ورود به اسپانیا به عنوان بستگان یک شهروند اسپانیایی

تصویر-ورود-به-اسپانیا-به-عنوان-بستگان-یک-شهروند-اسپانیایی-8908

ورود به اسپانیا به عنوان بستگان یک شهروند اسپانیایی

ورود به اسپانیا به عنوان بستگان یک شهروند اسپانیایی امکان پذیر است؟ ورود به اسپانیا به عنوان بستگان یک شهروند اسپانیایی نیاز به چه مدارکی دارد؟ برای ورود به اسپانیا به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا، در بسیاری از موارد نیاز به درخواست ویزا است.ما در مورد ویزای شینگن با مدت حداکثر 90 روز صحبت می کنیم که حتی اگر قرار نیست چند هفته ای توریست باشید اما بعداً قصد اقامت اسپانیا  را دارید، باید برای آن اقدام کنید. مگر اینکه با توجه به کشور مبدا شما، نیازی به درخواست ویزا نباشد.

شما می توانید جهت اطلاع از گلدن ویزای اسپانیا 2022 به این لینک مراجعه کنید. 

اما اگر عضو خانواده یک شهروند اسپانیایی هستید، شرایط متفاوت است زیرا از این واقعیت که برای پیوستن به آن عضو خانواده وارد کشور می شوید سود می برید.

کدام اقوام می توانند به عنوان اعضای خانواده اسپانیایی ها وارد اسپانیا شوند؟

اول از همه، والدین بالای 65 سال یا کمتر از این سن، تحت سرپرستی شهروند اسپانیایی هستند.

فرزندان زیر 21 سال یا بالای 21 سال که به شهروند اسپانیایی وابسته هستند.

در نهایت، همسر یا شریک مدنی معتبر

تا پیش از این، این اعضای خانواده می توانستند با درخواست ویزا به عنوان اعضای خانواده یک شهروند اتحادیه اروپا وارد اسپانیا شوند و این کار برای آنها راحت تر بود.

مقررات مهاجرتی جدید ورود به اسپانیا به عنوان بستگان یک شهروند اسپانیایی

شاید یکی از مهمترین آنها مربوط به تغییر برنامه از رژیم اتحادیه اروپا به عمومی برای همه اعضای خانواده شهروندان اسپانیا باشد.

یعنی تا کنون، این بستگان مستقیم اتباع اسپانیایی (اتباع غیر اتحادیه اروپا) می توانستند کارت اقامت خود را از طریق رژیم جامعه (که به عنوان عضو خانواده کارت شهروندی اتحادیه اروپا شناخته می شود) دریافت کنند.

اما با لازم الاجرا شدن این آیین نامه، اکنون به سمت رژیم عمومی خواهند رفت و این کار را از طریق arraigo خانوادگی انجام خواهند داد.

این امر ورود به اسپانیا و نحوه انجام آن را برای این اعضای خانواده مشروط می کند.

شما می توانید جهت اطلاع از مهاجرت آسان به اسپانیا به این صفحه بروید.

تا پیش از این، شهروند اسپانیایی ابتدا شهروند اتحادیه اروپا محسوب می شد و به همین دلیل، یکی از اعضای خانواده غیر اروپایی وی می توانست به عنوان یکی از اعضای خانواده یک شهروند اتحادیه اروپا برای ورود به اسپانیا درخواست ویزا کند. با این تغییر در مقررات، اسپانیایی اکنون ابتدا اسپانیایی در نظر گرفته می شود و بنابراین اعضای خانواده او می توانند برای arraigo اقدام کنند.

تصویر-ورود-به-اسپانیا-به-عنوان-بستگان-یک-شهروند-اسپانیایی-8908

شرایط لازم برای سفر و ورود به اسپانیا به عنوان یک عضو خانواده اسپانیایی

اعضای خانواده شهروندان اسپانیایی برای اینکه بتوانند وارد کشور شوند باید شرایط زیر را رعایت می کردند:

در صورت زوج بودن، ارائه سند ازدواج الزامی است. در صورتی که ازدواج در اسپانیا به ثبت نرسیده باشد، این گواهی باید قانونی باشد.

در مورد مشارکت های ثبت شده، باید ثبت مشارکت پایدار در رجیستری اسپانیایی مربوطه ارائه شود.

برای کودکان، شناسنامه آنها

علاوه بر این، برای فرزندان شهروندان اسپانیایی بالای 21 سال، لازم است نشان داده شود که حداقل یک سال تحت مراقبت شهروند اسپانیایی بوده‌اند.

برای فرزندان (پدر یا مادر)، ثبت تولد شهروند اسپانیایی که رابطه خانوادگی را ثابت می کند.

اگر با شهروند اسپانیایی سفر نمی‌کنید و تصمیم به ملحق شدن به او را دارید، باید ثبت نام شهرداری در اسپانیا را به همراه داشته باشید.

بیشتر بخوانید:

از سوی دیگر، برای سایر اعضای خانواده نیز یک سری الزامات وجود دارد:

در صورت ورود به عنوان فرزند یا اولاد همسر شهروند اسپانیایی، ثبت تولد همسر و ثبت ازدواج نیز باید ارائه شود.

در مورد خانواده های بزرگ، نشان دادن خویشاوندی با اسپانیایی ضروری است.

برای هر یک از اعضای خانواده که به دلیل ناتوانی یا سایر دلایل جدی سلامتی به شهروند اسپانیا ملحق می شود، علاوه بر اثبات رابطه خانوادگی، اثبات وضعیت سلامتی نیز ضروری است.

اگر شک دارید یا می خواهید مشاوره حقوقی کامل دریافت کنید تا بتوانید با ویزای خود وارد اسپانیا شوید و متعاقباً اقامت دریافت کنید، مشاور املاک دریملند در اختیار شما هستند.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه