نرخ سوخت در اسپانیا

نرخ-سوخت-در-اسپانیا-1111

نرخ سوخت در اسپانیا

اسپانیا از جمله کشورهای اروپایی است که هر ساله به تعداد افرادی که قصد مهاجرت به آن را دارند، افزوده می شود و از طرفی، این کشور به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری، توریست های بسیاری را به خود جذب کرده است. همیشه زمانی که شما قصد شروع یک زندگی جدید در کشور دیگری را دارید و یا قصد دارید برای مدتی اقامت داشته باشید، سوالات بسیاری برای تان ایجاد می شود که یکی از موارد می تواند مربوط به سیستم حمل باشد که در ادامه قصد داریم به بررسی نرخ سوخت در اسپانیا بپردازیم.

حمل و نقل در اسپانیا

کشور اسپانیا سیستم حمل و نقل بسیار وسیع و گسترده ای دارد، به گونه ای که به کاهش هزینه های رفت و آمد افراد بسیار کمک شده است. از جمله این سیستم ها می توان به شبکه های مترو، اتوبوس و قطار اشاره کرد که مترو در شهرهای مادرید، بارسلونا، بیلبائو، مالاگا، سویا و والنسیا وجود دارد و شما با خرید بلیط یک طرفه یا دو طرفه می توانید به راحتی از این سیستم استفاده کنید.

یکی دیگر از روش های حمل و نقل، اجاره خودرو است که خب افراد خاصی از آن استفاده می کنند و بسیاری رانندگی در جاهای شلوغ را ترجیح نمی دهند. برای اجاره خودرو در اسپانیا حتما باید بالای 22 سال باشید و البته گواهی نامه بین المللی نیز داشته باشید. اما اگر عجله داشته باشید، می توانید از تاکسی های درون شهری استفاده کنید که هزینه آن بر اساس کیلومتری که می اندازد مشخص خواهد شد. اما اگر گردشگر هستید و می خواهید در شهر گردش کنید و مسافت های کم را دارید، استفاده از اتوبوس هم می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

بیشتر بخوانید (شغل های پردرآمد در اسپانیا ،رفتار مردم اسپانیا با ایرانیان )

نرخ-سوخت-در-اسپانیا-1111

نرخ سوخت و بنزین در اسپانیا

قیمت بنزین در حال حاضر در اسپانیا به بالاترین میزان خود رسیده است، به گونه ای که قیمت یک لیتر بنزین نسبت به سال گذشته در حدود 48 درصد گران تر شده و قیمت گازوئیل نیز 56 درصد افزایش داشته است. بنزین سوپر بدون سرب با اکتان 95، به قیمت 968.1 یورو در هر لیتر به فروش می رسد که البته به گفته بسیاری از افراد، قیمت این بنزین در اسپانیا پایین تر از دیگر کشورهای منطقه است، آن هم به این دلیل که مالیات کمتری به سوخت خودرو در اسپانیا تعلق می گیرد.

نرخ سوخت و بنزین در مادرید در حال حاضر در حدود 019.2 یورو است و این در حالی است که در برخی پمپ بنزین ها این مقدار از دو یورو هم فراتر رفته است. البته که در شهرهایی مانند سویا قیمت بنزین در حدود 63.1 یورو گزارش شده است. نکته ای که وجود دارد این است که دولت اسپانیا در ماه آوریل و به منظور جبران افزایش قیمت بنزین، پرداخت یارانه ای معادل 20یورو به ازای هر لیتر را برای رانندگان در نظر گرفته است و از طرفی، اقداماتی در حال اجرا شدن است تا هزینه های سوخت و انرژی در این کشور کاهش یابد.

به طور کلی،

در صورتی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید، توصیه می شود در انتخاب محل زندگی دقت بیشتری به خرج بدهید و توصیه ما در دریم لند این است که تا جایی که می توانید محل زندگی را در نزدیکی محل کار خود انتخاب کنید تا هزینه های رفت و آمدتان تا حد امکان کم شود.

بیشتر بخوانید (دانستنی های اسپانیا برای زندگی و مهاجرت،قیمت خانه در اسپانیا)

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه
جستجو
محدوده قیمت از تا