ویزای تجاری اسپانیا

تصویر-ویزای-تجاری-اسپانیا-9505

ویزای تجاری اسپانیا

نحوه اخذ ویزای تجاری در اسپانیا چگونه است؟ آیا به دنبال راه های گرفتن ویزای تجاری اسپانیا هستید؟ ویزای تجاری اسپانیا یه چه معناست؟ مشاور املاک دریملند در ادامه به بررسی این موضوع می پردازد.

ویزای تجاری چیست؟

ویزای تجاری مجوزی است که به شما این امکان را می دهد که در حالی که یک فعالیت اقتصادی یا تجاری خاص را توسعه می دهید، اعم از شرکت در نمایشگاه تجاری، بازدید از مشتریان، یا انجام فعالیت های آموزشی خاص، وارد یک کشور خارجی شوید و اقامت کنید.

به طور کلی، وقتی در مورد ویزای تجاری صحبت می کنیم، منظور ما ویزای شینگن کوتاه مدت است که به شما امکان می دهد برای مدت کوتاهی تا 90 روز از اسپانیا (یا هر کشور شینگن دیگر) بازدید کنید.

با این وجود، همانطور که اکنون خواهیم دید، این تنها راه کار و تجارت در کشور نیست و این به این دلیل است که اگر بخواهید بیش از این 3 ماه بمانید تا فعالیت اقتصادی خود را توسعه دهید، مسیرهای دیگری وجود دارد که می تواند بسیار مناسب تر باشد.

چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که اخذ ویزای تجاری مستلزم یک سری الزامات است که باید آنها را رعایت کنید.

تصویر-ویزای-تجاری-اسپانیا-9505

چه کسانی باید برای ویزای تجاری اسپانیا اقدام کنند؟

اگر برای مقاصد تجاری به اسپانیا سفر می کنید، چه برای برگزاری جلسات مختلف، چه برای بازدید از تامین کنندگان یا مشتریان، یا شرکت در یک نمایشگاه تجاری، به احتمال زیاد باید برای ویزای تجاری اقدام کنید.

تا زمانی که شما تبعه کشوری خارج از اتحادیه اروپا باشید و کمتر از 90 روز در اسپانیا بمانید، این موضوع صادق است.

با این حال، اگر شما یک شهروند اروپایی هستید یا کشور شما توافق نامه ای با اسپانیا دارد که برای عبور از مرزها نیازی به ویزا ندارد، نیازی به درخواست برای این ویزا نخواهد بود.

به خاطر داشته باشید که حتی اگر نیازی به ویزا ندارید، مانند داشتن بلیط رفت و برگشت یا اقامت تایید شده، همچنان باید با یک سری الزامات ورود رعایت کنید.

همچنین اگر به دنبال دریافت اقامت اسپانیا برای فرزندان خردسال هستید به این لینک مراجعه کنید.

انواع ویزای تجاری اسپانیا و شرایط مورد نیاز

همانطور که اشاره کردیم، انواع مختلفی از ویزای تجاری در قلمرو اسپانیا وجود دارد و بسته به برنامه های شما و مدت زمانی که قصد اقامت در این کشور را دارید، باید یکی از گزینه ها را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید:

قوانین خرید ملک در اسپانیا

اجاره خانه دانشجویی در اسپانیا

ویزای تجاری شینگن کوتاه مدت

اولین نوع ویزای تجاری، ویزای کوتاه مدت است.

بنابراین، اگر قرار است کمتر از 90 روز در اسپانیا باشید (با پیروی از قانون 90 تا 180 روز) انتخاب درستی خواهد بود. مهمترین چیزی که باید در نظر بگیرید هدف از این ویزا است.

در کمال تعجب ، اجازه هیچ گونه فعالیت درآمدزای را به صورت مستقیم نمی دهد.یعنی اگر می خواهید از مشتری بازدید کنید، در یک کنفرانس یا رویداد تجاری شرکت کنید، از تامین کنندگان بازدید کنید یا آموزش کامل (فعالیت هایی که شرکت شما از طریق حقوق به شما پرداخت می کند) این ویزای تجاری مناسب است. اما هرگز فعالیت هایی را که به طور مستقیم با دستمزد دریافت می شود انجام ندهید.

بنابراین، امکان کار با این ویزای تجاری وجود ندارد، در صورتی که بخواهید این کار را انجام دهید، باید برای یکی از دو گزینه زیر اقدام کنید.

شما می توانید جهت اطلاع از بهترین نرخ وام مسکن اسپانیا به این صفحه بروید.

به عبارت دیگر، نوع خاصی از ویزای توریستی است. بنابراین، به بیمه پزشکی مسافرتی، اقامت تایید شده، بلیط پرواز رفت و برگشت و … نیاز دارد.اگر قصد شما این است که بیش از 90 روز بمانید و در فعالیت‌های اقتصادی که می‌تواند درآمد ایجاد کند (مانند راه‌اندازی شرکت خود) شرکت کنید، در زیر دو گزینه موجود را خواهید یافت:

مجوز کار به عنوان کارگر خوداشتغال

مجوز کار خوداشتغالی یک ویزای تجاری است که به شما اجازه می‌دهد به‌مدت 1 سال به طور قانونی در اسپانیا زندگی و کار کنید و در پایان این دوره به مدت 4 سال قابل تمدید است.

اگر می خواهید کسب و کار خود را در اسپانیا راه اندازی کنید یا به عنوان یک حرفه ای مستقل شروع به کار کنید، این گزینه مناسبی است.

از آنجایی که این یک مجوز اقامت و کار است، روند درخواست بسیار طولانی تر و گسترده تر از مورد قبلی است و در کنسولگری اسپانیا واقع در کشور مبدا شما شروع می شود.

ویزای کارآفرین

از طرف دیگر، اگر می خواهید یک ایده تجاری در اسپانیا ایجاد کنید که کاملاً نوآورانه باشد و دارای درجه بالایی از پیچیدگی های فنی در عملیات آن باشد، ویزای کارآفرین گزینه ایده آل خواهد بود.

در این مورد، این مزیت وجود دارد که می توان مستقیماً از اسپانیا به عنوان یک توریست درخواست داد و اگر تمام شرایط را داشته باشید، تنها در 20 روز کاری ویزای خود را دریافت خواهید کرد.

دولت در مورد تصویب این ویزاها بسیار سختگیرانه تر عمل می کند و تنها پروژه هایی که واقعاً نوآورانه هستند در نهایت تایید می شوند.تدوین یک طرح کسب و کار هنوز یک نیاز اساسی برای این فرآیند است و نیاز به تایید قبلی موسسات تجاری دارد.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه