ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که سالانه افراد بسیاری برای سفر به این کشور اقدام می کنند. اما سفر به اسپانیا هم شرایط خاص خودش را دارد و شما حتما باید ویزا بگیرید. ویزایی که شما برای سفر به اسپانیا نیاز دارید، ویزای توریستی نام دارد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

ویزای توریستی اسپانیا چیست؟

ویزایی است که به افرادی که قصد سفر و گردش به اسپانیا و یا دیدن خانواده خود را دارند، داده می شود. ویزای توریستی به مدت سه ماه و گاها شش ماه صادر می شود و بعد از آن شما باید خاک اسپانیا را ترک کنید. نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که شما با گرفتن این ویزا، در واقع ویزای شینگن دریافت می کنید و اجازه سفر به تمام کشورهای موجود در لیست شینگن را خواهید داشت.
جهت اخذ آن، حتما باید تمام مدارکی که به سفارت تحویل می دهید، کامل باشد چرا که سفارت در خصوص اعطای ویزا بسیار سخت گیر است و در صورتی که مدارک تان کامل نباشد، درخواست شما رد خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی اسپانیا

توجه داشته باشید که برای اخذ آن، حتما باید تمام مدارک زیر را به سفارت تحویل بدهید.
• تکمیل شده فرم درخواست ویزا
• پاسپورت معتبر که باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد
• دو قطع عکس
• بیمه مسافرتی شینگن (سقف سی هزار یورو برای سه ماه)
• بلیط رفت و برگشت
• ارائه مدارک وضعیت شغلی با ذکر میزان حقوق و فیش حقوقی
• ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در صورتی که فرد دانشجو باشد
• نامه تمکن مالی
• مدارک اقامت و رزرو هتل

ویزای توریستی اسپانیا

مدت درخواست و اقامت با ویزای توریستی اسپانیا

شما با داشتن ویزای توریستی، تنها نود روز می توانید در اسپانیا اقامت داشته باشید و این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که اگر بار اول است که ویزای شینگن می گیرید، مدت اقامت تان در اسپانیا یا دیگر کشورهای شینگن، کمتر از نود روز خواهد بود. زمانی که مدارک تان را به سفارت تحویل می دهید، معمولا 21 تا 30 روز زمان می برد تا درخواست شما بررسی شود و ویزا برایتان صادر گردد.
سوالی که برای خیلی ها پیش می آید این است که آیا امکان تمدید ویزای توریستی وجود دارد که در پاسخ باید بگوییم، خیر مگر این که شرایط اضطراری پیش بیاید و شما بتوانید مدارک قانع کننده ای را به سفارت تحویل بدهید، مواردی مانند ادامه درمان پزشکی یا بروز حادثه.

هزینه ویزای توریستی اسپانیا

هزینه آن برای هر فرد مبلغ 60 یورو است که مالیات هم به آن اضافه می شود، برای کودکان شش تا دوازده سال، 40 یورو و برای کودکان زیر شش سال نیز رایگان خواهد بود.

مراحل اخذ ویزای توریستی اسپانیا

از آن جایی که سفارت اسپانیا در دادن ویزای توریستی، حساسیت زیادی به خرج می دهد، حتما در روزی که برای مصاحبه تعیین می شود، با در دست داشتن تمام مدارک مورد نیاز به سفارت مراجعه کنید. همان طور که گفتیم معمولا سه هفته تا یک ماه زمان می برد تا نتیجه بررسی ها به شما اعلام شود و شما می توانید برای راحتی کار و اطمینان یافتن از طی شدن تمام مراحل اداری، پروسه اخذ ویزای خود را به کارشناسان ما در هلدینگ مرامس بسپارید. شما معمولا نود روز قبل از این که قصد سفر به اسپانیا را دارید، باید برای درخواست ویزا اقدام کنید.

دلایل رد شدن ویزای توریستی اسپانیا

حتما شما هم شنیده اید که گاهی اوقات، ویزای توریستی ریجکت یا رد می شود که دلیل اصلی آن در خصوص این نوع ویزا، عدم ارائه کامل مدارک است که شما می توانید، مجددا با تکمیل مدارک خود، درخواست مجدد بدهید و اگر فکر می کنید که ویزا اشتباها رد شده، نامه تجدید نظر بنویسید و البته توجه داشته باشید که ادعای شما باید محکمه پسند باشد. پس تنها در صورتی که احساس کردید درخواست شما ناعادلانه رد شده، برای نوشتن نامه اقدام کنید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه