مزایا و روش های دریافت پاسپورت اسپانیا

مزایا و روش های دریافت پاسپورت اسپانیا-1256

مزایا و روش های دریافت پاسپورت اسپانیا چیست؟ مدت اعتبار پاسپورت اسپانیا چقدر است؟ افرادی که تصمیم به مهاجرت به اسپانیا دارند و یا شهروندان مقیم در اسپانیا، اکثرا سوالاتی از این قبیل دارند. مشاور املاک دریملند در ادامه به بررسی پاسخ این سوالا می پردازد.

انواع پاسپورت اسپانیایی

اسپانیا یکی از کشورهایی است که از نظر مالکیت پاسپورت بالاترین رتبه را دارد. در حال حاضر چهار نوع پاسپورت مختلف در اسپانیا وجود دارد.

 (Pasaporte Ordinario) : این یک پاسپورت بیومتریک است که برای سفرهای عادی برای شهروندان اسپانیایی صادر می شود. پاسپورت های معمولی استاندارد اسپانیایی، که توسط وزارت امور خارجه و تعاون صادر می شود به رنگ شرابی در ابعاد 125 میلی متر در 88 میلی متر و دارای 32 صفحه می باشد.

(Pasaporte Colectivo): گذرنامه ای محدود با اعتبار سه ماهه. اینها معمولاً برای افراد زیر 21 سال در مواردی که توافق متقابل با کشور مقصد وجود دارد صادر می شود.

گذرنامه دیپلماتیک (Pasaporte Diplomático): این گذرنامه برای دیپلمات ها و مقامات دولتی صادر می شود.

پاسپورت های رسمی و خدماتی (Pasaporte Oficiales y de Servicio): این نوع گذرنامه برای نمایندگان دولت اسپانیا که در مشاغل رسمی هستند صادر می شود.

آیا من واجد شرایط پاسپورت اسپانیا هستم؟

همه اتباع اسپانیایی به همراه خارجی هایی که بیش از 10 سال در اسپانیا زندگی کرده اند و تابعیت اسپانیایی دارند، می توانند برای پاسپورت اسپانیایی درخواست دهند. علاوه بر این، در برخی شرایط، آستانه 10 ساله را می توان به پنج، دو یا حتی یک سال کاهش داد. مواردی وجود دارد که در اسپانیا به شما پاسپورت اعطا نمی شود که شامل مواردی است که به دلایل امنیت ملی به شما دستور داده شده است که قلمرو ملی را ترک نکنید یا به دلیل وضعیت هشدار محدود شده اید.

مزایای پاسپورت اسپانیا چیست؟

  • حرکت آزاد در اتحادیه اروپا و منطقه شنگن
  • دسترسی بدون ویزا به 189 کشور
  • حق زندگی، کار و تحصیل در هر کشوری در اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس.
  • دسترسی به مراقبت های بهداشتی رایگان در اتحادیه اروپا
مزایا و روش های دریافت پاسپورت اسپانیا-1100

پاسپورت اسپانیایی چقدر اعتبار دارد؟

به عنوان یک قاعده، پاسپورت اسپانیایی دارای اعتبار زیر است. دو سال برای کودکان زیر پنج سال اگر دارنده هنگام صدور پاسپورت کمتر از 30 سال داشته باشد، پنج سال اعتبار ده ساله، اگر دارنده گذرنامه بیش از 30 سال داشته باشد اگر تمام صفحات را تمام کرده باشید، ممکن است گذرنامه جدید نیز درخواست شود. در چنین مواردی، اعتبار گذرنامه مانند گذرنامه موجود باقی می ماند.

اگر تابعیت دوگانه داشته باشیم می توانیم در اسپانیا پاسپورت بگیریم؟

این سوال خیلی از افراد است در پاسخ باید گفت بله، اگر تابعیت دوگانه دارید، می توانید دو پاسپورت داشته باشید. با این حال، این فقط برای افرادی که از کشورهای خاصی هستند امکان پذیر است. اسپانیا با تعدادی از کشورهای آمریکای لاتین و مستعمرات سابق اسپانیا قرارداد دارد. اتباع این کشورها نیازی به چشم پوشی از تابعیت فعلی خود ندارند و به همین دلیل حقوق شهروندی مضاعف به آنها اعطا می شود.

در ادامه می توانید لیست فعلی کشورهای معاف را مشاهده کنید:

 آندورا، آرژانتین، بولیوی، برزیل، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، کوبا، جمهوری دومینیکن، گینه استوایی، اکوادور، فیلیپین، گواتمالا، هندوراس، مکزیک، نیکاراگوئه، پاناما، پاراگوئه، پرو، پرتغال، پورتوریکو، السالوادور، اروگوئه ، ونزوئلا و فرانسه.

مراحل تمدید پاسپورت چگونه است؟

اگر کمتر از 12 ماه از اعتبار پاسپورت خود باقی مانده است، می توانید آن را تمدید کنید. فرآیند تقریباً مشابه دریافت پاسپورت در اولین بار است. شما باید یک قرار آنلاین بگیرید. تنها تفاوت بین دریافت اولین پاسپورت و تمدید پاسپورت این است که باید پاسپورت قدیمی خود را هنگام تمدید همراه داشته باشید. اعتبار پاسپورت جایگزین مانند گذرنامه موجود خواهد بود. در صورت مفقود شدن یا سرقت بعدی، اعتبار نسخه های تکراری ممکن است به شش ماه محدود شود. اگر شما یک تبعه اسپانیایی در خارج از کشور هستید، می توانید در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری اسپانیا در کشور محل اقامت فعلی خود درخواست دهید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه