مهاجرت به اسپانیا با خرید ملک

تصویر-مهاجرت-به-اسپانیا-با-خرید-ملک-5122

مهاجرت به اسپانیا با خرید ملک

آیا مهاجرت به اسپانیا با خرید ملک امکان پذیر است؟ آیا می توان با خرید ملک اقامت اسپانیا را دریافت کرد؟ خیلی از افراد قبل از مهاجرت به اسپانیا سوالاتی این چنینی در ذهن دارند که می توان به آن ها گفت: بله، اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید، می توانید اجازه اقامت در اسپانیا را با اعتبار 3 سال دریافت کنید تا زمانی که ارزش ملکی که خریداری می کنید بیش از 500000 یورو باشد.

سرمایه گذاری در اسپانیا فوراً به شما شهروندی نمی دهد، شما باید حدود 10 سال را قربانی کنید تا تابعیت جدید خود را دریافت کنید.

ویزای طلایی اسپانیا چیست؟

ویزای طلایی اسپانیا نه ویزا است و نه یک برنامه شهروندی، بلکه این ویزا، به کسانی که در اسپانیا سرمایه گذاری می کنند اجازه اقامت ارائه می دهد. این ویزا به عنوان برنامه ای برای افراد خارجی برای دریافت شهروندی طراحی نشده است.

 اساساً، سرمایه گذاران خارجی که قبلاً علاقه مند به خرید ملک در کشوری متفاوت از کشور خود هستند، می توانند در اسپانیا ملکی خریداری کنند  و در ازای آن انتظار دریافت مزایایی را داشته باشند.

مهمترین مزیت این برنامه اعطای مجوز اقامت به سرمایه گذار و خانواده نزدیک او است. هر چند برای درخواست ویزای طلایی باید با حداقل مبلغ 500000 یورو در اسپانیا سرمایه گذاری کنید، بنابراین طبیعی است که انتظار بازگشت سرمایه خود را به غیر از مزایای اقتصادی آن داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ویزای طلایی به این لینک صفحه مراجعه کنید.

تصویر-مهاجرت-به-اسپانیا-با-خرید-ملک-5122

از سرمایه گذاری تا اقامت دائم

اقامت دائم را می توان از طریق برنامه ویزای طلایی اسپانیا به دست آورد اگر سرمایه گذار به مدت پنج سال سرمایه گذاری خود را حفظ کند. برای واجد شرایط بودن برای این ارتقا، باید حداقل 6 ماه هر سال در این پنج سال در اسپانیا زندگی کنید.

کدام کشورهای دیگر اتحادیه اروپا با خرید ملک اقامت می دهند؟

به جز اسپانیا، 2 کشور دیگر در اتحادیه اروپا نیز پس از خرید خانه اجازه اقامت می دهند: یونان و پرتغال.

در هر کشور الزامات خاص متفاوت است، بنابراین می توانید با حداقل های سرمایه گذاری مزایای بیشماری را به دست آورید.

به عنوان مثال، در یونان، مبلغ 250000 یورو برای یک مجوز معتبر به مدت 5 سال است. در حالی که در پرتغال سرمایه گذاری حداقل 280000 یورو،  برای مدت 5 سال تعیین شده است.

مزایای اقامت اسپانیا پس از خرید خانه( مهاجرت به اسپانیا با خرید ملک)

اخذ اقامت اسپانیا پس از خرید ملک، مزایای بسیاری دارد.

از جمله اینکه می توانید، در اتحادیه اروپا و منطقه شنگن آزادانه حرکت کنید.

شما می توانید مستقیماً از اسپانیا به عنوان یک توریست درخواست دهید و کل درخواست را بدون نیاز به بازگشت به کشور مبدا خود (از جمله خرید ملک) تکمیل کنید.

برای تمدید ویزای خود فقط باید سالی یک بار به این کشور سفر کنید. از آنجایی که نیازی به اقامت حداقل 6 ماه در کشور ندارید، نیازی نیست که مقیم مالیاتی شوید، بنابراین از شرایط مالیاتی بسیار مطلوب تری برخوردار خواهید بود.

اقامت پس از خرید خانه نه تنها به شما اجازه می دهد تا به طور قانونی در کشور زندگی کنید بلکه این اجازه را می دهد که به کار نیز بپردازید.

می توانید بستگان خود را با خود به اسپانیا بیاورید و آنها را در درخواست خود بگنجانید تا آنها نیز بتوانند در کشور اسپانیا زندگی و کار کنند.

بیشتر بخوانید در مورد مهاجرت به اسپانیا با خرید ملک:

هزینه مهاجرت به اسپانیا

بیمه سلامت در اسپانیا

فرآیند برنامه مهاجرت به اسپانیا با خرید ملک

همانطور که اشاره کردیم، روند درخواست بسیار ساده و سریع است.

اولین چیزی که باید تکمیل کنید فرآیند خرید ملک است، کاری که می توانید فقط با درخواست NIE غیر مقیم (شماره شناسایی خارجی که به شما امکان می دهد تمام قراردادهای قانونی را امضا کنید) انجام دهید.

هنگامی که خانه مال شما شد، می توانید درخواست اقامت خود را شروع کنید. برای این درخواست می توانید از مشاورین املاک دریملند کمک بگیرید.

شما می توانید این فرآیند را از کشور مبدأ خود شروع کنید، که به شما کمک می کند ویزای 1 ساله دریافت کنید و با آن می توانید به اسپانیا سفر کنید و آن را به کارت اقامت 3 ساله تبدیل کنید.

به عنوان توریست به اسپانیا سفر کنید و درخواست را مستقیماً در این کشور شروع کنید و کارت اقامت 3 ساله را دریافت کنید.

هنگامی که تصمیم خود را دریافت کردید (حداکثر در 20 روز کاری)، باید برای ثبت اثر انگشت و دریافت کارت فیزیکی خود (به نام TIE به نزدیک ترین ایستگاه پلیس مراجعه کنید. این بخش آخر فرآیند حدود 30 روز طول می کشد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تفاوت میان NIE و TIE به این لینک صفحه بروید.

به یاد داشته باشید که اگر برای خرید ملک و اخذ اقامت خود نیاز به راهنمایی گام به گام دارید، دریملند در کنار شما است.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه