فرهنگ اسپانیا

فرهنگ اسپانیا

فرهنگ اسپانیا

سبک زندگی و امکانات رفاهی و آموزشی عالی اسپانیا، باعث شده این کشور به یکی از مقاصد مهاجرتی و توریستی برای بسیاری از افراد به خصوص ایرانی ها تبدیل شود. به گونه ای که نام اسپانیا در میان پنج کشور مقصد توریستی به چشم می خورد و و به دلیل داشتن آثار تاریخی و باستانی، دومین رتبه در یونسکو را به خود اختصاص دارد. اما زمانی که صحبت از مهاجرت می شود، یکی از مهم ترین مواردی که باید در نظر داشته باشید، فرهنگ و آداب و رسوم مردمان آن کشور است. از این رو قصد داریم در این مقاله به بررسی آداب و رسوب و فرهنگ اسپانیا بپردازیم.

فرهنگ کشور اسپانیا

کشور اسپانیا فرهنگ و تاریخ بسیار غنی دارد که در جهان نیز شناخته شده است، به گونه ای که همه این کشور را به کارناوال ها، فستیوال ها، رقص و موسیقی خیابانی، گاوبازی و حرکت های دسته جمعی می شناسند و هر ساله افراد زیادی برای دیدن این برنامه ها به اسپانیا سفر می کنند. بیشتر مردم اسپانیا مسیحی هستند به گونه ای که 77 درصد جمعیت، عضو کلیسای کاتولیک هستند و ما بقی را پیروان سایر ادیان از جمله یهودی، هندو، اسلام یا بودایی تشکیل می دهند. تعداد زیادی از مهاجران از کشورهایی مانند رومانی، مراکش، آلمان یا بریتانیا هستند و مهاجرانی از چین یا کشورهای جنوب آفریقا نیز در این کشور زندگی می کنند. به همین خاطر، انواعی از فرهنگ ها و عقاید در این کشور به چشم می خورد، اما با این حال، زندگی مردم اسپانیا نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده و قوانین سخت گیرانه مذهبی از بین رفته است و می توان گفت که فرهنگ مردم اسپانیا از نظر دست دادن و روبوسی کردن تا حد بسیاری مشابه فرهنگ ما ایرانی هاست.

فرهنگ اسپانیا

آداب و رسوم فرهنگ اسپانیا

در این بخش از مقاله، برخی از آداب و رسومات فرهنگ اسپانیا را مورد بررسی قرار می دهیم.

• آداب و رسوم اجتماعی

در اسپانیا زمانی که دو نفر برای اولین بار یکدیگر ملاقات می کنند، فقط دست می دهند و اگر عمق دوستی و رابطه بیشتر شود، ممکن است یکدیگر را در آغوش بگیرند که معمولا خانم ها با یکدیگر روبوسی می کنند و شاید جالب باشد بدانید که اول از سمت چپ، یکدیگر را می بوسند. معمولا زمانی که اسپانیایی ها به جایی دعوت می شوند، دست خالی به آن جا نمی روند و هدیه کوچکی را تهیه خواهند کرد.

• فرهنگ غذا خوردن

هنگام غذا خوردن، تا زمانی که برای شام دعوت نشده اید باید کنار میز بایستید و تا زمانی که مهمان شروع به غذا خوردن نکرده، میزبان غذای خود را نخواهد کرد. بعد از پایان غذا، قاشق و چنگال خود را باید داخل بشقاب بگذارید و بعد سراغ آشامیدنی های روی میز بروید. میزبان، آخرین نفری است که میز غذا را ترک می کند.

• آداب و فرهنگ لباس پوشیدن

ممکن است در برخی نقاط اسپانیا، مردمانی را ببینید که لباس های سنتی همان منطقه را می پوشند که البته چندان مرسوم نیست و مدل و سبک لباس پوشیدن اسپانیایی ها، مانند دیگر کشورهای اروپایی می باشد.

• فرهنگ کار و روابط تجاری

ارتباط کاری در اسپانیا بسیار رسمی است و آداب و قوانین خودش را دارد و معمولا از ارتباط چشمی استفاده می کنند. هنگام مذاکره، به شخصیت طرف مقابل بسیار اهمیت می دهند و سلسله مراتب حتما باید در نظر گرفته شود. ممکن است اسپانیایی ها حرف طرف مقابل شان را قطع کنند که این نشان از بی ادبی نیست. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که اسپانیایی ها افراد بسیار دقیقی هستند و تمام جزئیات شما را هنگام ملاقات هایشان به خاطر می سپارند.روال کار و جلسات در اسپانیا طبق برنامه پیش می رود و آن چه که برایشان اهمیت دارد این است که افراد حاضر در جلسه، به قوانین و شرایط قرارداد پایبند باشند و خیلی از مواقع، با افرادی که شناختی از آن ها ندارند نیز وارد مذاکره می شوند.اگر قبل از ورود به اسپانیا، آگاهی نسبی از عقاید و فرهنگ این کشور کسب کنید، می توانید روابط بهتری را با افراد برقرار کنید و این موضوع به پیشرفت خودتان نیز کمک خواهد کرد.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه