راهکارهای جدید دولت اسپانیا برای حفظ اقتصاد

راهکارهای جدید دولت اسپانیا برای حفظ اقتصاد

اسپانیا یکی از بهترین کشورهای جنوب غربی اروپاست و افراد زیادی به قصد مهاجرت و یا گردشگری به این کشور سفر می کنند. یکی از مواردی که مطرح می شود اقتصاد اسپانیا است که باید به این موضوع اشاره کنیم که این کشور، پنجمین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا را به خود اختصاص داده و جالب است بدانید که هیچ گونه منابع نفتی در این کشور وجود ندارد. اما شاید این سوال برای تان پیش بیاید که دولت چه برنامه هایی را اجرا می کند تا بتواند وضعیت اقتصادی خود را حفظ کند؟ در ادامه همراه ما باشید.

اقتصاد اسپانیا

اگر بخواهیم اقتصاد اسپانیا را مورد بررسی قرار بدهیم، می بینیم که برخی از صنایع بیشترین میزان تاثیر را دارند. از جمله:

  • کشاورزی. این کشور غنی از درختان انگور، پنبه، چغندر قند، سیب زمینی و حبوبات است و خوب است بدانید که این کشور بزرگ ترین تولید کننده روغن زیتون نیز می باشد. سرمایه گذاری بسیار خوبی در بخش کشاورزی صورت گرفته، به گونه ای که سالانه 7 میلیارد یورو به اقتصاد این کشور کمک می شود.
  • خودروسازی. خودروسازی اسپانیا به قدری پیشرفت داشته که در حال حاضر محصولات خود را به 120 کشور دنیا صادر می کند که از میان آن ها می توان به آمریکا، انگلیس، آلمان و ایتالیا اشاره کرد. حتی بسیاری از افراد به تحصیل در رشته های مهندسی مرتبط با خودروسازی می پردازند.
  • گردشگری. از آن جایی که اسپانیا یکی از مقاصد توریستی در اروپا به حساب می آید و سالانه افراد بسیاری به این شهر سفر می کنند و از بناهای تاریخی و سواحل بی نظیر آن دیدن می کنند، بخش قابل توجهی از درآمد کشور از همین راه تامین می شود.

بیشتر بخوانید(بیمه سلامت در اسپانیا،نرخ سوخت در اسپانیا)

تصویر-راهکارهای-جدید-دولت-اسپانیا-برای-حفظ-اقتصاد-8649

مهاجرت به اسپانیا با توجه به وضعیت اقتصادی

افرادی که قصد مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری را دارند، بهتر است با توجه به وضعیت اقتصاد، به حوزه هایی هم چون مواد شیمیایی، منسوجات یا کالاهای الکترونیکی فکر کنند و با ثبت شرکت هایی در این زمینه ها می توانند به موقعیت شغلی خوبی برسند و درآمد بالایی هم داشته باشند. شرایط تحصیل و کار نیز در اسپانیا به گونه ای است که افراد می توانند در بهترین و پرسودترین رشته ها به تحصیل بپردازند و با یافتن کار مناسب خود بعد از پایان دانشگاه شان، به چرخه و رشد اقتصاد کشور کمک کنند.

بیشتر بخوانید(امنیت کشور اسپانیا،قیمت بلیط و ویزای اسپانیا)

برنامه ها و راهکارهای جدید دولت برای حفظ وضعیت اقتصادی

با توجه به این که پاندمی کرونا، اثرات منفی را بر روی اقتصاد و دیگر بخش های اسپانیا به همراه داشت، دولت تصمیم گرفت با ارائه راهکارهایی به حفظ اقتصاد خود کمک کند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • 500 هزار خانواده آسیب پذیر شامل بسته های حمایتی دولتی برای اجاره خانه شدند. به علاوه این که برنامه جدیدی برای تعلیق تخلیه اجباری در نظر گرفته شده، به گونه ای که مستاجران می توانند وام های کوچک دریافت کنند و تمدید 6 ماهه قرارداد اجاره قبل از ورود به اعتبار حالت هشدار برای افراد در نظر گرفته است. بودجه اختصاص داده شده برای این راهکار در حدود 700 میلیون می باشد.
  • بعد از ویروس کرونا و محدودیت هایی که برای مهاجرت شکل گرفت، برنامه و قانونی برای استخدام کارگران روزمزد به تصویب رسید.
  • دولت هم چنین بسته های حمایتی را در نظر گرفته که شامل حال سیستم بهداشت و درمان می شود و با این کار از خانواده ها و کارمندان آسیب پذیر حمایت می شود و اشتغال آن ها نیز حفظ خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط و نحوه مهاجرت به اسپانیا با کارشناسان ما در دریم لند در تماس باشید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه