هزینه مهاجرت به اسپانیا

هزینه مهاجرت به اسپانیا1538

اسپانیا از جمله کشورهای اروپایی است که این روزها به یکی از مقاصد مهاجرتی برای کار، تحصیل و سرمایه گذاری به خصوص برای ایرانی ها تبدیل شده است. از آن جایی که اسپانیا جزء کشورهای عضو اتحادیه اروپاست، برای ورود به آن به ویزای شینگن نیاز است که برای دریافت آن باید اقدام شود. زمانی که صحبت از مهاجرت می شود، یکی از موارد مهمی که افراد باید آن را در نظر داشته باشند، بحث هزینه هاست که در این مطلب به بررسی هزینه مهاجرت به اسپانیا خواهیم پرداخت.

مهاجرت به اسپانیا

هزینه مهاجرت به اسپانیا4562

روش های مختلفی برای مهاجرت به اسپانیا و اخذ اقامت این کشور وجود دارد که به بررسی هر یک خواهیم پرداخت:

·         مهاجرت از طریق تحصیل. دانشجویان ایرانی می توانند از طریق ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا اقدام کنند که نیاز است از یکی از دانشگاه های معتبر پذیرش گرفته شود.

·         مهاجرت از طریق کار. برای مهاجرت از این طریق، شما به ارائه پیشنهاد کاری از یک کارفرمای اسپانیایی نیاز دارید که کارفرما باید به اثبات برساند که نتوانسته از کشورهای عضو اتحادیه نیرو جذب کند. این روش برای افرادی خوب است که با شرکت های خارجی در ارتباط هستند.

·         مهاجرت از طریق سرمایه گذاری. افرادی که از شرایط مالی خوبی برخوردار هستند و می توانند در اسپانیا ملک خریداری کنند یا شرکتی را ثبت کنند، می توانند از این طریق مهاجرت کنند. در صورتی که ملک خریداری شده، بیش از 500 هزار یورو ارزش داشته باشد، می توانید ویزای طلایی دریافت کنید.

·         مهاجرت از طریق ازدواج. از دیگر راه های مهاجرت می توان به ازدواج با یک شهروند اسپانیایی اشاره کرد که بعد از آن می توانید برای گرفتن اقامت و شهروندی اقدام کنید.

·         مهاجرت از طریق پناهندگی. افرادی که در کشور خود امنیت جانی ندارند و یا فعالیت سیاسی و اجتماعی دارند، می توانند درخواست پناهندگی برای اسپانیا بدهند که البته این روش قوانین خاص خود را دارد.

هزینه مهاجرت به اسپانیا شامل چه مواردی است؟

در این قسمت به بررسی تمام مواردی می پردازیم که هزینه های مهاجرت را شامل می شوند.

·         هزینه های گرفتن ویزا

اولین کار برای مهاجرت، اخذ ویزا است که نیاز است هزینه هایی برای دریافت فرم و هم چنین به خود سفارت پرداخت شود. هزینه ویزای کوتاه مدت و بلند مدت متفاوت است که برای بزرگسالان 80 یورو، برای افراد زیر 12 سال 40 یورو و برای کودکان زیر شش سال رایگان می باشد.

·         تمکن مالی مورد نیاز

شما برای مهاجرت به تمکن مالی نیاز دایرد، به این معنا که باید ثابت کنید در زمان اقامت تان در اسپانیا، می توانید از پس هزینه های زندگی خود بربیایید. تمکن مالی می تواند به دو صورت باشد: 1) ارائه صورت حساب بانکی سه ماهه اخیر 2) داشتن حامی مالی

·         ترجمه مدارک

برای مهاجرت به اسپانیا، تمامی مدارک تحصیلی و کاری، شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج، پاسپورت و غیره باید به زبان اسپانیایی ترجمه شوند که هزینه متفاوتی را به همراه خواهد داشت.

·         هزینه های جانبی

منظور از هزینه های جانبی، خرید بلیط هواپیما، سیم کارت، هتل و یا اینترنت می باشد.

هزینه های زندگی در اسپانیا به سبک زندگی هر فرد بستگی دارد و شامل هزینه های مربوط به مسکن، خوراک، حمل و نقل یا تحصیل می شود. اما در کل می توان گفت که هزینه ها در اسپانیا به مراتب کمتر از دیگر کشورهای اروپایی است و شما با داشتن یک کار مناسب با درآمد متوسط هم می توانید زندگی خوبی را در این کشور داشته باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه های مهاجرت به اسپانیا و روش های مهاجرت، با کارشناسان ما در دریم لند تماس بگیرید.

میتوانید مقالات هزینه های ویزا اسپانیا و قوانین خاص اسپانیا را نیز مطالعه کنید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه