قیمت خانه در اسپانیا

قیمت خانه در اسپانیا

اسپانیا را می توان یکی از بهترین کشورهای جنوب غربی اروپا دانست که دلیل آن می تواند داشتن آب و هوای مدیترانه ای، مردمانی شاد و خونگرم، اقتصاد رو به پیشرفت، سیستم بهداشت و درمان عمومی و پایین بودن هزینه های زندگی باشد. این روزها تعداد افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، رو به افزایش است و این آمار در خصوص ایرانی ها بیشتر هم گزارش شده است. روش های مختلفی برای مهاجرت به اسپانیا وجود دارد و افرادی که از توان مالی بالایی برخوردارند ترجیح می دهند از طریق سرمایه گذاری و یا خرید ملک اقدام کنند که در واقع یکی از آسان ترین و بی دردسرترین روش ها به حساب می آید. اما حتما این سوال مطرح می شود که خرید ملک چه شرایطی دارد و قیمت خانه در اسپانیا چقدر است؟ پس در ادامه همراه ما باشید.

خرید خانه در اسپانیا

تقریبا 80 درصد اسپانیایی ها صاحب ملک هستند. البته آمار و ارقام نشان می دهد که قیمت ملک در سال 2022 نسبت به سال قبل در حدود دو درصد افزایش داشته است و نمی توان پیش بینی کرد که نوسانات بازار در آینده به چه سمتی کشیده خواهد شد. با این وجود، قطعا خرید خانه در کشوری مانند اسپانیا که با ثبات است و اقتصاد رو به پیشرفتی دارد، ایده بسیار خوبی است و برای افرادی که تمکن مالی بالایی دارند، بهترین گزینه می باشد.

نکته مهمی که باید به آن اشاره شود این است که اگر فردی قصد داشته باشد از طریق خرید ملک، مقیم اسپانیا شود، ارزش ملک خریداری شده باید حداقل 500 هزار یورو باشد که در ابتدا ویزای سه ساله و سپس پنج ساله داده می شود و بعد از آن می توان برای گرفتن اقامت دائم اقدام کرد.

house prices in spain

قیمت خانه در اسپانیا چقدر است؟

پس متوجه شویم که شما در ابتدا باید حداقل سرمایه 500 هزار یورو داشته باشید که می توانید با تخمین مبلغ روزانه یورو این مبلغ را به پول ایران حساب کنید که البته در کنار آن باید هزینه های زندگی را هم در نظر داشته باشید. شما می توانید خانه ای را که در اسپانیا خریداری می کنید، به افراد و توریست ها اجاره بدهید تا به تامین هزینه های تان نیز کمک شود.

قیمت اجاره خانه در اسپانیا به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند این که خانه چند خوابه باشد، مرکز شهر باشد یا خارج شهر که بازه قیمت ها تقریبا از 500 هزار یورو شروع می شود و خانه های چند خوابه در خارج یا مرکز شهر به دو میلیون یورو هم می رسند.

قیمت خرید ویلا در اسپانیا

قیمت خرید ویلا هم به عواملی مانند متراژ زمین، موقیعت جغرافیایی، امکانات و دسترسی ها بستگی دارد و شما می توانید متناسب با بودجه تان، ویلای مورد نظرتان را در یک منطقه خوب و آرام خریداری کنید. امکان خرید ویلا در اسپانیا با 200 هزار یورو هم وجود دارد و شهرهای مالاگا، بیلبائو، مادرید، سانتاتدر و والنسیا محبوب ترین مناطق برای داشتن ویلا به حساب می آیند.

اجاره یا خرید خانه در اسپانیا

یکی از موارد مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که کشور اسپانیا، مالیات بر عایدی سرمایه بالایی دارد که همین مورد باعث شده تا قیمت ملک و خانه بالا برود. اسپاینا دارای 17 منطقه خود مختار است که هر کدام قوانین خاصی برای خارجی ها دارند، به طور مثال در جزیره ای مانند بالئاریک، تنها ساکنان اسپانیایی می توانند ملکی را خریداری کنند.

با این حال، شما می توانید با توجه به نوع ویزا و مدت اقامت تان و هم چنین هزینه های زندگی، تصمیم بگیرید که خانه ای را اجاره و یا خریداری کنید که می توانید از طریق وب سایت ها و آژانس های املاک اقدام کنید و یا مراجعه حضوری داشته باشید.

دقت لازم هنگام خرید خانه

قبل از این، از وکیل خود بخواهید بررسی های لازم را انجام دهد.اطمینان حاصل کنید که مشاور املاک شما بررسی می کند که آیا زمینی که ساختمان در آن قرار دارد به نام توسعه دهنده ثبت شده است یا خیر، آیا زمین به طور مناسب طبقه بندی شده است یا خیر و آیا مجوز ساخت و ساز توسط شهرداری محلی صادر شده و مجوز برنامه ریزی اخذ شده است.

در مورد محیط اطراف، زیرساخت ها، امکانات و غیره نیز بررسی های لازم را انجام دهید.

اطمینان حاصل کنید که تا حد امکان نقشه ها و مشخصات دقیق، از جمله منطقه ساخته شده، منطقه قابل استفاده، مساحت کل شامل مناطق مشترک و نقشه های فنی که تاسیسات کاربردی را نشان می دهد، داشته باشید.

و در نهایت، مطمئن شوید که توسعه‌دهنده شما دارای بیمه کافی یا ضمانت بانکی است که طبق قانون برای توسعه‌دهندگانی که پرداخت‌های مرحله‌ای برای املاک خارج از طرح را دریافت می‌کنند، الزامی است. هدف این ضمانت محافظت از سرمایه شما در صورت بروز مشکل در ساخت و ساز است.

توسعه‌دهنده باید بتواند یک گواهی از بانک یا یک شرکت بیمه به شما ارائه دهد تا ثابت کند که بیمه مناسب انجام شده است.در این مرحله شما ملزم به امضای قرارداد پیش پرداخت یا قرارداد خصوصی خواهید بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه ها و نحوه خرید ملک در اسپانیا، با کارشناسان ما در دریملند تماس بگیرید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه