مهاجرت از طریق خرید ملک

 

آیا مهاجرت از طریق خرید ملک امکان پذیر است؟ چه کشورهایی با خرید ملک اقامت و شهروندی ارائه می دهند؟ خیلی از افراد که تصمیم به مهاجرت دارند، برای دریافت اقامت آن کشور نیاز به خرید ملک دارند، باید گفت خرید ملک و سرمایه گذاری در کشور یکی از سریع ترین و بهترین راهکار ها برای دریافت اقامت است. بیش از 20 کشور در جهان وجود دارند که از طریق سرمایه گذاری ملکی به طور مستقیم یا غیرمستقیم، مسیر آسانی را برای گرفتن اقامت شهروندی ارائه می دهند. هر چه میزان سرمایه گذاری بیشتر باشد، دریافت شهروندی آسان تر می شود.اسپانیا پرتغال و یونان از محبوب ترین برنامه های سرمایه گذاری املاک و مستغلات هستند.

آیا می توان اقامت دائم اتحادیه اروپا را با سرمایه گذاری دریافت کرد؟

شما می توانید پس از پنج سال زندگی در یک کشور اتحادیه اروپا با سرمایه گذاری اقامت دائم دریافت کنید. هنگامی که اجازه اقامت دائم دریافت می کنید، معمولاً به طور خودکار قابل تمدید است، اگرچه جزئیات بیشتر به کشور صادر کننده بستگی دارد. برخی از کشورها مانند پرتغال برای دریافت مجوز اقامت دائم، شرایط خاصی برای اقامت ندارند.
در ادامه یک مرور سریع از کشورهایی که تابعیت یا اقامت دائم را از طریق خرید ملک به سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهند، انجام می شود:

اسپانیا

با خرید ملک به ارزش 500000 یورویی در اسپانیا (خانه، آپارتمان، ویلا)، می توان اقامت دائم اتحادیه اروپا، حرکت آزاد در منطقه شینگن بدون نیاز به زندگی در اسپانیا و تابعیت پس از 10 سال زندگی بدون وقفه در اسپانیا را دریافت کرد.

مهاجرت از طریق خرید ملک

 

مالتا

مالتا گزینه ای برای خرید ملک از طریق طرح اقامت طلایی 275000 یورو را ارائه می دهد. با این روش تابعیت یا اقامت در منطقه شینگن اتحادیه اروپا از طریق مالتا را بدون نیاز به زندگی در کشور می توان دریافت کرد.

پرتغال

با خرید ملک به ارزش 280000 یورو در پرتغال، واجد شرایط برای اقامت دائم اتحادیه اروپا هستید، با این راهکار افراد می توانند از مزایای حرکت آزاد در منطقه شینگن بدون نیاز به زندگی در پرتغال و تابعیت پس از 6 سال زندگی بدون وقفه را به دست آورند.

سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا و دریافت شهروندی

در صورت دریافت ویزای طلایی، شهروندی تضمین نمی شود. برای دریافت شهروندی در یک کشور اتحادیه اروپا از طریق ویزای طلایی، باید مدت زمان مشخصی را در آنجا صرف کنید. الزامات شهروندی از طریق سرمایه گذاری به هر ایالت به طور جداگانه بستگی دارد، اما شما معمولاً برای دریافت شهروندی حدود 10 سال اقامت دائم را نیازمند هستید.به طور مثال یونان، پس از هفت سال، کارت شهروندی را ارائه می دهد.

 

برای ویزای طلایی چقدر سرمایه گذاری لازم است؟

مقدار پولی که برای واجد شرایط بودن ویزای طلایی باید سرمایه گذاری کنید بستگی به کشور دارد .برخی از کشورها مانند یونان، پرتغال و اسپانیا تنها با خرید ملک، سرمایه گذاری در شرکت، اوراق قرضه دولتی یا صنایع خاصی در این کشور اقامت ارائه می دهند. در این موارد، مقدار پول مورد نیاز برای سرمایه گذاری معمولا از 500000 یورو تجاوز نمی کند.
از سوی دیگر، کشورهای اتحادیه اروپا مانند سوئیس، ایتالیا و اتریش هستند که به روش سرمایه گذاری بسیار فعال تری، مانند ایجاد فرصت های شغلی نیاز دارند. نیازهای سرمایه گذاری در این کشورها بیشتر است.
لازم به ذکر است که اگر قصد سرمایه گذاری با خرید ملک و یا سایر روش ها، به عنوان وسیله ای برای اخذ اقامت دارید، باید اثبات کنید که پول سرمایه گذاری شده در واقع به نام شماست، بنابراین هیچ وامی برای شما مجاز نیست. با این حال، اگر قصد خرید ملک را دارید، بسته به کشور، ممکن است وام مسکن برایتان مجاز باشد. اگر قصد خرید ملک در خارج از کشور را دارید، دریم لند در کنار شماست تا بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه