مجوز اقامت اسپانیا

مجوز اقامت اسپانیا

چگونه می توان مجوز اقامت اسپانیا را دریافت کرد؟ اگر می خواهید بیش از مهلت تعیین شده برای گردشگران، در کشور اسپانیا اقامت کنید، ممکن است نیاز به دریافت مجوز اقامت اسپانیا داشته باشید.

تمام خارجی هایی که می خواهند به طور قانونی در اسپانیا مستقر شوند باید اجازه اقامت دریافت کنند.

انواع مجوز موقت در اسپانیا

اجازه اقامت موقت در اسپانیا به شما این امکان را می دهد که تا 5 سال در کشور بمانید.ویزای کارآفرین، برای کسانی که قصد انجام فعالیت های مورد علاقه اقتصاد اسپانیا را دارند.ویزای طلایی، برای کسانی که در املاک و مستغلات واقع در اسپانیا سرمایه گذاری می کنند.

شما جهت اطلاع از نحوه گلدن ویزای اسپانیا 2022 – Dream Land (dreamland2000.ir) می توانید به این لینک مراجعه کنید.

ویزای دانشجویی، به شما امکان تحصیل در اسپانیا را می دهد.ویزا مجوز خانواده، اگر همسر، فرزندان یا والدین شما قبلاً به طور قانونی در اسپانیا اقامت دارند شما می توانید از این طریق اقدام کنید.ویزای شینگن، ویزای اقامت اسپانیا برای اقامت کوتاه مدت (از 90 تا 180 روز) است. اما اجازه کار نمی دهد.

اجازه اقامت موقت در اسپانیا

اگر هنوز نمی دانید چگونه برای اقامت اسپانیا اقدام کنید، اولین چیزی که باید بدانید این است که شرایط لازم برای اقامت در اسپانیا برای هر نوع مجوز متفاوت است. با این حال، مدارک مورد نیاز تقریباً در همه آنها به شرح زیر است:

  • شماره NIE
  • اثبات وجوه کافی
  • ثابت کنید که بیمه درمانی دارید.
  • گواهی کیفری

چگونه مجوز اقامت اسپانیا را دریافت کنیم؟

اخذ این مدارک، پرکردن فرم ها و رعایت مهلت های مقرر می تواند اخذ اقامت اسپانیا را به یک فرآیند کند و پیچیده تبدیل کند. اگر به دنبال نحوه درخواست اقامت اسپانیا به روشی سریع و موثر هستید، دریملند این راه برای شما، تا حد امکان ساده می کند.

اگر به دنبال مزایا و معایب مهاجرت به اسپانیا هستید به این لینک مراجعه کنید.

مجوز اقامت اسپانیا

برای اینکه بتوانم در اسپانیا زندگی کنم به چه چیزهایی نیاز است؟

هنگامی که شما شهروند اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا هستید، تنها در صورتی که می خواهید کمتر از 3 ماه در اسپانیا بمانید، به مدرک هویتی یا پاسپورت خود نیاز دارید. برای دوره های طولانی تر، باید به عنوان یک مقیم در اداره مهاجرت یا اداره پلیس ثبت نام کنید تا بتوانید گواهی اقامت و NIE را به شما اختصاص دهند.

اگر شهروند اتحادیه اروپا نیستید، باید درخواست اقامتی را دریافت کنید که با هدف اقامت شما (کار، سرمایه گذاری، تحصیل، ازدواج، الحاق خانواده…) مطابقت داشته باشد.

می توانید جهت اطلاع از شغل های پردرآمد در اسپانیا از این لینک دیدن کنید.

پیدا کردن کار در اسپانیا

حرکت به یک کشور جدید می‌تواند تجربه دلهره‌آوری باشد، اما با وجود نکات مثبت بسیار در رابطه با اقامت در اسپانیا، این حرکت را بسیار آسان‌تر می‌کند. نقل مکان به یک کشور جدید به شما کمک می کند تا پیشرفت کنید و رشد کنید و همچنین دوستان جدیدی پیدا کنید و چیزهای جدیدی را تجربه کنید.

پیدا کردن یک شغل جدید در یک کشور جدید گاهی اوقات می تواند طاقت فرسا باشد. فرصت های مختلف موجود در مادرید وجود دارد که می توانید بر مبنای توانایی خود از آن ها استفاده کنید. به طور مثال، آموزش زبان انگلیسی یکی از بهترین مشاغلی است که می توانید داشته باشید زیرا به شما امکان می دهد در ساعات کاری انعطاف پذیری داشته باشید و این یک شغل فوق العاده با ارزش است.

شما می توانید جهت اطلاع از دریافت اقامت اسپانیا برای فرزندان خردسال به این صفحه بروید. 

آیا می توان خانواده خود را به اسپانیا آورد؟

اگر شهروند اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا هستید، می‌توانید همسر، یا فرزندان خود را با همان رویه‌ای که در مطالب پیشین نیز گفته شد، به اسپانیا بیاورید.

در موارد دیگر، آنها باید قبل از ورود به خاک اسپانیا برای دریافت ویزا از سفارت یا کنسولگری اسپانیا در کشور مبدا خود اقدام کنند. هنگامی که به اسپانیا می آیید، برای دریافت کارت اقامت خانواده باید در اداره مهاجرت ثبت نام کنند.

آیا می توان کارت اقامت دائم گرفت؟

بله، و به لطف آن شما مجبور نخواهید بود که اجازه اقامت خود را هر 2 سال یکبار تمدید کنید. برای دریافت آن، باید نشان دهید که به مدت 5 سال به طور قانونی در اسپانیا اقامت داشته اید. مدت امتیاز آن 3 ماه و مدت 10 سال است که به طور خودکار تمدید می شود.

کار در اسپانیا

اگر شهروند اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا هستید، می توانید تحت شرایط مشابه اسپانیایی ها کار کنید و باید در تامین اجتماعی اسپانیا ثبت نام کنید.

اگر شهروند اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا نیستید، باید قبل از ورود به خاک اسپانیا ویزای کار دریافت کنید. برای انجام این کار، کارفرما باید ثابت کند که در خاک اروپا شما واجد شرایط هستید. این مجوز به خودی خود حق کار در سایر کشورهای اتحادیه اروپا را نمی دهد، مگر اینکه کارت آبی دریافت شده باشد.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه