مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج امکان پذیر است؟ اسپانیا کشوری است با فرهنگ غنی و امکانات آموزشی و تحصیلی بالا که مردمان بسیار خونگرمی دارد و این روزها به یکی از مقاصد مهاجرتی تبدیل شده است. روش های مختلفی برای مهاجرت به اسپانیا و اقامت در این کشور وجود دارد که ازدواج از جمله آن هاست. پس در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج بپردازیم.

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج چگونه است؟

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج این گونه است که شما با فردی که شهروند اسپانیایی است ازدواج می کنید و بعد از یک سال زندگی مشترک، می توانید اقامت این کشور را بگیرید که این روش در واقع، ساده ترین راه برای مهاجرت به اسپانیا به حساب می آید. البته این را هم باید در نظر داشته باشید که اقامت شما ممکن است تقریبا سه ماه زمان ببرد. توجه داشته این اقامت در ابتدا موقتی است و شما بعد از دو سال می توانید اقامت دائم بگیرید و نکته مهم این است که صوری نبودن ازدواج نیز باید برای سفارت و دولت اسپانیا به اثبات برسد.
فردی که با یک شهروند اسپانیایی ازدواج می کند، می تواند بعد از سه ماه وارد خاک اسپانیا شود و اقدامات لازم برای گرفتن اقامت را انجام بدهد. افراد می توانند به مدت نود روز طی دوره 6 ماهه اقامت داشته باشید و در طول این مدت، تدارک مراسم خود را انجام دهید و حتی می توانید به کشور خودتان هم سفر کنید. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که ازدواج در سفارت اسپانیا انجام نمی شود و حتما باید در کشور و شهری که همسر شما در آن به دنیا آمده، انجام شود.

شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

توصیه ما این است که برای طی شدن مراحل مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج، حتما وکیل اسپانیایی یا فردی که بتواند به خوبی به اسپانیایی صحبت کند را استخدام کنید. شما بلافاصله بعد از ازدواج با یک شهروند اسپانیایی، اقامت دریافت می کنید و درخواست برای ملیت اسپانیا از طریق ثبت احوال محل اقامت شما به وزارت دادگستری ارسال می شود و به مدارک زیر نیاز خواهد بود:
 گواهی تولد
 گواهی قضایی صادر شده از مقامات قضایی کشور مقصد
 گواهی محل سکونت
 مدرکی که نشان بدهد شما در اسپانیا اقامت داشته اید
 گواهی ازدواجی که به ثبت رسیده باشد

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

• اصل کارت شناسایی همسر
• گذرنامه هر دو زوج
• گواهی وضعیت زناشویی، گواهی طلاق
• سه قطعه عکس رنگی
• تکمیل شده فرم درخواست

مراحل مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

شما باید بعد از تهیه مدارک گفته شده، آن ها را به شهرداری تحویل بدهید و منتظر ارسال ایمیل باشید که بعد از آن و در صورتی که مدارک شما تائید شود، باید به ایستگاه پلیس محلی مراجعه کنید. در این مرحله باید مدارکی مانند سه قطعه عکس، گواهی ثبت نام در شهرداری و نامه ای که برای تان ایمیل شده است را ارائه دهید. هم چنین نیاز است به بانک بروید و مبلغ تقریبا ده یورو را به حساب پلیس این کشور واریز کنید.
در این مرحله، دیگر اقدامی از سمت شما انجام نمی شود و فقط باید منتظر باشید تا به شما اطلاع داده شود که کارت اقامت تان آماده است که معمولا این پروسه یک ماه زمان می برد. بعد از آن وقت مصاحبه به شما داده می شود.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه