شرایط اخذ ویزای کار در اسپانیا

تصویر-شرایط-اخذ-ویزای-کار-در-اسپانیا-8512

فهرست مطالب

شرایط اخذ ویزای کار در اسپانیا

شرایط اخذ ویزای کار در اسپانیا چیست؟شرایط اخذ ویزای کار در اسپانیا شامل چه افرادی می شود؟  آیا شما هم به دنبال اقامتی هستید که به شما اجازه کار در اسپانیا را می دهد! خیلی از افراد در مورد اقامتی که به شما اجازه کار در اسپانیا را می دهد از مشاور املاک دریملند سوال می پرسند.

بسیاری از خارجی ها آرزو دارند زندگی جدید خود را در اسپانیا آغاز کنند و برای انجام این کار، یافتن شغل و کار کردن بخش مهمی از فرآیند است.

اما حقیقت این است که گاهی اخذ مجوز کار در کشور به یک ماموریت غیر ممکن تبدیل می شود.با این وجود راه حل هایی وجود دارد.

در این مقاله شما تمام مجوزهای اقامتی را که به شما اجازه می دهد به عنوان یک خارجی در اسپانیا کار کنید ارائه می شود.

آیا برای کار در اسپانیا به اقامت نیاز دارید؟

بله، همه شهروندان غیر اتحادیه اروپا که برای بیش از 90 روز به اسپانیا مهاجرت می کنند باید اقامت خود را دریافت کنند تا بتوانند به طور قانونی در این کشور کار کنند.

بنابراین اگر می خواهید در یک شرکت به عنوان کارمند یا برای خودتان کار کنید، دریافت مجوز اقامت ضروری است.یک مجوز کار معمولی به شما امکان می دهد در قلمرو اسپانیا کار کنید.

شهروندان اتحادیه اروپا نیز باید برای شرایط اخذ ویزای کار در اسپانیا،  اقامت خود را دریافت کنند، اما با گواهی ثبت نام اتحادیه اروپا، که به آنها اجازه کار را نیز می دهد، این کار بسیار آسان تر است.

اقامت برای کارگران و تکنسین ها در بخش سمعی و بصری در اسپانیا

کارگران و تکنسین های زیادی وجود دارند که به بخش سمعی و بصری یا هنری اختصاص داده شده اند که باید برای انجام یا توسعه فعالیت های حرفه ای خود، اغلب برای مدت کوتاهی، به اسپانیا سفر کنند. برای این موارد، ویزا و مجوز اقامت ویژه با شرایط بسیار مطلوب برای آنها وجود دارد. این رزیدنتی بخش سمعی و بصری دقیقا برای چه کسانی است؟

این مجوز برای متخصصان خارجی که به عنوان هنرمند یا تکنسین در بخش سمعی و بصری کار می کنند ایجاد شده است.یعنی افرادی که فعالیت هایی را انجام می دهند که، هم در حضور مردم انجام می شود و هم برای پخش بعدی آنها از طریق رسانه ها ضبط می شود.

از این نظر، بسته به مدت زمان کار خارجی، سه روش متفاوت وجود دارد:

اقامت (ویزای کوتاه مدت)، برای دوره های حداکثر 90 روز در 180 روز

ویزای طولانی مدت، برای دوره های بین 90 تا 180 روز

اجازه اقامت، در صورتی که کارگر باید بیش از 180 روز و حداکثر 3 سال در اسپانیا بماند که ممکن است قابل تمدید باشد. این مدت در صورتی که کمتر از 3 سال باشد معادل مدت قرارداد کار خواهد بود.

در صورتی که درخواست ویزا داشته باشید اما به دلایل کاری نیاز به تمدید دوره داشته باشید، تا زمانی که فرآیند حداقل 30 روز قبل از انقضای دوره 90 روزه آغاز شده باشد، امکان انتقال از ویزا به مجوز اقامت وجود خواهد داشت. .

در هر صورت، هدف از انتقال یا سفر همیشه باید انجام این نوع فعالیت ها باشد. یا به این دلیل که یک شرکت اسپانیایی فرد خارجی را استخدام کرده است یا به این دلیل که یک شرکت خارجی او را به اسپانیا منتقل می کند.لطفاً توجه داشته باشید که در حالت اول (اقامت تا 90 روز) باید درخواست شود تا زمانی که خارجی از کشوری باشد که برای ورود به اسپانیا (و به طور خاص منطقه شینگن) نیاز به ویزا دارد.

شما می توانید جهت اطلاع از دریافت ویزای کارآفرینی اسپانیا به این لینک مراجعه کنید. 

در صورت معافیت از درخواست ویزا، نیازی به درخواست این مجوز نخواهد بود.

تصویر-شرایط-اخذ-ویزای-کار-در-اسپانیا-8512

6 مجوز اقامت که به شما امکان کار در اسپانیا را می دهد!

ویزای دانشجویی 

قانون مهاجرت در 22 آگوست 2022 اعلام کرد، خارجی هایی که دارای ویزای دانشجویی در اسپانیا هستند می توانند تا 30 ساعت در هفته کار کنند .مزیت اصلی این گزینه این است که می توانید به طور خودکار با ویزای دانشجویی خود کار کنید، بدون نیاز به شروع یک پروسه درخواست اضافی در اداره مهاجرت.

در حال حاضر، کارت ویزای دانشجویی شما (TIE) از قبل مشخص می کند که شما مجاز به کار هستید.

از طرف دیگر، زمانی که دانشجو تحصیلات خود را به پایان رساند، به راحتی می تواند مجوز کار دریافت کند.

 از این رو ویزای دانشجویی یکی از بهترین درگاه‌ها برای اقامت و کار در اسپانیا برای طولانی ‌مدت است.

آرایگو

این اقامت که به مدت 1 سال اعطا می شود، به متقاضی این امکان را می دهد که به عنوان کارمند یا خوداشتغال، بسته به نحوه تهیه درخواست arraigo ،  کار کنند و هنگامی که آن سال به پایان رسید، می توان به یک مجوز اقامت و کار 2 ساله تغییر دهید.

مجوز سرمایه گذاری (ویزای طلایی)

ویزای طلایی در بین سرمایه گذاران غیر اتحادیه اروپا که مایل به مهاجرت به اسپانیا از طریق یک فرآیند چابک و ساده هستند، محبوب شده است.

پس از سرمایه گذاری حداقل 500.000 یورو در املاک اسپانیا، به این سرمایه گذار کارت اقامت 3 ساله اعطا می شود که تنها یک بار در سال می توان آن را تمدید کرد.

این روش یک گزینه عالی است، زیرا بسیاری از افراد دوست دارند شرکت خود را در کشور راه اندازی کنند و حتی به عنوان مدیر عامل در آنجا کار کنند.

این کاری است که شما می توانید مستقیماً به عنوان دارنده ویزای طلایی اسپانیا انجام دهید.

عضو خانواده کارت شهروندی اتحادیه اروپا

دریافت کارت اقامت 5 ساله نه تنها به شما امکان می دهد در کشور اسپانیا زندگی کنید بلکه امکان می دهد به کار در این کشور مشغول شوید.

این امر در مورد همسر، فرزندان زیر 21 سال و فرزندان بالای 65 سال شهروند اتحادیه اروپا صدق می کند، و 2 شرط اصلی این رویه نشان دادن رابطه خویشاوندی به علاوه نشان دادن چگونگی برخورداری بستگان اتحادیه اروپا از بودجه کافی اقتصادی است.

ویزای کارآفرینی

اگر می خواهید یک شرکت در اسپانیا راه اندازی کنید و پروژه خود را توسعه دهید، دو گزینه دارید.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت با کار در اسپانیا به این صفحه بروید.

شما می توانید به عنوان یک کارگر خوداشتغال برای مجوز کار معمولی اقدام کنید که دریافت آن بسیار پیچیده است، یا می توانید به ویزای کارآفرینی، آن هم بر اساس قانون کارآفرین، با مزایای بیشتر مراجعه کنید.

این اجازه اقامت 3 ساله به کسانی اعطا می‌شود که چیزی کاملاً نوآورانه در اسپانیا راه‌اندازی کنند که شامل سطح بالایی از فناوری باشد.

تا اینجا 6 گزینه از شرایط اخذ ویزای کار در اسپانیا یا اقامتی که به شما اجازه کار در اسپانیا را می دهد بیان شد. اگر مطمئن نیستید که کدام یک برای شما مناسب است یا برای درخواست خود به کمک نیاز دارید، مشاور املاک دریملند در کنار شماست.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه