نحوه صرفه جویی مالیات در اسپانیا

تصویر-نحوه-صرفه-جویی-مالیات-در-اسپانیا-4958

نحوه صرفه جویی مالیات در اسپانیا

نحوه صرفه جویی مالیات در اسپانیا چگونه است؟ مالیات می تواند یک سردرد واقعی باشد. به خصوص در کشورهایی مانند اسپانیا که بار مالیاتی آن بالاست. اگر شما هم به دنبال نحوه صرفه جویی مالیات در اسپانیا هستید تا انتهای این متن همراه ما شوید.

اغلب دیدن اینکه چگونه نیمی از درآمدی که با عرق و تلاش خود به دست آورده اید از بین می رود، احساس خوبی ندارد. به همین دلیل است که ما می خواهیم چند نکته مفید را ارائه دهیم که به شما در نحوه صرفه جویی مالیات در اسپانیا کمک می کند.

سیستم مالیاتی اسپانیا

قبل از شروع با نکات واقعی برای صرفه جویی در پول، اجازه دهید ابتدا سیستم مالیاتی در قلمرو اسپانیا را تجزیه و تحلیل کنیم، بنابراین می توانید بدانید که شما به عنوان یک خارجی پس از شروع زندگی در این کشور چه مالیات هایی را پرداخت خواهید کرد.

از آنجا که مالیات در اسپانیا می تواند کاملاً شبیه مالیات بریتانیا یا ایالات متحده باشد، اما تفاوت های جزئی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید.

اگر به دنبال قوانین خرید ملک در اسپانیا هستید کافی است به این صفحه بروید.

آیا شما شامل مالیات هستید؟

پاسخ به این سوال برای تعریف استراتژی‌هایی برای صرفه‌جویی در مالیات‌ها و اینکه بدانید در وهله اول باید چه مالیات‌هایی را بپردازید، بسیار مهم خواهد بود.

مقیم مالیاتی اساساً به این معنی است که شما بیش از 183 روز در سال را در اسپانیا می گذرانید.این وضعیت معمولی برای خارجی هایی است که دارای مجوز اقامت معمولی هستند، زیرا برای تمدید آنها باید بیش از 6 ماه در کشور بمانند.

با این وجود، اگر مرکز اصلی فعالیت اقتصادی شما قلمرو اسپانیا باشد یا همسر و یا فرزندان شما در اینجا زندگی می کنند، ممکن است به عنوان مقیم مالیاتی نیز در نظر گرفته شوید.

مالیات در اسپانیا

نحوه صرفه جویی مالیات در اسپانیا چگونه است؟ اکنون که می دانید وضعیت دقیق شما در رابطه با قانون مالیات اسپانیا کدام است، بیایید به سراغ لیست کاملی از تمام مالیات هایی که باید به عنوان یک خارجی ساکن اسپانیا بپردازید، برویم.

مالیات بر درآمد

به شرط اینکه ساکن کشوراسپانیا باشید، برای تمام درآمدهایی که در سراسر جهان به دست می آورید، مالیات بر درآمد پرداخت خواهید کرد. این درآمدها مالیات هایی با نرخ مالیات تصاعدی هستند که از 19 تا 45 درصد در بالاترین گروه متغیر است. این نیز یکی از اصلی ترین مالیات هایی است که فریلنسرها باید در کشور بپردازند.

شما می توانید جهت اطلاع از ویزای تجاری اسپانیا به این صفحه بروید. 

مالیات غیر مقیم

 در صورتی که شما غیر مقیم هستید، باید بر درآمدهای ایجاد شده نیز مالیات بپردازید، اما فقط برای کسانی که در اسپانیا هستندما در مورد نرخ ثابت 24٪ صحبت می کنیم که معمولاً برای سودهایی که هنگام اجاره یک ملک به دست می آورید یا از بازدهی که هر دارایی دیگری در اسپانیا ارائه می دهد اعمال می شود.

مالیات بر عایدی سرمایه

 این مالیات، که از 19 به 23 درصد می رسد، به سود خاصی که از فروش دارایی که قبلاً با قیمت پایین تر خریداری کرده اید، اعمال می شود. بنابراین، به عنوان مثال، اگر شما یک ملک یا مجموعه ای از سهام با قیمت بالاتری دیگری خریداری کرده اید و آنها را در زمان مشخص با می فروشید، سود سرمایه بر روی آن تفاوت برای شما اعمال می شود.

بیشتر بخوانید: 

مالیات بر ثروت

نرخ مالیات 0.2 تا 2.5٪ که برای تمام دارایی های شما در اسپانیا که ارزش آنها بالای 700000 یورو است اعمال می شود. مالیات بر ثروت فقط برای ارزشی اعمال می شود که از آن مقدار بیشتر باشد.

مالیات بر ارث

 در برخی از مناطق اسپانیا، پس از پذیرش هر دارایی (به عنوان مثال، از طریق ارث)، باید درصد کمی را بپردازید که بسته به منطقه خاص شما متفاوت است.

تصویر-نحوه-صرفه-جویی-مالیات-در-اسپانیا-4958

نکات مفید برای نحوه صرفه جویی مالیات در اسپانیا

با در نظر گرفتن کل سیستم مالیاتی، اکنون می توانیم به سراغ نکات واقعی برویم که به شما در صرفه جویی در مالیات به عنوان یک مهاجر کمک می کند.

برای قانون بکهام اقدام کنید!

قانون بکهام یک رژیم مالیاتی ویژه است که برای خارجی هایی که به دلایل کاری به اسپانیا می آیند اعمال می شود. این امکان را فراهم می کند که برای اهداف مالیاتی غیر مقیم شوید، حتی اگر بیش از 183 روز در سال را در کشور سپری کنید.

با این راهکار، اساساً می توانید از پرداخت مالیات بر درآمد تصاعدی که می تواند تا 45٪ افزایش یابد اجتناب کنید و در عوض هزینه ثابت 24٪ را بپردازید. بنابراین، همانطور که می بینید، این باعث صرفه جویی مالیاتی مهمی برای شما می شود و شما می توانید تا پنج سال پس از ورود به اسپانیا از این قانون بهره مند شوید.

اگرچه قانون بکهام متداول ترین راه مورد استفاده برای صرفه جویی در مالیات است، اما جایگزین دیگری وجود دارد که می تواند به شما کمک کند که فقط برای مقاصد مالیاتی غیر مقیم شوید.

اگر در مورد وضعیت مالیاتی خود به کمک نیاز دارید، در تماس با مشاور املاک دریملند دریغ نکنید.

 

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه