زندگی در اسپانیا

اسپانیا که در لیست کشورهای اتحادیه اروپا قرار دارد، در جنوب غربی اروپا واقع شده و با کشورهای فرانسه، پرتغال و جبل الطارق همسایه است و از جنوب به دریای مدیترانه دسترسی دارد. اسپانیا، کشور ثروتمندی است و امید به زندگی در این کشور بسیار بالاست، به گونه ای که در رتبه چهار قرار دارد. اسپانیا طی سال های اخیر، افت اقتصادی بسیار کمی داشته و در واقع، اقتصاد این کشور رو به پیشرفت است و ارزش پولی بالایی دارد. به همین خاطر، مهاجرت به اسپانیا می تواند راهی باشد برای رسیدن به یک زندگی ایده آل.

ما در این مقاله قصد داریم به شرایط زندگی در اسپانیا بپردازیم.

هزینه زندگی در اسپانیا

یکی از مهم ترین دغدغه افرادی که تصمیم به مهاجرت می گیرند، هزینه های زندگی در آن کشور است. هزینه زندگی هر فردی به سبک زندگی بستگی دارد، اما در کل، هزینه زندگی در اسپانیا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمتر است و شما برای هزینه های رفت و آمد، خورد و خوراک و مسکن و داشتن یک زندگی معمولی، به 20000 یورو نیاز دارید.

هزینه اجاره و یا خرید ملک در اسپانیا نسبت به کشورهای انگلیس و فرانسه پایین تر است و شما می توانید با پرداخت مبلغ متوسط، آپارتمان مناسبی را در مرکز شهر اجاره کنید. هزینه مواد خوراکی و حمل و نقل نیز ارزان است، به علاوه این که، اسپانیا مجهز به شبکه های مترو است که برای رفت و آمد می توانید از آن ها استفاده کنید.

آیا زندگی در اسپانیا گران است؟

اگر به اسپانیا مهاجرت می کنید، دانستن میزان بودجه برای زندگی در اسپانیا ضروری است. بنابراین، خیلی از افراد به دنبال پاسخ این سوال هستند که برای زندگی راحت در اسپانیا به چه مقدار پول نیاز است ؟

ممکن است شنیده باشید که زندگی در اسپانیا گران است، یا ممکن است خلاف آن را شنیده باشید.

خیر، اگر قیمت های آن را با سایر کشورهای اروپایی مقایسه کنید، زندگی در اسپانیا گران نیست. بسیاری از خارجی ها به راحتی از این کشور لذت می برند زیرا می توانند با قیمت بسیار پایین به غذا و اوقات فراغت دسترسی داشته باشند.

دلیل آن، داشتن میانگین حقوق پایین تر، همراه با نرخ بیکاری بالاتر از بقیه اروپا، این موضوع را واضح تر می کند که چرا سطح قیمت های فعلی نسبتاً پایین است.بنابراین، از این نظر، به عنوان یک خارجی، متوجه خواهید شد که اسپانیا بسیار مقرون به صرفه است. شما می توانید با هزینه کم،  از یک سبک زندگی مناسب لذت ببرید.

شما می توانید جهت اطلاع از بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی به این صفحه بروید.

زندگی در اسپانیا

شرایط کار در اسپانیا

پیدا کردن کار در اسپانیا، چندان آسان نیست و برای استخدام تان، کارفرما حتما باید ثابت کند که نیروهای کشورهای اتحادیه اروپا صلاحیت کافی را ندارند و نیاز به جذب نیرو از کشورهای غیر اتحادیه اروپا می باشد. گردشگری و آشپزی از جمله مشاغل در اسپانیا هستند که اگر در این زمینه تخصص کافی دارید، مشکلی برای پیدا کردن کار مناسب نخواهید داشت.

شما می توانید خودتان یک کارفرما را پیدا کنید و یا این که رزومه قوی داشته باشید و از طریق سایت کاریابی اسپانیا اقدام کنید که در این حالت، رزومه شما توسط کارفرماها بررسی می شود و در صورت داشتن صلاحیت، انتخاب خواهید شد.

وضعیت اقتصادی اسپانیا

اسپانیا، چهاردهمین قدرت اقتصادی دنیاست و از نظر کیفیت زندگی در بین ده کشور برتر دنیا قرار دارد. صنعت گردشگری و توریسم حرف اول را در بسیاری از شهرهای اسپانیا می زند و این کشور، بزرگ ترین تولید کننده روغن زیتون در دنیاست و اقتصاد خود را صرف انجام امور خدماتی می کند. اقتصاد اسپانیا در بخش صنعت، انرژی و کشاورزی رو به پیشرفت است.

بیمه و وضعیت درمان در اسپانیا

همه افرادی که در اسپانیا زندگی می کنند، باید خود را بیمه کنند و برای بیمه درمانی، حتما باید مالیات پرداخته شود. خدمات درمانی در اسپانیا در دو بخش خصوصی و عمومی ارائه می شود و تمام مراقبت های درمانی در این کشور، به صورت رایگان خواهد بود. دندانپزشکی در اسپانیا جزء خدمات خصوصی است و هر شخصی باید جداگانه هزینه ای را پرداخت کند.

خدمات بانکی در اسپانیا

Sabadell، یکی از بانک های مهم اسپانیاست و افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند، می توانند در این بانک حساب باز کنند. توجه داشته باشید که برای افتتاح حساب حتما باید گواهی اشتغال به کار داشته باشید. افرادی که به دنبال راه اندازی کسب کار یا کارآفرینی هستند، می توانند در بانک EVO حساب باز کنند.

بانک های اسپانیا، وام های بسیار خوبی را در اختیار افراد جوان قرار می دهد که کمکی خواهد بود برای تامین آینده شان. خدمات بانکی به زبان اسپانیایی ارائه می شوند و اگر قصد باز کردن حساب بانکی دارید، باید تا حدی به زبان اسپانیایی مسلط باشید.

زندگی در اسپانیا می تواند مزایا و معایب خاص خود را داشته باشد. شما با زندگی در این کشور می توانید از امکاناتی مانند رایگان بودن خدمات درمانی، پایین بودن هزینه های زندگی و رفت و آمد و اقتصاد رو به پیشرفت بهره ببرید و اگر بتوانید کار مناسبی پیدا کنید، دیگر مشکل مالی نخواهید داشت.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه