مهاجرت با کار در اسپانیا

تصویر-مهاجرت-با-کار-در-اسپانیا-1241

مهاجرت با کار در اسپانیا

مهاجرت با کار در اسپانیا امکان پذیر است؟ مهاجرت با کار در اسپانیا چه راه هایی دارد؟ برای مهاجرت با کار در اسپانیا چقدر هزینه لازم است؟  آیا مهاجرت به اسپانیا برای کار، آیا به ویزا یا مجوز نیاز دارید و به دنبال مراحل درخواست مجوز کار اسپانیایی هستید؟

آیا دوست دارید به اسپانیا نقل مکان کنید و شروع به کار کنید، اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ اگرچه این یک فرآیند طولانی و خسته کننده است، اما با در نظر گرفتن برخی نکات و توصیه هایی که در این مطلب کشف می کنید، همه چیز بسیار آسان تر خواهد شد.

برای شروع کار در اسپانیا به چه چیزهایی نیاز دارم؟

برای اینکه بتوانید به طور قانونی و مؤثر در اسپانیا کار کنید، فقط باید سه شرط اصلی را رعایت کنید:

شرایط سنی

برای اینکه بتوانید در کشور اسپانیا کار کنید باید بالای 18 سال سن داشته باشید.

با این حال، تا زمانی که از والدین یا قیم قانونی خود مجوز صریح دریافت کنید، امکان کار از 16 تا18  سال نیز وجود دارد.

حق کار داشته باشد

از سوی دیگر، شرط حیاتی دیگر داشتن حق کار است. این امر به دو روش مختلف قابل دستیابی است، توسط یک شهروند اسپانیایی (با ملیت)، چیزی که ذاتاً این حق را اعطا می کند.

بیشتر بخوانید در مورد مهاجرت با کار در اسپانیا:

دریافت شماره تامین اجتماعی در اسپانیا

قیمت بلیط و ویزای اسپانیا 

داشتن مجوز اقامت و کار

بنابراین، با دریافت مجوز کار می توانید در کشور اسپانیا کار کنید، چه به عنوان کارمند برای یک شرکت و چه به عنوان یک فرد خود اشتغال.

با دریافت این مجوز همچنین به طور خودکار به شما یک NIE اعطا می شود، شماره ای که شما را به عنوان یک خارجی شناسایی می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تفاوت میان NIE و TIE همین حالا به این لینک بروید.

در سازمان تامین اجتماعی ثبت نام کنید

در نهایت، برای شروع کار باید در تامین اجتماعی ثبت نام کنید.

این روند ثبت نامی است که به شما امکان می دهد کمک های بیکاری یا مستمری دریافت کنید. علاوه بر این که می ‌توانید از سیستم بهداشت عمومی در اسپانیا که یکی از شناخته شده‌ترین سیستم‌های بهداشتی در جهان است، بهره ببرید. به طور کلی، شرکتی که شما را استخدام می کند، شرکتی است که شما را ثبت می کند. اما ابتدا باید در خزانه تامین اجتماعی انجام دهید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بهترین بیمه درمانی خصوصی در اسپانیا همین حالا به لینک مربوطه بروید.

تصویر-مهاجرت-با-کار-در-اسپانیا-1241

نحوه کار در اسپانیا به عنوان یک خارجی

همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم یکی از الزامات کلیدی هنگام کار در کشور داشتن حق انجام آن است.

برای به دست آوردن این حق، یا باید مجوز کار دریافت کنید یا دارنده مجوز اقامتی باشید که به شما اجازه کار می دهد، در اینجا شما دو گزینه دارید:

از قبل با یک پیشنهاد شغلی وارد اسپانیا شوید

بدون پیشنهاد شغلی و به عنوان یک توریست وارد کشور شوید تا بعداً شغلی پیدا کنید.

مجوز کار منظم

مستقیم ترین راه برای کار در اسپانیا درخواست مجوز کار معمولی است.

این معمولاً یک فرآیند بسیار پیچیده و تقریباً غیرممکن به دلیل الزامات پیچیده آن است، باید فرآیند را از کشور خود آغاز کنید. شما هنگام شروع روند این نوع درخواست نمی توانید در اسپانیا باشید.

برای انجام این کار، اولین کاری که باید انجام دهید این است که شرکتی را پیدا کنید که مایل به استخدام شما باشد به این معنی که به دنبال دریافت پیشنهاد شغلی باشد.

اما فقط هر پیشنهاد شغلی کارساز نخواهد بود، زیرا باید در لیست مشاغل کمبود یا لیست مشاغلی که پوشش آنها دشوار است، گنجانده شود.

به عبارت دیگر، برای رعایت وضعیت بیکاری ملی، اولویت با ساکنان قانونی و اتباع اسپانیایی است، به طوری که شما به عنوان یک خارجی فقط می توانید برای تعداد بسیار کمی از آنها درخواست دهید.

استثنا از این قانون، شهروندان پرو و ​​شیلیایی هستند که وضعیت بیکاری ملی برای آنها اعمال نمی شود و می توانند از هر پیشنهاد شغلی بهره مند شوند.

قانون جدید مهاجرت مربوط به امکان کار به عنوان کارمند یا خوداشتغال

تا به حال، یک خارجی با مجوز کار به عنوان کارمند نمی توانست به عنوان یک فرد مستقل کار کند، مگر در شرایط خاص سازگاری. اصلاحات جدید در قانون مهاجرت این موضوع را تغییر می دهد.

چه به عنوان یک کارمند یا به عنوان یک فرد خوداشتغال مجوز داشته باشید، پس از تمدید آن، می توانید بدون نیاز به نشان دادن سازگاری، به طور نامشخص برای یک شرکت یا به عنوان یک حرفه ای مستقل کار کنید.

و این روند بدون نیاز به گذراندن مراحل قانونی انجام می شود، زیرا تا به حال برای تبدیل از خوداشتغالی به کارمند (یا برعکس) نیاز به گذراندن یک درخواست مهاجرتی بود که در بسیاری از موارد شرایط خسته کننده می گردید. با تغییرات و به‌روزرسانی‌های جدید مهاجرت، دیگر نیازی به این کار نخواهد بود.

شما می توانید جهت اطلاع از نکات خرید سیم کارت در اسپانیا به این صفحه بروید.

مجوز کار خوداشتغالی

به موازات آن، شما همچنین می توانید برای یک مجوز کار معمولی برای شروع پروژه یا کار شخصی خود درخواست دهید.

در این مورد، شما همچنین باید یک طرح کسب و کار ارائه دهید که به طور واضح ایده یا پروژه تجاری خود را توضیح دهد.متأسفانه تعداد کمی از پروژه ها در این مسیر پذیرفته می شوند.

این روند باید پروژه ای باشد که بتواند تعداد زیادی شغل ایجاد کند و کمک قابل توجهی به توسعه اقتصاد اسپانیا کند.روند درخواست برای این نوع مجوزها نیز در کشور مبدا آغاز می شود. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت با کار در اسپانیا  با مشاور املاک دریملند در اسپانیا تماس بگیرید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه