مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی

مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی5465

این روزها که بازار مهاجرت داغ شده، افراد به بررسی کشورهای مختلف و روش های مهاجرتی می پردازند. اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که شرایط بسیار خوبی از نظر اقتصادی، کاری و تحصیلی برای شهروندان خود فراهم کرده است و به همین خاطر، به یکی از مقاصد مهاجرتی به خصوص برای ایرانی ها تبدیل شده است. پناهندگی یکی از روش های مهاجرت به اسپانیا است که قوانین خاص خود را دارد که در ادامه به بررسی مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی خواهیم پرداخت.

قوانین مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی

افرادی که تحت فشارهای سیاسی، آزار و اذیت و شکنجه قرار می گیرند یا فعالیت های سیاسی و اجتماعی دارند، می توانند درخواست پناهندگی بدهند. پناهندگی می تواند به دو روش انجام شود: این که فرد خود را قانونی به اسپانیا برساند و درخواست پناهندگی بدهد و یا این که از راه زمینی یا دریایی که قاچاقی نام دارد، خود را به اسپانیا برساند که این روش خطرهای بسیاری را به همراه دارد. نکته بسیار مهم این است که اگر فردی جنایت یا جرمی علیه قوانین حقوق بشر مرتکب شده باشد و تحت تعقیب باشد، کشور اسپانیا به آن فرد پناهندگی نخواهد داد.

بیشتر بخوانید(قوانین خاص اسپانیا)

مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی7531

مزایای مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی

پناهندگی در اسپانیا می تواند مزایای زیر را به همراه داشته باشد:

  • اقامت در اسپانیا و حق کار که البته حق کار بعد از گذشت شش ماه و بعد از دریافت کارت قرمز بعد از مصاحبه با پلیس به شما داده می شود
  • عدم بازگشت به کشور مبدا
  • برخورداری از حق تحصیل و دریافت خدمات درمانی و بهداشتی
  • اجازه شرکت در فعالیت های داوطلبانه
  • دریافت کارت و مدارک شناسایی
  • دریافت اقامت دائم و تابعیت بعد از پنج سال زندگی در اسپانیا

بیشتر بخوانید(مزایای مهاجرت به اسپانیا)

مراحل مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی

اول از همه این که زمانی که می خواهید از طریق پناهندگی مهاجرت کنید، باید ثابت کنید که در کشورتان مورد آزار و اذیت قرار گرفته اید و یا دلایل سیاسی و اجتماعی داشته باشید. بعد از ورود به خاک اسپانیا، می توانید در بازه زمانی 30 روزه، برای درخواست پناهندگی اقدام کنید و از ایستگاه پلیس، وقت مصاحبه بگیرید. روز مصاحبه، دلایل خود را ارائه می دهید و فرم مورد نظر را پر می کنید که هر چه مدارک شما قابل قبول تر باشد و جزئیات بهتر و بیشتری را ارائه بدهید، شانس بیشتری برای پذیرفته شدن به عنوان پناهنده را خواهید داشت.

بعد از این مرحله، پرونده ها مورد بررسی قرار می گیرند و وزارت کشور تصمیم می گیرد که به شما پناهندگی داده شود یا خیر که در این مدت، کارت سفید دریافت می کنید و بعد از این که موافقت اولیه داده شد، کارت قرمز به شما داده می شود که می توانید به طور قانونی در اسپانیا بمانید که این روند ممکن است برای برخی افراد در حدود دو سال زمان ببرد. توجه داشته باشید که کارت قرمز به معنای دریافت اقامت یا تائید صد در صد درخواست شما نیست و در صورتی که با درخواست شما به طور کامل موافقت شود، کارت پناهندگی یا حمایت بین المللی دریافت خواهید کرد.

گاهی ممکن است درخواست پناهندگی به دلیل داشتن سابقه کیفری، ارائه درخواست بعد از گذشت سی روز از ورود به اسپانیا یا درخواست پناهندگی در کشوری دیگری رد شود. در چنین شرایطی، اگر فکر می کنید درخواست شما به ناحق رد شده، می توانید درخواست تجدید نظر بدهید تا به حالت تعلیق در بیاید. از دیگر راه های ماندن در اسپانیا این است که بتوانید یا یکی از شهروندان اسپانیایی ازدواج کنید و یا پیشنهاد کاری خوب دریافت کنید و بتوانید از این طریق ویزا و اقامت اسپانیا را بگیرید.

بیشتر بخوانید(مهاجرت به اسپانیا)

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه