شهروندی اسپانیا

شهروندی اسپانیا

اسپانیا، یکی از مقاصد مهاجرتی در اروپاست که بسیاری از افراد از سراسر دنیا، به دنبال آن هستند. وجود امکانات تحصیلی، شغلی و زندگی عالی در اسپانیا، باعث شده است تا بسیاری از ایرانی ها به فکر مهاجرت به این کشور بیفتند. اما از آن جایی که هر کشوری، قوانین خاصی در پذیرش مهاجر دارد، بسیار مهم است که اگر قصد اخذ شهروندی اسپانیا را دارید، با شرایط مهاجرت این کشور نیز آشنا شوید. پس در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی شرایط و مزایای شهروندی اسپانیا بپردازیم.

اخذ شهروندی اسپانیا

اخذ شهروندی به این معناست که شما پاسپورت این کشور را دریافت می کنید، به عنوان تبعه شناخته می شوید و با داشتن اقامت اسپانیا، می توانید به کل اروپا دسترسی داشته باشید. فرهنگ مردم اسپانیا تا حد بسیاری مانند کشورهای اروپایی و ایران است و از آن جایی که یک کشور چند فرهنگی است، مردم می توانند آزادانه دین خود را داشته باشند و همین موارد باعث شده است تا اقامت و شهروندی در اسپانیا برای بسیاری از افراد جذاب باشد.

شما با اخذ اقامت و شهروندی، می توانید از مزایای زیر بهره مند شوید:

 • حق کار و تحصیل در اسپانیا
 • دریافت شهروندی برای فرزندان
 • سرمایه گذاری در اسپانیا و اروپا
 • حق کار و تحصیل در کشورهای عضو اتحادیه اروپا

روش های اخذ شهروندی

روش های مختلفی برای اخذ شهروندی اسپانیا وجود دارد که به بررسی هر یک خواهیم پرداخت.

 • شهروندی اسپانیا از طریق تحصیل

تحصیل در دانشگاه های اسپانیا، رایگان است، معدلی است و اقامت از طریق تحصیل در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر می باشد. برای بورسیه تحصیلی، باید معدل بالای 16 داشته باشید، مقالات ISA، مدرک زبان و هم چنین رزومه معتبر کاری داشته باشید. شما بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه های اسپانیا، حق کار دارید و اگر به مدت 5 سال در این کشور مشغول به کار باشید، می توانید تابعیت و شهروندی اسپانیا را کسب کنید.

 • شهروندی اسپانیا از طریق کار

با گرفتن شهروندی اسپانیا از طریق ویزای کاری، شما در یک شرکت به عنوان کارمند مشغول به کار می شوید. ویزای کاری به این صورت است که شما درخواستی را به سفارت اسپانیا می دهید و پیشنهاد استخدام شما و کلیه مدارک تان بررسی می گردد و ابتدا باید کارفرما و شغل مناسب خودتان را پیدا کنید. در نظر داشته باشید که پیدا کردن کار در کشورهای اتحادیه اروپا کار چندان راحتی نیست و کارفرما باید ثابت کند که کارمندان خود کشورهای اتحادیه اروپا، تخصص و مهارت کافی را ندارند و باید از کشورهای غیر اتحادیه اروپا نیرو جذب کنند.

شهروندی اسپانیا

بعد از گرفتن ویزای کاری، یک سال در اسپانیا مشغول به کار می شوید و بعد از 5 سال می توانید درخواست اقامت دائم بدهید و بعد از گذشت ده سال از ورودتان، شهروند اسپانیا خواهید شد.

 • شهروندی اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یا گلدن ویزا، یکی از روش های اخذ شهروندی اسپانیا است که از طریق خرید ملک، ثبت شرکت یا تمکن مالی امکان پذیر خواهد بود.

 • سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی

افرادی که از طریق تمکن مالی اقدام می کنند، باید حدود 30 هزار یورو  و برای هر همراه، 6500 یورو تمکن داشته باشند. با این که در این روش، حق کار ندارید اما می توایند کسب و کار راه بیندازید و شهروندی اسپانیا را بگیرید.

 • سرمایه گذاری با خرید ملک

شما با سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، می توانید بعد از مدتی، اقامت اعضای خانواده تان را نیز بگیرید. توجه داشته باشید، ملکی که خریداری می کنید باید به ارزش حداقل 500 هزار یورو باشد که بعد از آن، اقامت یک ساله، بعد از آن اقامت دو ساله و بعد از آن اقامت پنج ساله به شما، همسر و فرزندان تان داده می شود. مهم نیست ملک در کدام شهر یا جزیره خریداری می شود، تنها ارزش مالی ملک مهم است. توجه داشته باشید که برای گرفتن شهروندی، دوره پنج ساله حتما باید گذرانده شود.

 • سرمایه گذاری با ثبت شرکت

شما از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی می توانید ویزای سرمایه گذاری دریافت کنید. با سرمایه گذاری در سهام شرکت های دولتی یا خصوصی به ارزش یک میلیون یورو، می توانید به مدت پنج سال اقامت موقت و بعد از آن اقامت دائم بگیرید. برای ثبت شرکت، برای شروع به حداقل 60 هزار یورو نیاز است و کارآفرینی شما باید برای حداقل ده نفر باشد.

 • شهروندی از طریق ازدواج

اخذ شهروندی اسپانیا از طریق ازدواج به این صورت است که شما وارد اسپانیا می شوید و با فردی که تبعه اسپانیا است، ازدواج می کنید و اقامت می گیرید. بعد از ازدواج، پنج سال زندگی در اسپانیا می کنید تا بتوانید اقامت بگیرید و بعد از آن برای گفتن پاسپورت و شهروندی اقدام کنید. در طول این مدت، حق کار در اسپانیا را خواهید داشت.

در این مقاله، برخی از روش های اخذ شهروندی اسپانیا را خدمت شما ارائه دادیم تا با برررسی شرایط، بتوانید تصمیم منطقی و درستی برای مهاجرت به این کشور بگیرید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه