سیستم حمل و نقل در اسپانیا

سیستم حمل و نقل در اسپانیا

سیستم حمل و نقل در اسپانیا چگونه است؟ کشور اسپانیا یکی از بهترین سیستم های حمل و نقل در اروپا را دارد و افراد با پرداخت کمترین هزینه، می توانند به تمام نقاط این کشور رفت و آمد کنند. اسپانیا بعد از چین، دومین شبکه بزرگ قطار تندرو جهان و هم چنین اروپا را دارد که این شبکه قطار در حدود 3500 کیلومتر طول دارد و با سرعت 300 کیلومتر در ساعت، بین شهرهای مالاگا، سویا، بارسلونا، والنسیا و وایادولید در حرکت است. اسپانیا، یکی از مقاصد توریستی است و هر ساله تعداد زیادی از افراد از سراسر دنیا به این کشور سفر می کنند و حتی دیدن از شهرهای کوچک و دور افتاده هم می تواند برای شان جذاب باشد و این سیستم حمل و نقل قوی، امکان سفر را بسیار راحت کرده است.
از آن جایی که اسپانیا یکی از مقاصد تحصیلی برای بسیاری از دانشجویان است، سیستم حمل و نقل مجهز این کشور، کمک کرده است تا از بسیاری از هزینه ها کاسته شود و دانشجویان خیلی راحت بتوانند با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو در رفت و آمد باشند.

سیستم حمل و نقل عمومی در اسپانیا

استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی مانند قطار و اتوبوس، در کنار خودروهای اجاره ای که برای بسیاری از افراد جذاب است، باعث شده تا هزینه های زندگی در اسپانیا به مراتب کمتر باشد.

سیستم حمل و نقل در اسپانیا

متروی اسپانیا

تمام شهرهای بزرگ اسپانیا مانند سویا، بارسلونا، مادرید و بیلبائو مجهز به سیستم قطار زیر زمینی یا همان مترو هستند که این سیستم حمل و نقل، محبوب بسیاری از اسپانیایی هاست. متروهای اسپانیا بسیار تمیز و ایمن هستند و تنها ممکن است در برخی ساعات روز شلوغ باشند، اما سریع ترین راه برای رفت و آمد و جابجایی به حساب می آیند.
شبکه مترو در شهر مادرید، قدیمی ترین و بزرگ ترین مترو است که دارای 13 خط و 300 ایستگاه است و در واقع، تمام پایتخت اسپانیا را تحت پوشش قرار می دهد. بلیت مترو به راحتی از باجه ها و دستگاه های خودکار فروش بلیت و به مبلغ 2 یورو خریداری می شود و این سیستم از ساعت 6 صبح تا 5.1 بامداد در حال جابجا کردن مسافران خواهد بود.
شبکه مترو بارسلونا نیز یکی از قدیمی ترین متروهای جهان است که 12 خط دارد و قطارهای آن در ساعات شلوغ روز، هر سه تا چهار دقیقه یک بار به ایستگاه می رسند. تمام ایستگاه های مترو بارسلونا مجهز به سیستم تهویه هوا و پخش موزیک هستند و البته قیمت بلیت آن کمی گران تر از متروی مادرید و در حدود 2.2 یورو می باشد.

اتوبوس در اسپانیا

اتوبوس یکی دیگر از وسایل حمل و نقل عمومی در اسپانیا است، به خصوص برای نواحی که قطار از آن ها عبور نمی کند. مادرید دارای بیش از 2000 اتوبوس است که در 200 مسیر مختلف در تردد هستند و حتی مادرید، 26 خط اتوبوس شبانه دارد که بخش بزرگی از شهر را در طول شب تحت پوشش قرار می دهد. بارسلونا نیز بیش از 1000 اتوبوس در 80 مسیر مختلف دارد که دسترسی را به دورترین مسیرها و نقاط آسان می سازد.

تاکسی در اسپانیا

در صورتی که تمایل به استفاده از قطار یا اتوبوس ندارید، می توانید با تاکسی در رفت و آمد باشید و تاکسی ها نیز تمام طول هفته و به صورت 24 ساعته فعال هستند. هزینه رفت و آمد با تاکسی به مراتب بیشتر است و بر اساس هر کیلومتر محاسبه خواهد شد. برای دریافت تاکسی در اسپانیا می توان از اپلیکیشن هایی مانند Cbify نیز استفاده کرد.

سیتم فرودگاهی در اسپانیا

اسپانیا دارای 47 فرودگاه است و مادرید- باراخاس، پر رفت و آمدترین فرودگاه این کشور است که در سال 2012 به عنوان نوزدهمین فرودگاه پر رفت و آمد دنیا و چهارمین فرودگاه اروپا شناخته شد. فرودگاه بارسلونا- ال پرات نیز دیگر فرودگاه معروف اسپانیا است و دیگر فرودگاه های اصلی اسپانیا در مایورکا، مالاگا، لاس پالماس و آلیکانته قرار دارند.

سیستم بزرگراهی اسپانیا

شبکه و سیستم بزرگراهی اسپانیا به گونه ای است که مادرید را به باسک، کاتالونیا، والنسیا، آندلس، اکسترمادورا و گالیسیا متصل می کند. از طرفی، بزرگراه های فرول به ویگو در خط ساحلی اقیانوس اطلس و خرنا به کادیس در خط ساحلی مدیترانه، اطراف اسپانیا را به هم متصل می کنند و در طول مسیر می توانید از چشم انداز فوق العاده اقیانوس نیز لذت ببرید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه