مذهب رسمی اسپانیا چیست؟

تصویر-مذهب-رسمی-اسپانیا-چیست؟-5122

مذهب رسمی اسپانیا چیست؟

مذهب رسمی اسپانیا چیست؟ آیا شما هم در رابطه با ادیان در اسپانیا اطلاعی ندارید؟ در دهه 70، طبق قانون، هر اسپانیایی ملزم به کاتولیک بود. در نتیجه، تعداد زیادی از آنها هنوز مؤمن هستند، اما کاتولیک نیستند. دلیل محکم این واقعیت این است که بیش از 70 درصد از جمعیت اسپانیا ازدواج همجنس گرایان را تایید کرده اند. این در حالی است که کلیسای کاتولیک تعصبات زیادی داشت. از ژوئن 2005، اسپانیا سومین کشور در اتحادیه اروپا است که ازدواج همجنس گرایان در آن قانونی شده است. اگر شما هم به دنبال پاسخ سوال مذهب رسمی اسپانیا چیست؟ می باشید با ما تا انتهای این متن همراه باشید.

مذهب رسمی اسپانیا

در 32 سال گذشته، تعداد ایمانداران به طور چشمگیری کاهش یافته است و اسپانیا دیگر به عنوان یک کشور سنتی کاتولیک رومی در نظر گرفته نمی شود. بر اساس تحقیقات نیویورک تایمز در سال 2005، تنها 18 درصد از جمعیت به طور منظم در مراسم کلیسا شرکت می کنند و از نظر مذهبی فعال هستند،  درست مانند اکثر کشورهای شمال اروپا.

تصویر-مذهب-رسمی-اسپانیا-چیست؟-5122

محبوب ترین دین در اسپانیا

کاتولیک رومی محبوب ترین دین در اسپانیا است. از 80٪ تا 94٪ مردم خود را به عنوان کاتولیک معرفی می کنند، در حالی که حدود 6٪ تا 13٪ از افراد با ادیان آشنایی ندارد و یا اصلاً هیچ کدام را نمی شناسند. توجه به این نکته مهم است که بسیاری از اسپانیایی ها خود را به عنوان کاتولیک معرفی می کنند فقط به این دلیل که غسل ​​تعمید داده شده اند، حتی اگر خیلی مذهبی نباشند.

همچنین فرقه های پروتستان زیادی در این مذهب در اسپانیا وجود دارد که کمتر از 50000 عضو دارند.

مسلمانان و تنوع ملیت ها در اسپانیا

جمعیت مسلمانان اسپانیا در سال 2020 با 40000 افزایش به بیش از 2 میلیون نفر رسیده است. بنابراین مسلمانان 4 درصد از جمعیت اسپانیا را تشکیل می دهند. تعداد مسلمانان ساکن اسپانیا 1.4 درصد افزایش یافته است.

شما می توانید برای اطلاع از دانستنی های اسپانیا برای زندگی و مهاجرت همین حالا به این لینک مراجعه کنید.

مهاجرت و تنوع مذهبی در اسپانیا

در سه دهه اخیر، مهاجرت تغییرات شدیدی را در ویژگی‌های کلی خود تجربه کرده است که اولاً به دلیل عوامل فشار متعدد در کشورهای در حال توسعه و ثانیاً عوامل کششی در کشورهای توسعه‌ یافته است. علاوه بر این، عوامل دیگری نیز وجود دارد، مانند بهبود حمل و نقل و ارتباطات در جهانی که به طور فزاینده ای به هم پیوسته و جهانی شده است.

این عوامل، نقشه مذهبی اسپانیا را دوباره پیکربندی کرده و اسپانیا را به کشوری متنوع تر، متکثرتر، از نظر امکانات غنی تر، سازنده تر و نیازمند ابداع و ترویج فضاها و سیاست هایی برای همزیستی بین ادیان و باورهای مختلف کرده تبدیل کرده است.

تحقیقات جامعه شناسی اسپانیا، 17.3 درصد از افراد مورد بررسی اعلام کردند که، کاتولیک هستند (39.9 درصد خود را غیر کاتولیک معرفی می کنند) و 2.6 درصد معتقد به سایر ادیان می باشند. علاوه بر این، 12.4 درصد خود را آگنوستیک می دانند، در حالی که غیر مؤمنان 11.4 درصد و ملحدان 14.8 درصد.

در 15 سال گذشته، مطالعات متعددی در مورد اکثر این ادیان، به ویژه در مورد اسلام، دومین دین رایج در اسپانیا، انجام شده است. مسلمانان با منشاء مهاجر خود را با زندگی اسپانیایی سازگار می دانند، 67 درصد می گویند که به وضوح احساس راحتی می کنند. 83% خود را سازگار می دانند. 90% محیط رابطه ای گسترده و متکثر دارند. 5 درصد در سال های اخیر با اسپانیایی ها ازدواج کرده اند و اکثریت قاطع معتقدند که ازدواج بین مسلمانان و مسیحیان باید به عنوان یک امر طبیعی پذیرفته شود. در مورد تسلط آنها به زبان اسپانیایی، اکثریت قریب به اتفاق می گویند که دانش معقولی از این زبان دارند.

اگر در رابطه با قوانین عجیب و غریب اسپانیا اطلاعی ندارید، کافی است به این لینک مراجعه کنید.

برخلاف این تصویر مثبت از مسلمانان مهاجر در اسپانیا، بیش از 50 درصد اسپانیایی ها تصوری منفی از آنها دارند و 70 درصد فکر می کنند که آنها گروه مذهبی هستند که بیشترین مشکلات را در جهان ایجاد می کنند که مانع ادغام مطلوب آنها می شود.

با توجه به موارد فوق، این تنوع مذهبی و تکثر فرهنگی باید به خوبی مدیریت شود و اقدامات سیاسی و قانونی برای ترویج همزیستی و گفتگوی بین مذهبی و فرهنگی و ریشه کن کردن تبعیض اتخاذ شود.

برای این منظور، لازم است اقدامات آموزشی و مدنی برای اطلاع‌رسانی و افزایش آگاهی از جنبه‌های مثبت تنوع مذهبی و تکثیر فرهنگی و سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش و سایر نهادهای اروپایی انجام شود.

بیشتر بخوانید در مورد مذهب رسمی اسپانیا چیست؟  :

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه