی از روش های اخذ اقامت در کشورهای اروپایی است که با استفاده از آن، امکان اقامت و سرمایه گذاری در کشور مقصد را فراهم می کند و فردی که گلدن ویزا دارد، می تواند در کشور مقصد زندگی کند و فعالیت های اقتصادی داشته باشد و بعد از اثبات صلاحیت فرد بعد از چند سال، به او تابعیت و پاسپورت داده خواهد شد.

ویزای طلایی یکی از محبوب ترین روش های اخذ اقامت اروپاست و زمانی که شما این نوع ویزا را دریافت می کنید، به راحتی می توانید به تمام کشورهای اروپایی سفر کنید. مالت، پرتغال، ایتالیا، یونان، اسپانیا، لتونی و بلغارستان از جمله کشورهای برتر اروپایی برای دریافت اقامت از طریق ویزای طلایی هستند.

راه های سرمایه گذاری برای دریافت ویزای طلایی

شما برای این که بتوانید گلدن ویزا دریافت کنید، باید تمکن مالی کافی برای سرمایه گذاری داشته باشید، سوء سابقه پیشینه نداشته باشید و بتوانید توانایی مالی خود را به طور قانونی به اثبات برسانید و این ها شرایط عمومی اخذ ویزای طلایی هستند. اما راه های سرمایه گذاری برای گرفتن میزای طلایی چه هستند؟

  • خرید ملک به ارزش پانصد هزار یورو
  • انتقال وجه برای سرمایه گذاری شرکتی یا فعالیت های تحقیقاتی به ارزش 350 هزار یورو
  • انتقال وجه برای فعالیت های هنری یا فرهنگی به ارزش 250 هزار یورو
  • اقدام به اشتغال زدایی و ایجاد کسب و کار در شرکت مقصد

روند دریافت ویزای طلایی

توجه داشته باشید که اول از همه شما باید حساب بانکی در کشور مقصد داشته باشید، چرا که خرید ملک یا سرمایه گذاری بدون داشتن حساب بانکی امکان پذیر نخواهد بود. برای افتتاح حساب و انتقال سرمایه به شماره مالیاتی نیاز است که از طریق نماینده مالیاتی حاضر در اداره مالیات شهر مورد نظرتان دریافت خواهد شد. بعد از انتقال سرمایه و تعیین نوع سرمایه گذاری، مجوز اقامت یک ساله طی شش تا هشت ماه برای شما و خانواده تان صادر می شود، بعد از پایان یک سال می توانید ویزا را به مدت دو سال تمدید کنید و بعد از گذشت پنج سال، پاسپورت کشور مقصد به شما داده خواهد شد.

توجه داشته باشید که در صورت داشتن گلدن ویزا، نیازی به حضور فیزیکی شما برای سرمایه گذاری نخواهد بود، حتی تمدید ویزا نیز غیر حضوری انجام خواهد شد.

مدت اعتبار ویزای طلایی

مدت اعتبار این ویزا با توجه به کشور مقصد متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، ویزای طلایی پرتغال بعد از یک سال دیگر اعتباری ندارد و بعد از آن می توانید ویزا را به مدت دو سال و بعد از آن به مدت پنج سال تمدید کنید. نکته مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که اگر می خواهید گلدن ویزا تان باطل نشود، باید حداقل به مدت هفت روز از سال را در کشور مقصد اقامت داشته باشید.

تفاوتگلدن ویزا با دیگر ویزاهای اروپا

یکی از مهم ترین تفاوت های گلدن ویزا با سایر ویزاهای اروپا این است که قوانین سخت گیرانه ای مانند داشتن پیشنهاد کاری، پرداخت مالیات یا داشتن مدرک ازدواج و این گونه موارد حذف شده است و شما تنها باید در اروپا سرمایه گذاری کنید تا بتوانید ویزایی طلایی را دریافت کنید. از جمله مزایای ویزای طلایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دسترسی و سفر به کل اروپا
  • همراه داشتن خانواده
  • اخذ شهروندی

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه