رفتار مردم اسپانیا با ایرانیان

اسپانیا، یکی از کشورهای اروپایی است که به دلیل داشتن فستیوال های متنوع، مردمانی خونگرم، فرهنگ غنی و آب و هوای مدیترانه ای معروف است و هر ساله گردشکران بسیاری را به خود جلب کرده است و بسیاری از افراد خواهان مهاجرت و ادامه زندگی در اسپانیا هستند و روز به روز بر تعداد این افراد افزوده می شود. همیشه قبل از مهاجرت، سوالات بسیاری ذهن افراد را به خود مشغول می کند و شاید از مهم ترین این موارد بتوان به شرایط زندگی و یا برخورد مردمان اشاره کرد. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا به بررسی رفتار مردم اسپانیا با ایرانیان بپردازیم.

مهاجرت به اسپانیا

امروزه روش های مختلفی برای مهاجرت به اسپانیا وجود دارد و شما می توانید از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری و یا حتی ازدواج ویزای مربوطه دریافت کنید و از مزایای زندگی و اقامت در این کشور بهره مند شوید. تنها کافی است بتوانید از یک دانشگاه معتبر و یا کارفرما در اسپانیا پذیرش بگیرید و یا بتوانید از طریق تمکن مالی اقدام کنید و بتوانید شرکت یا بیزینس خود را راه اندازی کنید. شما هم چنین از این طریق می توانید برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز اقامت بگیرید.

رفتار مردم اسپانیا با ایرانیان 9394

قوانین اسپانیا

زندگی در هر کشوری قوانین و شرایط خاص خود را دارد و اسپانیا نیز از این قاعده مستثنی نیست و بهتر است که شما قبل از سفرتان، تحقیقاتی را در خصوص آداب و رسوم و فرهنگ مردمان داشته باشید تا بتوانید راحت تر در کنارشان زندگی کنید. اسپانیایی ها مردمان بسیار خونگرمی هستند و شما از زندگی در کنار آن ها خسته و دلسرد نخواهید شد. فرهنگ زندگی در اسپانیا تا حد بسیاری مشابه ایرانی هاست و بسیار اجتماعی هستند، به طور مثال، عادت دارند زمانی که به هم می رسند، یکدیگر را ببوسند و با هم دست بدهند.

مردمان این کشور به تفریح و استراحت خود اهمیت می دهند و تعطیلات و آخر هفته ها به رستوران و کافه می روند و این را باید در نظر داشته باشید که هر فردی هزینه و سهم خود را جداگانه حساب می کند. در واقع، نکته مثبتی که در خصوص زندگی در اسپانیا وجود دارد این است که افراد مستقلی هستند، اما از انجام کارهای گروهی بسیار لذت می برند.

اسپانیایی ها ساعات خاصی را برای سرو و خوردن غذا در نظر می گیرند که ساعت 7 یا 30.8 زمان صبحانه، 30.1 زمان ناهار و ساعت 10 زمان شام است و هنگام سفر به این کشور، این نکته را در نظر داشته باشید تا با درهای بسته رستوران ها روبرو نشوید.

سبک زندگی در اسپانیا

اسپانیایی ها مردمان بسیار شادی هستند و از هر فرصتی برای برگزاری جشن ها و فستیوال های خیابانی استفاده می کنند و حتما در مورد یکی از معروف ترین فستیوال های آن ها یعنی گاو بازی شنیده اید. حتما آخر هفته و تعطیلات خود را به تفریح و رفتن به کلوب های شبانه اختصاص می دهند و تعداد کافه ها و رستوران ها در این کشور بسیار زیاد است.

آداب و رسوم مردم اسپانیا

شما به عنوان یک ایرانی زمانی که وارد اسپانیا می شوید، باید آشنایی نسبی را با آداب و رسوم این کشور داشته باشید. به طور مثال، زمانی که دو نفر برای بار اول به هم معرفی می شوند، فقط دست می دهند و اگر ارتباط و دوستی شان ادامه دار شود، در ملاقات های بعدی یکدیگر را بغل می کنند. برای روبوسی نیز همیشه از سمت چپ شروع می کنند و در بیشتر مواقع از دو دست خود استفاده می کنند، به گونه ای که دست چپ را روی ساعد فرد مقابل شان قرار می دهند.

اگر روزی به خانه یک اسپانیایی دعوت شدید، حتما هدیه ای تهیه کنید که می تواند حتی یک جعبه شیرینی و یا گل باشد و معمولا برای کودکان کوچک میزبان هم هدیه ای خریداری می شود. زمانی که برای صرف غذا به سمت میز می روید، تا زمانی که حرفی به شما زده نشده، باید منتظر بایستید و هرگز نباید غذای خود را قبل از میزبان شروع به خوردن کنید.

برخورد مردم اسپانیا با ایرانیان

مردم اسپانیا از نظر اخلاقی مورد تائید بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا هستند، اما ایرانی ها را مانند اعراب می دانند و از آن جایی که اطلاع چندانی از ایران ندارند، بیشتر مسلمانان را عرب می دانند. البته زمانی که شما به عنوان یک ایرانی با آن ها به گفتگو بنشینید و با آن ها در مورد ایران صحبت کنید، متوجه می شوند که ایران همان سرزمین پارسی است و ارزش و احترام بسیاری برای تان قائل خواهند شد. با این وجود، بسیاری از اسپانیایی ها در برخورد با ایرانی ها، تمایل به یادگیری زبان فارسی دارند و تعصبی هم نسبت به خارجی ها و ایرانی ها ندارند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راه های مهاجرت به اسپانیا، با کارشناسان ما در دریم لند در تماس باشید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه