نحوه افتتاح حساب بانکی در اسپانیا

تصویر-نحوه-افتتاح-حساب-بانکی-در-اسپانیا-3432

فهرست مطالب

نحوه افتتاح حساب بانکی در اسپانیا

نحوه افتتاح حساب بانکی در اسپانیا چگونه است؟آیا به اسپانیا نقل مکان کرده اید، اما مطمئن نیستید که بهترین بانک اسپانیایی برای شما کدام است؟ آیا می دانید چگونه می توان به طور کلی یک حساب بانکی باز کرد، به خصوص به افراد غیر مقیم؟ باز کردن یک حساب بانکی در اسپانیا ممکن است پیچیده و دردسر ساز به نظر برسد، اما در ادامه مشاور املاک دریملند به شما کمک می کند تا با نحوه افتتاح حساب بانکی در اسپانیا آشنا شوید.

افتتاح حساب بانکی در اسپانیا

وقتی صحبت از افتتاح حساب بانکی در اسپانیا به میان می‌آید، چندین گزینه عالی برای شما وجود دارد.

این مقاله جامع به عنوان راهنمای بانکداری در اسپانیا با هدف کمک به شما در انتخاب بهترین بانک در اسپانیا که انتظارات و ترجیحات شما را برآورده می کند آماده شده است.

نکاتی که باید قبل از انتخاب بانک در اسپانیا در نظر داشته باشید!

قبل از اینکه در مورد اینکه کدام بانک ها برای شما بهترین هستند و نحوه افتتاح حساب بانکی در اسپانیا صحبت کنیم، چند نکته وجود دارد که باید در مورد بانکداری در اسپانیا به طور کلی در نظر بگیرید. با این اطلاعات می توانید تصمیمی آگاهانه بگیرید.

اگر این اولین بار است که برای مدت طولانی تری در اسپانیا زندگی می کنید، اولین سوالی که باید از خود بپرسید این است که آیا واقعاً نیاز به افتتاح حساب بانکی اسپانیایی دارید یا خیر. اگر قرار است در اسپانیا کار کنید، پس قطعا برای دریافت حقوق خود به یک حساب نیاز خواهید داشت. با این حال، اگر شما یک دانشجوی بین‌المللی هستید و فقط چند ماه در آنجا می‌ مانید، ممکن است لزوماً به افتتاح حساب نیاز نداشته باشید.

 همانطور که گفته شد، شهروندان غیر اتحادیه اروپا همیشه با باز کردن یک حساب بانکی اسپانیایی در هزینه ها صرفه جویی می کنند، زیرا آنها مجبور نیستند با تمام هزینه های استفاده از کارت خارجی در خارج از کشور مقابله کنند.

لازم به ذکر است که، هنگامی که یک حساب بانکی در اسپانیا باز می کنید، هم یک کارت نقدی و هم یک کارت اعتباری دریافت خواهید کرد. می توانید از این کارت ها برای برداشت رایگان پول از دستگاه های خودپرداز، بانک خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:

 

نحوه افتتاح حساب بانکی در اسپانیا به عنوان فردغیر مقیم

پس از ورود به این کشور می توانید در اکثر بانک های اسپانیا حساب بانکی باز کنید، اما نه قبل از آن. اگر در زمان درخواست برای حساب کارت شناسایی خارجی (NIE/TIE) خود را ندارید، باید حساب بانکی خود را به عنوان غیر مقیم باز کنید.

به یاد داشته باشید که پس از داشتن NIE/TIE باید حساب بانکی غیر مقیم خود را به یک حساب بانکی مقیم تغییر دهید. این فرآیند بسیار آسان است، تنها کاری که باید انجام دهید این است که کارت NIE/TIE خود را به بانک خود ارائه دهید.

اگر در رابطه با تفاوت میان NIE و TIE اطلاعی ندارید همین حالا به لینکه مربوطه مراجعه کنید.

تصویر-نحوه-افتتاح-حساب-بانکی-در-اسپانیا-3432

مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب بانکی در اسپانیا

گذرنامه یا کارت ملی معتبر

ارائه دلیل کتبی برای افتتاح حساب

نشانی آدرس شما در اسپانیا. اگر هنوز آدرس اسپانیایی ندارید، می‌ توانید بعداً این اطلاعات را تحویل دهید. برخی از بانک ها نیز TIN شما را می خواهند.

برای افتتاح حساب بانکی به عنوان مقیم، به شماره NIE/TIE خود نیاز دارید.

افتتاح حساب بانکی در یک بانک آنلاین اسپانیا

در حالی که بانک‌های سنتی با مکان‌های فیزیکی هنوز محبوب ترین شکل بانکداری هستند، بانکداری آنلاین در اسپانیا به سرعت تبدیل به یک انتخاب بسیار محبوب برای مدیریت وجوه هستند. بانک های آنلاین تمایل دارند بسیاری از خدمات خود را به صورت رایگان یا با هزینه بسیار کم ارائه دهند.

برای باز کردن یک حساب بانکی اسپانیایی در یک بانک آنلاین، باید منتظر بمانید تا به اسپانیا برسید!

هشدار!!

در زمان گم شدن یا دزدیده شدن کارت های بانکی در اسپانیا، چه باید کرد ؟ اگر کارت بانکی شما در اسپانیا گم یا دزدیده شد، باید فوراً با بانک ارائه دهنده کارت خود تماس بگیرید تا کارت را لغو کنید. در بیشتر موارد یک خط تلفن 24 ساعته برای مشتری وجود دارد که می توانید با آن تماس بگیرید. هنگام باز کردن حساب خود حتماً این شماره را بخواهید. کار بعدی این است که سرقت کارت خود را در نزدیکترین ایستگاه پلیس گزارش دهید.

دریملند مشاور املاک در اسپانیا شما را با تمام مراحل مهاجرت به اسپانیا آشنا می کند، شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه