مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

راه های مهاجرت به اسپانیا چیست؟ اسپانیا یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که به دلیل دانشگاه های معتبر، استاندارد بودن سطح زندگی، متعادل بودن وضعیت کار و زندگی، ارائه خدمات درمانی رایگان و داشتن مردمانی خونگرم به یکی از مقاصد مهاجرتی تبدیل شده است. اسپانیا مردمان بسیار شادی دارد و بیش از نیمی از آن ها وقت خود را به تفریح و مراقبت های شخصی اختصاص می دهند. روش های مختلفی برای مهاجرت به اسپانیا وجود دارد از کار و تحصیل گرفته تا سرمایه گذاری. اما مهاجرت به اسپانیا چه شرایطی دارد؟ چگونه می توان اقدام کرد؟

مهاجرت به اسپانیا و اخذ تابعیت و شهروندی

شما به هر طریقی که به اسپانیا مهاجرت کنید، می توانید بعد از 5 سال زندگی در این کشور، درخواست اخذ ویزای 10 ساله و دائمی بدهید که بعد از آن به شما تابعیت و پاسپورت اسپانیایی داده می شود. اخذ تابعیت اسپانیا در مواردی که فردی از طریق ازدواج به این کشور مهاجرت کرده باشد، زودتر طی می شود و فرد شهروند اسپانیایی به حساب می آید. از جمله مدارک مورد نیاز برای دریافت شهروندی اسپانیا عبارت است از:
• پاسپورت
• گواهی عدم سوء سابقه کیفری
• مدارک پزشکی
• ارائه مدارکی دال بر اقامت قانونی در اسپانیا طی سال های گذشته
افرادی که زیر 18 سال هستند، می توانند از طریق سرپرست های قانونی خود، حق شهروندی دریافت کنند.

مهاجرت به اسپانیا و هزینه های زندگی

جالب است بدانید که هزینه های زندگی در اسپانیا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی پایین تر است و نرخ مالیات نیز کمتر است، به همین خاطر، اسپانیا جزء کشورهای مقرون به صرفه و ارزان برای زندگی به شمار می آید. هزینه زندگی که شامل مواردی مانند رفت و آمد، خورد و خوراک و یا مسکن است، در ماه در حدود 900 یورو می شود که باز هم به سبک زندگی یا منطقه ای که خانه در آن اجاره کرده اید، بستگی دارد. هزینه زندگی در شهرهای بارسلون و مادرید به مراتب بیشتر است و اگر می خواهید در ابتدای اقامت تان، هزینه کمتری برای مسکن پرداخت کنید، می توانید سراغ شهرهای کوچک تر یا مناطق روستایی بروید که والنسیا، جزء قدیمی ترین شهرهاست که هزینه زندگی و اجاره خانه در آن به نسبت پایین است.

هزینه مهاجرت به اسپانیا چقدر است؟

در خصوص بحث هزینه های مهاجرت این موضوع مطرح است که شما از چه طریقی مهاجرت می کنید. قطعا افرادی که از طریق تحصیلی مهاجرت می کنند، باید هزینه ای را برای ثبت نام خود در دانشگاه پرداخت کنند یا افرادی که از طریق سرمایه گذاری اقدام می کنند، باید تمکن مالی بالایی برای خرید ملک یا راه اندازی کسب و کار داشته باشند. از طرفی، شما به یک سری مدارک مانند مدارک دانشگاهی یا سوابق کاری نیاز دارید که باید ترجمه شده باشند که این خود هزینه هایی را به همراه دارد. برای درخواست ویزا نیز باید هزینه ای به سفارت پرداخت شود که همه این موارد در کنار هم، هزینه های مهاجرت را شامل می شوند.

شرایط مهاجرت به کشور اسپانیا

ویزای کشور اسپانیا به دو صورت صادر می شود: کوتاه مدت (3 ماهه) که ویزاهای توریستی یا شینگن هستند و بلند مدت (3 ماه تا یک سال) که فرد از طریق کار یا تحصیل اقدام می کند. نوع اقامت در اسپانیا نیز می تواند موقتی یا دائمی باشد که در اقامت موقت مانند اقامت تحصیلی یا کاری، فرد باید در اسپانیا زندگی کند اما در اقامت دائمی، نیازی به حضور و زندگی فرد در اسپانیا نیست و اقامت تمدید خواهد شد.
افرادی که ویزای توریستی دریافت می کنند، تنها می توانند 90 روز در اسپانیا بمانند و بعد از آن باید خاک کشور را ترک کنند، اما افرادی که پنج سال متوالی در اسپانیا زندگی کرده باشند، می توانند اقامت دائم دریافت کنند. توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای اسپانیا، باید تمکن مالی به میزان کافی داشته باشید و طی پنج سال گذشته هیچ گونه سوء سابقه ای برای تان ثبت نشده باشد.

مهاجرت به اسپانیا

بستن چمدان برای مهاجرت به اسپانیا

زمان برنامه ریزی و سازماندهی سفرتان فرا رسیده است. جدا از سازماندهی پروازها، محل اقامت و حمل و نقل خود از فرودگاه، باید واقعاً چمدان خود را برای مهاجرت به اسپانیا جمع کنید. ممکن است مدتی طول بکشد تا تصمیم بگیرید چه چیزی را با خود بیاورید و چه چیزی را پشت سر بگذارید.

انتخاب چمدان

کوله پشتی مسافرتی

اگر زمانی که خارج از کشور هستید زیاد سفر می کنید، این کیف ها بهترین انتخاب هستند. کوله پشتی مسافرتی معمولاً می توانند به اندازه یک چمدان با اندازه متوسط ​​باشند، اما حمل آنها بسیار راحت تر است.

چمدان

اگر قرار است بیشتر مدت اقامت خود را در یک مکان بمانید، یک چمدان می تواند برای شما بهتر باشد. معمولاً می ‌توانید تعداد بیشتری وسایل را در این کیف‌ ها قرار دهید و چرخ‌ها به راحتی می ‌توانند به شما در حرکت کمک کنند.

پوشاک و کفش

اگر برای سفری که چندین فصل را پوشش می‌دهد به اسپانیا چمدان می‌بندید و می‌خواهید در فضای چمدان خود صرفه‌ جویی کنید، باید لباس‌هایی را انتخاب کنید که برای همه شرایط آب و هوایی مناسب هستند.

حتماً وسایل متنوع و رسمی ‌تری به همراه داشته باشید، اما لباس‌های روزمره را فراموش نکنید. مقدار زیادی لباس رنگ مشکی و سایر رنگ‌های تیره که می‌دانید با هر چیزی ست می‌شوند، بیاورید. شما می توانید هر لباس را با لوازم جانبی و کفش تغییر دهید.

همیشه یک جفت کفش گرم ‌تر به همراه داشته باشید، مهم نیست در چه فصلی زندگی می‌کنید. می ‌توانید آن‌ها را در سفر با هواپیما بپوشید تا فضای کیف‌ تان را ذخیره کنید و سپس آن‌ها را کنار بگذارید تا زمانی که به آن نیاز دارید.

بسته به استایل شخصی شما و جایی که قرار است بروید، باید تصمیم بگیرید که چه کفشی برای شما کاربردی است. اگر عاشق پوشیدن کفش های پاشنه دار یا مجلسی هستید، جفت هایی با رنگ های خنثی بیاورید. همچنین به یاد داشته باشید که بسیاری از خیابان‌های اروپا سنگفرش شده ‌اند و به راحتی نمی‌ توان با پاشنه‌های باریک در آن رفت و آمد کرد.

مزایای مهاجرت به اسپانیا

از جمله مزایای مهاجرت به این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• برخورداری از امکانات رفاهی و داشتن یک زندگی بی دردسر به دلیل پایین بودن هزینه های زندگی
• دسترسی به سیستم حمل و نقل گسترده و صرفه جویی در هزینه ها
• امکان اجاره ملک با قیمت مناسب
• امکان استفاده از خدمات درمانی رایگان
• زندگی با مردمانی شاد و خونگرم

راه های مهاجرت به اسپانیا

روش های مختلفی برای مهاجرت به اسپانیا و اخذ اقامت این کشور وجود دارد که به طور اجمالی به بررسی آن ها خواهیم پرداخت، از جمله:
• مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل. افرادی که قصد ادامه تحصیل در اسپانیا را دارند، می توانند از یکی از دانشگاه های معتبر این کشور پذیرش بگیرند و در مقطع لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا ادامه تحصیل بدهند. هزینه تحصیل در این کشور سالانه در حدود 5 تا 6 هزار یورو می باشد.
• مهاجرت از طریق کار. برای مهاجرت از این طریق شما حتما باید از یک کارفرمای معتبر در اسپانیا دعوت نامه داشته باشید و در صورتی که رزومه شما به قدری قوی باشد که نظر کارفرما را جلب کند، می توانید برای گرفتن ویزا اقدام کنید و مشکلی در خصوص تامین هزینه های خود در این کشور نخواهید داشت.
• مهاجرت از طریق سرمایه گذاری. سرمایه گذاری می تواند از طریق خرید ملک یا ثبت شرکت باشد که فرد می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز اقامت بگیرد و نیازی به حضور خود فرد در اسپانیا نیز نخواهد بود. توجه داشته باشید که افرادی که از طریق سرمایه گذاری به اسپانیا مهاجرت می کنند، حق کار نخواهند داشت.
مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج. مهاجرت به اسپانیا می تواند از طریق ازدواج با یک تبعه اسپانیایی انجام شود و در صورتی که ازدواج 5 سال ادامه پیدا کند، فرد می تواند اقامت دائم این کشور را بگیرد.

بهترین هتل های اسپانیا

هتل چهار فصل مادرید از بهترین هتل های اسپانیا

مادرید به دلیل فرهنگ باورنکردنی، غذای عالی و هتل‌های بسیار مجلل‌ تر، در سال‌های اخیر به شهری در اروپا تبدیل شده است که باید از آن دیدن کرد. پیش‌ بینی می‌شود که تاریخ با نشاط مدرن در هتل جدید خیره‌کننده Four Seasons مادرید زنده شود. این هتل مطمئنا یکی از مجلل ترین هتل ها و اقامتگاه های اسپانیا است.

این هتل که هفت ساختمان قدیمی را به یک هتل مجلل تبدیل کرده است، درست در مرکز شهر واقع شده است. Four Seasons استاندارد جدیدی از تجمل و خدمات را با غذاخوری روی پشت بام که توسط سرآشپز معروف اسپانیایی دنی گارسیا، در یک تراس غرق در نور خورشید به مادرید معرفی می کند.

هتل بلموند لا رزیدنس

این هتل در مایورکا به همان اندازه که در ابتدا به نظر می رسد خیره کننده است. این چیزی است که واقعاً باید حداقل یک بار در زندگی خود از آن بازدید کنید.

این هتل شامل 71 اتاق مهمان، یک گالری هنری، دو استودیو هنرمندان، چهار رستوران، دو استخر روباز، زمین تنیس، یک باشگاه کودکان و مسیرهای کوهستانی است.

همه اتاق ها دارای بالکن با منظره ای از دریای درخشان هستند. این هتل دارای بیش از 800 اثر هنری است که 33 مورد از آنها میراس واقعی هستند.

مراحل مهاجرت به کشور اسپانیا

در این قسمت از مقاله قصد داریم به بررسی مراحل اخذ ویزا و مهاجرت به اسپانیا بپردازیم، اما به این موضوع باید اشاره کنیم که مدارکی که شما باید به سفارت تحویل بدهید، بسته به نوع ویزا متفاوت است اما در کل به پاسپورت معتبر، گواهی عدم سوء سابقه و مدرک زبان نیاز خواهد بود.
در ابتدا شما باید تعیین کنید که می خواهید از چه طریق برای مهاجرت اقدام کنید و بعد از آن مدارک مورد نیاز را آماده کنید. به عنوان مثال، برای مهاجرت از طریق تحصیل به ریز نمرات همراه با ترجمه نیاز است یا برای ویزای کاری، ارائه دعوت نامه معتبر از یک کارفرمای اسپانیایی ضروری خواهد بود. در مرحله بعد، مدارک را باید به سفارت تحویل بدهید و در هر مرحله از مصاحبه باید افسر پرونده را متقاعد کنید که به عنوان پناهنده به این کشور مهاجرت نمی کنید. بعد از مطمئن شدن سفارت از قصد شما، دو تا سه ماه بعد از مصاحبه، ویزا صادر می شود و شما یک ماه فرصت دارید وارد خاک اسپانیا شوید.
شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط و روش های مهاجرت، با کارشناسان ما در دریم لند در تماس باشید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه