شهرهای توریستی در اسپانیا

شهر های اسپانیا

شهرهای توریستی در اسپانیا

اسپانیا که در جنوب غربی اروپا واقع شده است به دلیل داشتن اماکن تاریخی، موقعیت جغرافیایی خاص با مناظر دیدنی، برگزاری فستیوال های جهانی و مردمانی خونگرم به یکی از مقاصد توریستی تبدیل شده است. شما می توانید به راحتی و با اجاره کردن یک ماشین، از شهرهای اسپانیا دیدن کنید اما از آن جایی که معمولا افراد زمان محدودی برای سفر دارند، ترجیح می دهند از مکان ها و شهرهای خاص تری دیدن کنند. به همین خاطر، قصد داریم در این مقاله به بررسی شهرهای توریستی در اسپانیا بپردازیم.

شهر های اسپانیا

بهترین شهرهای توریستی در اسپانیا

• مادرید

مادرید، پایتخت اسپانیا و یکی از زیباترین شهرهای اسپانیاست که در تابستان و به دلیل استقبال افراد از تفریحات ساحلی، توریست های بیشتری را به خود جذب می کند. در مادرید، حتما از موزه دل پرادو و رینا سوفیا دیدن کنید و رفتن به پلازا مایور را از دست ندهید. پوئرتا دل سول، دروازه اصلی شهر است که یک محوطه بزرگ برای برگزاری جشنواره ها و جشن های خیابانی دارد و قلب شهر به حساب می آید. پارک بوئن رتیرو، یکی از مقاصد تفریحی برای گردشگران است که دارای فواره های بسیار بلند و فضای سبز بسیار چشم نوازی است.

• بارسلونا

بارسلونا، دومین شهر بزرگ اسپانیا است که در کنار دریای مدیترانه قرار دارد و می توانید از تفریحات آبی و آفتاب گرفتن در ساحل لذت ببرید. کافی است در خیابان های بارسلونا قدم بزنید تا با معماری خاص و قدمت این شهر بیشتر آشنا شوید. کلیسای ساگرادا فامیلیا که نماد شهر بارسلوناست با معماری آنتونیو گائودی، معمار اسپانیایی طراحی شده و یکی از خاص ترین ساختمان های شهر به حساب می آید. علاقه مندان به فوتبال می توانند از ورزشگاه نیوکمپ دیدن کنند و از تماشای بازی فوتبال در این استادیوم لذت ببرند.

• گرانادا

گرانادا، یکی دیگر از شهرهای توریستی در اسپانیاست که بناهای تاریخی و موزه های بسیاری دارد. گرانادا به دلیل حمله مسلمانان، تخت تاثیر فرهنگ اسلامی قرار گرفته و شما می توانید این فرهنگ را در بناهایی مانند قصر الحمرا به خوبی از نزدیک ببینید. بناهای شاپل سلطنتی گرانادا، کلیسای جامع سنتا ماریا و کلیسای سن جان از دیگر مکان های دیدنی در این شهر هستند و مراکز خرید و تفریحی لوکس، کمتر به چشم می خورد.

• والنسیا

قطعا والنسیا، یکی از بهترین شهرهای ساحلی توریستی در اسپانیاست و بعد از بارسلونا و مادرید، سومین شهر بزرگ اسپانیا به حساب می آید. در این شهر می توانید از کلیسای جامع والنسیا، موزه هنرهای ملی، کاخ مرکادو، پارک توریا و بزرگ ترین آکواریوم اروپا در پارک علم، هنر و فناوری دیدن کنید.

• مالاگا

شهر توریستی دیگری که در دریای مدیترانه در منطقه اندلس قرار دارد، مالاگا است که در قرن هشتم قبل از میلاد بنا شده و جزء یکی از قدیمی ترین بنادر مدیترانه می باشد و با نام ساحل آفتابی نیز شناخته می شود و در فصل پاییز و زمستان نیز افراد زیادی از این شهر دیدن می کنند. از مکان های دیدنی مالاگا می توان به تئاتر رومی اشاره کرد که یک قلعه موریایی است که بر روی بقایای یک فانوس دریایی فنیقی ساخته شده است. قلعه خبیرالفارو و موزه محل تولد پابلو پیکاسو از دیگر مکان های دیدنی این شهر می باشد.

• زاراگوزا

افرادی که علاقه به خوردن غذا دارند می توانند از شهر زاراگوزا و گنجینه های تاریخی و فرهنگی این شهر دیدن کنند. با این که زاراگوزا، شهر کوچکی است اما یکی از مقاصد محبوب گردشگری است و بازدید از کلیساهای مشهور مانند کلیسای بانوی ما از پیلار، دل سالوادور و لاسئو را نباید از دست داد. موزه هنر، موزه پابلو سرانو و آیبرکاجا از معروف ترین مراکز هنری این شهر هستند.

• سویا

سویا شهری است با تاریخ و فرهنگ غنی که در مرکز اندلس و استان سویا واقع شده و شما می توانید با قدم زدن در خیابان های سانتاکروس از دیدن کلیسای آلکازار لذت ببرید. سویا مهد هنر و موسیقی است و به همین خاطر، مورد توجه علاقه مندان در این زمینه قرار گرفته است و فرصت بسیار خوبی است تا از فستیوال موسیقی فلامنکو که در این شهر برگزار می شود، لذت ببرند.
در این مقاله، سعی کردیم توریستی ترین شهرهای اسپانیا را خدمت تان معرفی کنیم اما واقعیت این است که تمام شهرهای اسپانیا ارزش دیدن دارند و اگر زمان و فرصت کافی برای گشت و گذار داشتید، از دیگر شهرها مانند لاس پالماس، بیلبائو و یا آلیکانته نیز دید کنید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه