قوانین خاص اسپانیا

قوانین خاص اسپانیا

قوانین خاص اسپانیا چیست؟ اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که پذیرای تعدادی زیادی از مسافران است و حتی به دلیل داشتن مراکز آموزشی سطح بالا، ارائه خدمات درمانی با کیفیت، داشتن مردمانی خونگرم و آب و هوای عالی، به یکی از مقاصد مهاجرتی تبدیل شده است. فستیوال های مختلفی مانند گاو بازی و رقص فلامینگو در این کشور برگزار می شود و معمولا در بیشتر مواقع، صدای موسیقی از خیابان ها شنیده خواهد شد که همه این ها قطعا برای مسافران و توریست ها هیجان انگیز خواهد بود. اما یکی از مواردی که شما قبل از سفر یا مهاجرت به یک کشور باید بدانید، قوانین است که اگر با آن آشنایی داشته باشید می توانید سفر و اقامت بهتری داشته باشید.

اطلاعات کلی از کشور اسپانیا

اسپانیا، کشوری است واقع در جنوب اسپانیا که مردمان آن به زبان اسپانیایی صحبت می کنند و می توان گفت که بخش عمده ای از اقتصاد این کشور از طریق گردشگری و توریست هایی که به آن سفر می کنند، تامین می شود. جاذبه های گردشگری بسیاری در اسپانیا، مادرید (پایتخت اسپانیا) و دیگر شهرهای اسپانیا وجود دارد و انواعی از فستیوال ها و کارناوال ها برگزار می شود که هر یک، آداب و رسوم خاص خود را دارند. کارشناسان ما در دریم لند، می توانند مشاوره و راهنمایی بسیار جامعی را در خصوص مکان های دیدنی اسپانیا و جاذبه های این کشور به شما ارائه بدهند.

از قوانین خاص اسپانیا چه می دانید؟

جالب است بدانید که در اسپانیا یک سری قوانین خاص و عجیب وجود دارد که می تواند برای گردشگران جالب باشد و حتی گاهی ممکن است بی توجهی به این قوانین، جریمه های سنگینی را برای مسافران به همراه داشته باشد، به همین خاطر اگر قصد مهاجرت یا سفر به اسپانیا را دارید، حتما با این قوانین آشنا شوید.
• موقع رانندگی حتما باید کفش بپوشید. پوشیدن صندل یا دمپایی موقع رانندگی ممنوع است و جالب تر از این که کفش باید تمام قسمت های پا را بپوشاند و شما مجاز به پوشیدن کفش های جلو باز هم نخواهید بود.

قوانین خاص اسپانیا

• بیرون بردن چند سگ با هم ممنوع است. شما در دیگر کشورهای اروپایی می توانید چند سگ را با هم بیرون از منزل ببرید، اما در اسپانیا اجازه چنین کاری را نخواهید داشت. البته گفته می شود که این قانون شامل حال افرادی می شود که بیش از هشت سگ دارند.
• آویزان کردن لباس زیر، بیرون از خانه ممنوع است. آویزان کردن لباس زیر برای خشک شدن در مکانی که نظر دیگران را جلب کند، ممنوع است که این قانون در بیشتر شهرهای اسپانیا به خصوص سویا به طور کامل رعایت می شود.
• در خیابان نمی توانید با لباس زیر رفت و آمد کنید. حتی اگر هوا خیلی گرم باشد، نمی توانید بدون پوشیدن پیراهن در خیابان ها رفت و آمد کنید و جالب تر آن که، حتی در سواحل بارسلونا و مالاگا هم پوشیدن پیراهن اجباری است و عدم رعایت این قانون، جریمه خاصی را به همراه خواهد داشت.
• در برخی بازه های زمانی می توانید از دیگران ساعت را بپرسید. یکی از قوانین خاص اسپانیا این است که شما در بازه زمانی چهار تا هفت عصر نمی توانید از کسی ساعت بپرسید و دلیل این که چرا این قانون وضع شده، مشخص نیست.
• انجام بعضی ورزش ها در خیابان ممنوع است. شما نمی توانید در خیابان اسپانیا بدوید یا ورزش هایی مانند اسکیت و پریدن را انجام بدهید. ممکن است دلیل این ممنوعیت، جلوگیری از ازدحام جمعیت در خیابان ها باشد.
• بازی دومینو و تخت نرد در کافه ها و رستوران ها ممنوع است. بازی دومینو و تخت نرد در برخی از شهرهای اسپانیا مانند سویا ممنوع است و دلیل شان این است که این قبیل بازی ها، سر و صدای زیادی را ایجاد می کنند. این را هم باید در نظر داشته باشید که شما نمی توانید در رستوران به صورت ایستاده حتی نوشیدنی بخورید!

• غذا دادن به حیوانات و یا غذا خوردن در خیابان ممنوع است. اگر حیوانی در گوشه ای از خیابان باشد، شما اجازه غذا دادن به او را ندارید. حتی خود شما هم نمی توانید در خیابان بستنی و یا غذا بخورید و عدم رعایت این قوانین، مشمول جریمه خواهد بود.
دانستن قوانین خاص اسپانیا، به شما کمک می کند تا بتوانید با دردسر کمتری زندگی کنید و از تمام مزایایی که این کشور دارد، بهره مند شوید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه