مزایای مهاجرت به اسپانیا

مزایای مهاجرت به اسپانیا

مزایای مهاجرت به اسپانیا چیست؟ اسپانیا کشوری است واقع در شبه جزیره ایبری که با کشورهای فرانسه و پرتغال مرز مشترک دارد. این کشور به داشتن سواحل زیبا و مناظر دیدنی، فرهنگ غنی، مردمان خونگرم، تنوع غذایی بالا و کارناوال های موسیقی معروف است و یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری به شمار می آید. اسپانیا هم چنین معتبرترین دانشگاه ها را دارد و اقتصاد این کشور نیز پیشرفت رو به جلویی دارد، به همین خاطر، بر تعداد افرادی که این کشور را برای ادامه زندگی، کار و تحصیل انتخاب می کنند، رو به افزایش است. در این مقاله قصد داریم به بررسی مزایای مهاجرت به اسپانیا بپردازیم.

مهاجرت به اسپانیا

روش های مختلفی وجود دارد که شما از طریق آن ها می توانید برای مهاجرت به اسپانیا اقدام کنید، از جمله: تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد که به بررسی اجمالی هر یک خواهیم پرداخت.

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

جهت مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای کاری، نیاز است شما پشنهاد کاری از یک کارفرمای معتبر در اسپانیا را داشته باشید و یک رزومه قوی از سوابق کاری تان تهیه کنید. توجه داشته باشید که کارفرمای اسپانیایی باید ثابت کند که نتوانسته از کشورهای عضو شینگن نیروی مورد نظر خود را جذب کند و شما بهترین گزینه بوده اید.

مزایای مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

افرادی که قصد ادامه تحصیل در اسپانیا را دارند می توانند از یکی از دانشگاه های معتبر این کشور پذیرش بگیرند. هزینه تحصیل در اسپانیا پایین است و شما در طول دوره تحصیل تان می توانید در این کشور کار کنید و از پس هزینه های زندگی بر خواهید آمد. ویزای تحصیلی اسپانیا به سه صورت کمتر از 3 ماه، کوتاه مدت (3 تا 6 ماه) و بلند مدت (6 ماه به بالا) صادر می شود و این نکته را باید در نظر داشته باشید که بسیاری از دروس به زبان اسپانیایی تدریس می شوند.

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری، یکی از آسان ترین روش های مهاجرت به اسپانیاست که از این طریق می توانید گلدن ویزا هم بگیرید. سرمایه گذاری می تواند از طریق خرید ملک به ارزش 500 هزار یورو باشد و برای اعضای خانواده و فرزندان زیر 18 سال اقامت داده خواهد شد. دریافت گلدن ویزا از طریق خرید سهام یا سپرده گذاری در بانک به ارزش حداقل یک میلیون یورو نیز امکان پذیر است و فردی که گلدن ویزا دریافت می کند، نیاز نیست در اسپانیا زندگی کند.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی نیز یکی از روش های سرمایه گذاری است که نیاز است 30 هزار یور در حساب خود فرد و به ازای همسر و فرزندان زیر 18 سال، مبلغ 6500 یورو تمکن مالی نشان داده شود و این اطمینان حاصل شود که فرد متقاضی از پس هزینه های خود و خانواده اش بر می آید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

شما در صورت ازدواج با فردی که تبعه اسپانیاست، می توانید اقامت این کشور را بگیرید و بعد از سه سال زندگی مشترک، اقامت دائم به شما داده خواهد شد.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد

مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد بر اساس اصل خون انجام می شود و تمام نوزادانی که در اسپانیا به دنیا می آیند و پدر یا مادرشان اسپانیایی است، تابعیت این کشور را دریافت می کنند.

بررسی مزایای مهاجرت به اسپانیا

مزایای مهاجرت به اسپانیا عبارت است از:
• پایین بودن هزینه های زندگی. هزینه زندگی در اسپانیا و حتی شهرهای بزرگ آن مانند مادرید و بارسلونا از دیگر کشورهای اروپایی بسیار پایین تر است و شما به راحتی می توانید خانه مورد نظرتان را خریداری یا اجاره کنید. حتی هزینه تحصیل در اسپانیا نیز پایین است.
• امکان سفر به کشورهای عضو اتحادیه شینگن بدون نیاز به ویزا. 26 کشور عضو اتحادیه شینگن هستند که شما می توانید به راحتی و بدون نیاز به ویزا به این کشورها سفر کنید.
• سیستم حمل و نقل پیشرفته. اسپانیا مجهز به شبکه های مترو پرسرعت است و شما با پرداخت هزینه بسیار پایین می توانید رفت و آمدهای روزانه خود را داشته باشید.
• حق کار در اسپانیا. افرادی که از طریق سرمایه گذاری یا تحصیلی به اسپانیا مهاجرت می کنند، می توانند از مزایای حق کار در این کشور نیز بهره مند شوند.
• زندگی در شرایط کاملا مطلوب. آب و هوای عالی، مناظر دیدنی، مردمان خونگرم و شهرهای تاریخی می تواند تمام آن چیزی باشد که شما از زندگی در یک کشور اروپایی می خواهید.
• برخورداری از بهترین امکانات پزشکی. امکانات پزشکی اسپانیا مورد تائید سازمان سلامت جهانی است و خدماتی که ارائه می شود، بالاترین سطح استاندارد را دارند.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه