موزه های اسپانیا

موزه های اسپانیا

بهترین موزه های اسپانیا کدامند؟ اسپانیا یکی از کشورهای جنوب غربی اروپاست که جاذبه های گردشگری بسیاری دارد و هر ساله تعداد زیادی توریست از آن دیدن می کنند. برای آن دسته از افرادی که به تاریخ و دیدن آثار و بناهای قدیمی علاقه دارند، بازدید از موزه های این کشور را پیشنهاد می دهیم. پس اگر اهل تاریخ هستید و قصد سفر به اسپانیا را دارید، در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی موزه های اسپانیا بپردازیم.

بهترین موزه های اسپانیا

• موزه پرادو
موزه دل پرادو، یکی از معروف ترین موزه های دنیاست که در سال 1819 تاسیس شده و شما می توانید از دیدن هنر کلاسیک و مذهبی در این موزه لذت ببرید، به گونه ای که آثار و نقاشی های هنرمندان بزرگ در آن نمایش داده شده است. از جمله شاهکارهایی از ال گروس، موریلو، تیتان، تابلوی معروف ندیمه ها. از آن جایی که اطراف این موزه را باغ و علفزار احاطه کرده، آن را پرادو به معنی علفزار نام گذاری کردند.
• موزه رینا سوفیا
در موزه رینا سوفیا، آثار هنرمندانی مانند پیکاسو، دالی و میرو قرار داده شده و در واقع، تمام هنرهای اواخر قرن بیستم تا به امروز را می توان در این موزه به خوبی مشاهده کرد. یکی از تابلوهای بی نظیری که افراد به خاطر دیدن آن به این موزه می آیند، اثر پیکاسو به نام گرنیکا است که ترس و وحشت دوران جنگ داخلی اسپانیا را به تصویر کشده است.
• موزه تیسن بورنمیسا
در این موزه، آثاری از هنرمندانی مانند کاراواجو، روبنس و رمبرانت به چشم می خورد و حدود هزار اثر هنری از دوره رنسانس، باروک، روکوکو، رمانتیسیسم و هنر مدرن و پاپ را به نمایش در آورده است. در این موزه هم چنین نمایشگاه های خاصی برگزار می شود که محتوای آن ها در هر سال متفاوت خواهد بود.
• موزه پیکاسو
موزه پیکاسو که در بارسلونا قرار دارد، در زمانی که خود پیکاسو زنده بود، افتتاح شد و امروز شما با رفتن به این موزه، می توانید بیش از 4000 آثار پیکاسو را از نزدیک ببینید.
• موزه رمانتیسم
موزه رمانتیسم در سال 1776 افتتاح و راه اندازی شد و با این که کوچک به نظر می رسد اما بیش از 16000 اثر هنری، نقاشی، مجسمه و عکس در آن به نمایش گذاشته شده و هنر دوران رمانتیک را با دکوراسیون و طراحی جذاب به تصویر کشیده است.

موزه های اسپانیا

• موزه دل تراهه
موزه دل تراهه، برای آن دسته از افرادی که عاشق مد و فشن هستند، می تواند خیلی جذاب باشد. در این موزه، کلکسیونی از 160000 قطعه لباس با طراحی های خاص و منحصر به فرد به نمایش گذاشته شده و جالب است بدانید که نمایشگاه های موقتی و ورکشاپ های مربوط به مد و لباس نیز در این موزه برگزار می شود.
• خانه موزه موش پرز
موزه موش پرز برای کودکان بسیار جالب است و خوب است بدانید که این موزه بر اساس پرز (Perez) موش کوچکی که در داستان مشهوری در سال 1902 خلق شده، ساخته شده است. داستانی که بچه ها با خواندن آن فکر می کنند که وقتی دندان شیری خود را زیر بالشت بگذارند، موش شبانه دندان را بر می دارد و هدیه جای آن می گذارد. این موزه دنیای بسیار خاصی برای کودکان خواهد بود.
• موزه سورلا
این موزه، در عمارت سابق هنرمند اسپانیایی سورلا واقع شده و آثار و زندگی این هنرمند را به خوبی به تصویر کشیده است که علاوه بر دیدن آثار هنری می توانید از محیط جذاب این موزه که در یک باغ زیبا قرار دارد، لذت ببرید.
• موزه مرکز ملی هنر
در این موزه، آثار هنری قرن بیستم به تصویر کشیده شده است و می توانید آثاری از پیکاسو و دالی را در آن ببینید. در این موزه هم چنین نمایشگاه های بین المللی برگزار می شود که بهترین نمایشگاه و موزه هنرهای مدرن و معاصر است. کتابخانه ای در این موزه قرار دارد که استفاده از آن برای عموم آزاد می باشد.

موزه های رایگان در مادرید

پایتخت اسپانیا، خانه ی برخی از معتبرترین موزه‌های تاریخ و هنر، در جهان است و تعدادی از آنها نیز ورود رایگان را برای مهمانان ارائه می‌دهند.

فرهنگ و هنر برای همه بودجه ها!  این چیزی است که مادرید در طول سال ارائه می دهد. از گالری‌های هنری بزرگ گرفته تا موزه‌های دیگر، مادرید به افراد این فرصت را می‌دهد که در روزها و زمان‌های خاص،  از موزه های اسپانیا دیدن کنند.

موزه پرادو از دوشنبه تا شنبه از ساعت 18 تا 20 و یکشنبه ها و تعطیلات از ساعت 17 تا 19 به صورت رایگان این امکان را فراهم می کند تا از مجموعه های نوابغ بزرگ نقاشی جهان دیدن کنیم. ساعت 7 بعد از ظهر همچنین دسترسی رایگان در هر زمان برای افراد کمتر از 18 سال، دانش آموزان تا 25 سال، معلمان و افراد معلول نیز امکان پذیر است.

موزه تیسن بورنمیسا یکی از مهم‌ترین مجموعه‌های خصوصی جهان، از سورئالیسم گرفته تا امپرسیونیسم و ​​هنر انتزاعی را در خود جای داده است. در این موزه استثنایی امکان دسترسی بدون پرداخت هزینه ورودی، در روزهای دوشنبه وجود دارد که فرصتی عالی برای تماشای مجموعه دائمی آن است. این امکان برای افراد زیر 18 سال و اعضای شورای بین المللی موزه ها وجود دارد که در هر زمان به صورت رایگان و بدون محدودیت بتوانند از موزه دیدن کنند.

همچنین بازدید از مرکز فرهنگی CaixaForum، جایی که می‌توان تقویم متنوعی از نمایشگاه‌های موقت، کنفرانس‌ها، کارگاه‌ها و کنسرت‌ها را پیدا کنیم، ورود را برای کودکان زیر 16 سال و مشتریان موسسه رایگان کرده است.

از موزه سورولا، شنبه ها از ساعت 14:30 بعد از ظهر به بعد و همچنین یکشنبه ها در تمام طول روز نیز می توانید به صورت رایگان دیدن کنید. جوانان زیر 18 سال، دانشجویان و مستمری بگیران نیز همه روزه می توانند رایگان به این موزه مراجعه کنند.

تور دریم لند، برنامه سفر شما را به گونه ای برنامه ریزی می کند که بتوانید از بهترین موزه های اسپانیا دیدن کنید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه