قوانین انتقال اسباب در اسپانیا

قوانین انتقال اسباب در اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که به دلیل همسایگی با اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه، بنادر بسیار چشم نوازی دارد که در این بنادر کشتی هایی را می بینید که لنگر گرفته اند و کالاها و اسباب هایی را از دیگر کشورهای اروپایی آورده اند. اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید، کالاها و اسبابی را دارید که باید به این کشور انتقال دهید. پس در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی قوانین انتقال اسباب در اسپانیا بپردازیم.

قوانین انتقال اسباب در اسپانیا9998

انتقال اسباب به اسپانیا

ارسال بار و اسباب به اسپانیا از راه های زمینی، دریایی و هوایی انجام می شود و نکته بسیار مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که هر فرد تنها می تواند حداکثر سی کیلوگرم بار را با هواپیما جابجا کند. هر کدام از روش های ارسال مزایا و معایبی دارند و شما قبل از اقدام، باید اطلاعات کافی در خصوص هزینه ها یا مواردی مانند بسته بندی داشته باشید که در این زمینه می توانید از راهنمایی های کارشناسان ما در دریم لند بهره مند شوند.

برای کالاهایی که به صورت هوایی ارسال می شوند، کالای شما ابتدا به فرودگاه امام می رود و بعد از آن به حمل بار هوایی تحویل داده می شود و در روش زمینی، کانتیر کالا ابتدا به گمرک غرب و سپس به مرزهای غربی مانند بازرگان ارسال می شود و تحویل حمل بار تریلی داده خواهد شد. ارسال اسباب های خرده ریز توسط اداره پست انجام می شود که بهتر است از طریق شرکت های باربری باشد تا این اطمینان را داشته باشید که وسایل تان سالم به مقصد می رسد که البته هزینه بیشتری را هم باید پرداخت کنید.

انتقال اسباب در اسپانیا از راه زمینی

انتقال از راه زمینی، یکی از ایمن ترین روش هاست که هزینه های کمتری را هم برای تان به همراه خواهد داشت و امکان انتقال بار خصوصی در مقصد نیز وجود دارد. در این روش، کالا و وسایل شما تحت پوشش بیمه قرار می گیرند و بار از مسیرهایی ارسال می شود که کار انتقال در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود.

انتقال اسباب در اسپانیا از راه هوایی

افرادی که برای ارسال و انتقال کالاهای خود عجله دارند، این روش برای شان مناسب تر است که امنیت فریت بار بسیار بالا است و البته شما باید هزینه بیشتری را هم پرداخت کنید. انتقال بار در فرودگاه بین المللی باراخاس مادرید و فرودگاه بین المللی بارسلونا انجام می شود و کالاهای ارسال شده از تهران نیز به همین فرودگاه ها تحویل داده می شوند.

شرایط انتقال اسباب در اسپانیا

برای انتقال بار از طریق هوایی، کالا و اسباب شما حتما باید بسته بندی شود و به صورت پالت چوبی یا فلزی در بیاید تا هیچ گونه آسیبی به اموال تان وارد نگردد.

تمامی بارها، کالاها و اسباب باید قبل از ارسال، شماره گذاری شوند و لیست دقیقی از آن ها تهیه گردد و توجه داشته باشید که این لیست باید به زبان انگلیسی آماده شود. نسخه ای از این لیست ترجمه شده باید به گمرک تحویل داده شود.

برای انتقال اسباب و لوازم خانه، نیازی به گرفتن مجوز از گمرک نیست و با کارت بازرگانی به راحتی انجام می شود، آن هم به این دلیل که وسایل منزل جزء کالاهای دست دوم حساب می شوند.

بیشتر بخوانید(راهکارهای جدید دولت اسپانیا برای حفظ اقتصاد،نرخ سوخت در اسپانیا)

مهاجرت به اسپانیا

روش های مختلفی برای مهاجرت به اسپانیا وجود دارد و خوشبختانه دولت شرایطی را فراهم کرده تا افراد غیر از اتحادیه اروپا بتوانند اقامت و شهروندی این کشور را دریافت کنند. از جمله روش های اخد اقامت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ویزای تحصیلی، که نیاز است که شما از یک دانشگاه معتبر پذیرش دریافت کنید که امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است و یکی از مزایایی که دانشجویان دارند این است که می توانند در کنار تحصیل شان، کار پاره وقت داشته باشند و از پس هزینه های زندگی خود بربیایند.
  • ویزای کاری، در صورتی که رزومه کاری قوی داشته باشید و بتوانید نظر کارفرما را جلب کنید، می توانید از این طریق اقدام کنید و از یک زندگی ایده آل در اسپانیا بهره مند شوید.
  • ویزای سرمایه گذاری، برای آن دسته از افرادی که از شرایط مالی خوبی برخوردار هستند، این امکان فراهم شده تا بتوانند از طریق خرید ملک، ثبت شرکت و یا تمکن مالی اقدام کنند و به راحتی برای خود و اعضای خانواده شان اقامت بگیرند. توجه داشته باشید که هر یک از موارد گفته شده، شرایط خاص خود را دارند که قبل از مهاجرت باید همه جوانب در نظر گرفته شوند.
  • ویزای ازدواج، در صورتی که فردی بتواند با یکی از اتباع اسپانیایی ازدواج کند، می تواند به راحتی ویزا و اقامت این کشور را نیز دریافت کند.

در بسیاری از موارد، افرادی که به اسپانیا مهاجرت می کنند، تمایل دارند که یک سری از وسایل ضروری خود را به محل اقامت شان منتقل کنند و نیاز است که اطلاعاتی در خصوص انتقال اسباب داشته باشند که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

هزینه انتقال اسباب در اسپانیا

هزینه انتقال بار و اسباب با توجه به قیمت روز تعیین می شود و عواملی مانند تغییر قیمت دلار در هزینه ها دخیل هستند. از دیگر عوامل موثر می توان به حجم و وزن اسباب و کالا، نوع بار، نوع بسته بندی، روش انتقال و هزینه های شرکت حمل و نقل اشاره کرد.

مقالات مرتبط :

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه