راه های سرمایه گذاری در اسپانیا

راه های سرمایه گذاری در اسپانیا

راه های سرمایه گذاری در اسپانیا کدامند؟ اسپانیا از جمله کشورهای هایی است که اقتصاد رو به پیشرفتی دارد و پانزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا به حساب می آید. از این رو سرمایه گذاری در اسپانیا از اهمیت بالایی برخوردار است و بسیاری از سرمایه گذاران را به فکر سرمایه گذاری در این کشور انداخته است. اما از چه روش هایی می توان در اسپانیا سرمایه گذاری کرد؟ بهترین روش سرمایه گذاری چیست؟ آیا از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا می توان اقامت دائم گرفت؟
در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی راه های سرمایه گذاری در اسپانیا بپردازیم.

سرمایه گذاری در اسپانیا

سرمایه گذاری در اسپانیا قطعا می تواند تجارت سودآوری باشد، چرا که اقتصاد اسپانیا در حال پیشرفت است و کیفیت زندگی در سطح بالایی قرار دارد و سرمایه گذاران ایرانی می توانند با سرمایه گذاری در این کشور، شرایط زندگی خوبی را برای خود و اعضای خانواده شان فراهم کنند. نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که روش ها و راه های مختلفی برای سرمایه گذاری در اسپانیا وحود دارد که بعد از آن شما می توانید اقامت دائم نیز بگیرید.
افرادی که از طریق سرمایه گذاری به اسپانیا مهاجرت می کنند، می توانند بعد از پنج سال زندگی در این کشور، موفق به اخذ اقامت دائم و پاسپورت اسپانیا شوند، در واقع، در ابتدا اقامت یک ساله داده می شود که به مدت پنج سال، هر سال باید تمدید شود و بعد از آن دائمی خواهد شد.

راه های سرمایه گذاری در اسپانیا

روش های سرمایه گذاری در اسپانیا

روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در اسپانیا و مهاجرت از این طریق وجود دارد که به بررسی کامل هر یک خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق خرید ملک

یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در اسپانیا، خرید ملک است که به آن گلدن ویزا هم گفته می شود. ملکی که خریداری می شود باید حداقل به ارزش پانصد هزار یورو باشد و بعد از آن خریدار می تواند برای خود و اعضای خانواده اش، اقامت بگیرد. در وهله اول، اقامت یک ساله داده می شود که سپس به مدت دو سال و بعد از آن به مدت پنج سال تمدید می شود و بعد از گذشت این مدت، شرایط برای گرفتن پاسپورت و اقامت دائم مهیا خواهد بود.
شما هم چنین می توانید برای خرید ملک، وام هم بگیرید که تنها به مبلغ 350 هزار یورو نیاز دارید که در این شرایط، می توانید ملک خود را به مدت ده سال به شرکت مورد نظر اجاره داده و مبلغ اجاره را به صورت وام و یک جا دریافت کنید. حسن این کار این است که شما با مبلغی که وام گرفته اید و 350 هزار یورویی که دارید، می توانید در اسپانیا سرمایه گذاری کنید و اقامت بگیرید.

سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت برای افرادی مناسب است که می خواهند کسب و کار در این کشور راه بیندازند که میزان سرمایه اولیه باید در حدود 3 تا 5 هزار یورو باشد و نیاز است فرد حتما در این کشور، حساب بانکی داشته باشد. به علاوه این که راه اندازی یک شرکت و کسب و کار در اسپانیا، قوانین خاصی دارد و شما باید با قوانین مالیاتی هم آشنایی کامل داشته باشید.

 

Ways to invest in Spain

• سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق کارآفرینی

زمانی که فردی شرکتی را در اسپانیا ثبت می کند، باید ثابت کند که می تواند کارآفرینی و اشتغال زایی کند و لازم است که بتواند حداقل دو تبعه اسپانیایی را استخدام کند، به علاوه این که پشتوانه مالی 150 تا 200 هزار یورو نیاز خواهد بود. اقامت از این طریق در ابتدا یک ساله است و در صورتی که بیزینس ادامه پیدا کند، دو سال به دو سال تمدید می شود و بعد از گذشت پنج سال، دائم خواهد شد.

• سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق خود حمایتی

طرح خود حمایتی همان تمکن مالی است و در این روش، فرد سرمایه خود را صرف راه انداختن کسب و کار یا خرید ملک نمی کند، در واقع، به دولت اسپانیا ثابت می کند که تمکن مالی برای زندگی در اسپانیا و تامین هزینه های خود را دارد. برای این نوع سرمایه گذاری، موجودی حساب بانکی باید 30 هزار یورو برای فردی که اقدام کرده باشد، برای هسمر مبلغ 8 هزار یورو و برای هر یک از فرزندان زیر هجده سال، 7 هزار یورو تمکن مالی نیاز خواهد بود. اقامت در این حالت، ابتدا یک ساله و بعد از آن دو ساله تمدید خواهد شد.

• سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق خرید اوراق قرضه

خرید و فروش اوراق قرضه از دیگر روش های سرمایه گذاری در اسپانیا است و این نکته را باید در نظر داشته باشید که از این طریق نمی توانید اقامت اسپانیا را داشته باشید.
شما می توایند برای اطمینان از بهترین راه سرمایه گذاری در اسپانیا، با مشاوران ما در دریم لند در تماس باشید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه