شرایط تحصیل در اسپانیا

شرایط تحصیل در اسپانیا

شرایط تحصیل در اسپانیا چیست؟ بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند، از طریق تحصیلی اقدام می کنند و اسپانیا به دلیل داشتن فرصت های تحصیلی عالی، بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی را دارد. پایین بودن هزینه های تحصیل و  زندگی در اسپانیا، باعث شده تا هر روز به تعداد افرادی که اسپانیا را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند، بیشتر شود. تحصیل در اسپانیا در رشته هایی مانند پزشکی، پیراپزشکی، حقوق و هنر بیشتر از گذشته مورد استقبال قرار گرفته است.
اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که می خواهید اسپانیا را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید، در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی شرایط تحصیل در اسپانیا بپردازیم.

تحصیل در اسپانیا

چه چیزی باعث شده است تا افراد جذب ادامه تحصیل در اسپانیا شوند؟ در این جا، به بررسی مزایای تحصیل در اسپانیا می پردازیم.
• اسپانیا دارای سیستم آموزشی عالی و سازمان یافته ای است و بسیاری از دانشگاه های این کشور، در رتبه بندی جهانی ثبت شده اند.
• هزینه تحصیل و زندگی در اسپانیا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی پایین تر است.
• برای تحصیل در اسپانیا، نیازی به داشتن مدرک زبان مانند آیلتس و تافل نیست.
• با تحصیل در اسپانیا می توانید از زندگی در کشوری با امکانات بهداشتی و درمانی بالا بهره مند شوید.
• اسپانیا شهر بسیار شادی است و مردمان خونگرمی دارد.

شرایط تحصیل در اسپانیا

اگر تحصیل در اسپانیا را انتخاب کنید لازم است مواردی را در نظر بگیرید.اسپانیا مرکز برخی از بهترین مدارس، کسب و کار و برنامه های تحصیل در خارج از کشور در جهان با شبکه گسترده ای از دانشگاه ها است. اسپانیا همچنین مقصد ترجیحی اروپا برای دانشجویان مبادلات بین المللی است که مادرید اکثر این ترافیک را جذب می کند. همچنین، این واقعیت که اسپانیایی دومین زبان رایج در جهان است، اهمیت اسپانیا را در دنیای آموزش افزایش می دهد.

هر ساله دریملند به هزاران جوان بین المللی کمک می کند تا برای تجربه تحصیل در خارج از کشور آماده شوند. ما نه تنها به دانش‌آموزان کمک می‌کنیم تا برای سفر آماده شوند، بلکه به دانش‌آموزان کمک می‌کنیم از زمان خود در مادرید و اسپانیا نهایت لذت را ببرند. برای آشنایی با اسپانیا و آشنایی با نحوه تحصیل در اسپانیا ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

شرایط تحصیل در اسپانیا چیست؟

امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در اسپانیا وجود دارد که بهترین سن برای مقطع کارشناسی، 18 تا 22 سال و برای مقطع کارشناسی ارشد، 24 تا 26 سال است. اولویت تحصیل در اسپانیا با افرادی است که سن شان پایین تر است، اما اگر فردی رزومه قوی داشته باشد، می تواند به تحصیل در این کشور فکر کند. در ادامه به بررسی شرایط تحصیل در هر مقطع خواهیم پرداخت.

تحصیل در اسپاینا در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی چهار سال طول می کشد و تمامی دوره ها به زبان اسپانیایی تدریس می شوند. متقاضیان باید دارای مدرک دیپلم باشند و بعد از گذراندن دوره یک ساله کالج در اسپانیا، برای شرکت در آزمون سلکتیویداد آماده می شوند که بعد از قبولی، می توانند در دانشگاهی که پذیرفته شده اند، تحصیل خود را آغاز کنندو متوسط شهریه برای مقطع کارشناسی در حدود 2000 یورو در سال خواهد بود.

تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، دو سال طول می کشد و شما حتما باید از یک دانشگاه پذیرش بگیرید و سپس برای گرفتن ویزای تحصیلی اقدام کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که مدرک کارشناسی خود را باید از دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم یا دانشگاه آزاد گرفته باشید. دوره های مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی، اسپانیایی و ترکیبی تدریس می شوند و هزینه تحصیل در این دوره، سالانه در حدود 4000 تا 6000 یورو خواهد بود.

تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا

تحصیل در مقطع دکترا در حدود پنج سال طول می کشد، تحصیل در این دوره کاملا رایگان است و عمدتا پژوهش محور است و کلاس تئوری تشکیل نمی شود. شما با داشتن یک رزومه خوب و علمی می توانید بورسیه تحصیلی اسپانیا را به راحتی کسب کنید. هزینه تحصیل در این دوره نیز 4000 تا 6000 یورو می باشد.

بورسیه تحصیلی در اسپانیا

بورسیه تحصیلی در اسپانیا به مقطع دکترا تعلق می گیرد و به دو شکل است، یعنی یا فرد توسط دولت بورسیه می شود یا از طریق استاد. برای گرفتن بورسیه دولتی شرایطی نیاز است، از جمله این که:
• معدل فوق لیسانس باید بالای 5.15 باشد.
• فاصله گرفتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد بیشتر از سه سال نباشد.
• از زمان گرفتن مدرک کارشناسی ارشد بیشتر از سه سال نگذشته باشد.
• فرد باید مقاله ISI داشته باشد.
• مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 5.5 نیاز است.
اما اگر فردی از طریق استاد بورسیه شود، باید شرایط زیر را داشته باشد:
• توانایی علمی از طریق استاد به اثبات برسد.
• دانشجو قادر به انجام پروژه های دانشگاهی و غیر دانشگاهی که توسط استاد ارائه می شوند را داشته باشد.
توجه داشته باشید که هزینه های تحصیل فردی که بورسیه می شود، رایگان است و دانشجو با مبلغ دریافتی بورسیه، می تواند از پس هزینه های زندگی خود بربیاید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه