راه های مهاجرت به اسپانیا

راه های مهاجرت به اسپانیا

راه های مهاجرت به اسپانیا کدامند؟ اسپانیا کشوری است واقع در جنوب غربی اروپا که مردمان بسیار خونگرم، فرهنگ غنی، بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری بسیاری دارد و هر ساله تعداد زیادی از گردشگران را به خود جذب می کند. اسپانیا این این روزها به دلیل پایین بودن هزینه های تحصیل و داشتن برنامه های متنوع سرمایه گذاری، به یکی از مقاصد مهاجرتی برای دانشجویان و سرمایه گذاران تبدیل شده است. شما با مهاجرت به اسپانیا می توانید شهروند اروپایی شوید و از مزایای زندگی در این کشور بهره مند شوید. به همین خاطر، بر آن شدیم تا در این مقاله به بررسی راه های مهاجرت به اسپانیا بپردازیم.

راه های مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا و اخذ شهروندی این کشور، تضمینی خواهد برای داشتن آینده ای درخشان. هزینه های زندگی در اسپانیا به مراتب ارزان تر و کمتر از دیگر کشورهای اروپایی است و این کشور مردمان بسیار شاد و خونگرم با فرهنگ بسیار غنی دارد. ارزش پولی این کشور به گونه ای است که کار کردن و حقوق گرفتن به یورو می تواند تاثیر بسیاری در زندگی مهاجران بگذارد. به طور کلی اگر بخواهیم مزایای زندگی و مهاجرت به اسپانیا را نام ببریم، به موارد زیر خواهیم رسید:
 پایین بودن هزینه های زندگی
 استفاده از حمایت های اجتماعی و مالی که در بسیاری از موارد حتی رایگان نیز می باشد
 داشتن درآمد بالا
 آب و هوای گرم مدیترانه ای

روش های مهاجرت به اسپانیا

از جمله راه های مهاجرت به اسپانیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

مهاجرت از طریق تحصیل، یکی از رایج ترین راه های مهاجرت به اسپانیا است و دانشجویان می توانند در دانشگاه های خصوصی یا دولتی به تحصیل بپردازند. شرایط تحصیل در اسپانیا خوب است و  دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع لیسانس دارند، می توانند در رشته های مدیریت، ریاضی و مهندسی به تحصیل بپردازند که طول تحصیل در این مقطع، 4 سال است و هزینه تحصیل به رشته تحصیلی و محل دانشگاه بستگی دارد.
تحصیل در مقطع فوق لیسانس دو سال طول می کشد و دانشجویان در این مقطع تحصیلی می توانند 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند تا بتوانند از پس هزینه های زندگی خود بربیایند.
برای تحصیل در مقطع دکترا، به استاد راهنما نیاز دارید تا بتوانید پروپوزال خود را با کمک استاد ارائه دهید. تحصیل در این مقطع حدودا 3 تا 5 سال طول می کشد و شما به راحتی می توانید در کنار تحصیل تان، کار کنید و منبع درآمد داشته باشید.

• مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

اسپانیا به عنوان پنجمین قدرت اقتصادی در اروپا شناخته می شود و به همین خاطر، بسیاری از افراد ترجیح می دهند از طریق گرفتن ویزای کاری به اسپانیا مهاجرت کنند. برای مهاجرت از این طریق، کارفرما در اسپانیا اعلام می کند که به نیروی کار نیاز دارند و هم چنین باید ثابت شود که کارفرما نتوانسته از افراد داخل اسپانیا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا، نیرو جذب کند. در صورتی که کارفرمایی شما را تائید کند، دعوت نامه کاری برای تان ارسال می شود و بعد از دریافت مجوز کار و اخذ ویزا، می توانید در این کشور مشغول به کار شوید. توجه داشته باشید که تمامی مدارک باید ظرف مدت 90 روز از تاریخ صدور، به کنسولگری فرستاده شوند.
شما در ابتدا، ویزای یک ساله دریافت می کنید و بعد از آن می توانید هر سال آن را تمدید کنید و به سادگی شرایط اقامت دائم در این کشور را دریافت نمایید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک

بسیاری از افرادی که از لحاظ مالی در شرایط خوبی هستند، می توانند از طریق سرمایه گذاری به اسپانیا مهاجرت کنند. یکی از روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، خرید ملک به ارزش حداقل 500000 یورو است که از این طریق، ابتدا اقامت یک ساله، بعد از آن اقامت دو ساله را دریافت می کنید و بعد از پنح سال و با رعایت قوانین اقامت دائم، پاسپورت اسپانیا را خواهید داشت.
سرمایه گذاری در اسپانیا می تواند از طریق ثبت شرکت یا راه اندازه کسب و کار نیز باشد که در چنین شرایطی، بیش از یک میلیون یورو سرمایه نیاز خواهید داشت و بعد از 5 سال، می توانید اقامت دائم اسپانیا را داشته باشید.

• مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی

یکی دیگر از راه های مهاجرت به اسپانیا، از طریق تمکن مالی است و فرد باید 30000 یورو در حساب بانکی خود موجودی داشته باشد و به ازای همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز، 65000 یورو، موجودی نیاز خواهد بود. در صورتی که از این طریق برای مهاجرت اقدام شود، باید 6 ماه در اسپانیا حضور داشته باشید و پس از تائید شرایط، اقامت یک ساله به شما داده می شود که بعد از آن اقامت 2 ساله و بعد از این 3 سال، اقامت تان برای 2 سال دیگر نیز تمدید خواهد شد.

• مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج به این صورت است که شما باید با یک فرد اسپانیایی که تبعه این کشور است، ازدواج کنید و ارائه مدرک و سند ازدواج نیز الزامی است. توجه داشته باشید که حتما باید ثابت شود که ازدواج صرفا برای گرفتن ویزا و مهاجرت نبوده و برای گرفتن اقامت و شهروندی، حتما باید به مدت 5 سال با فرد تبعه زندگی مشترک داشته باشید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه