دلایل اخراج خارجی‌ها از اسپانیا

تصویر-دلایل-اخراج-خارجی‌ها-از-اسپانیا-9067

دلایل اخراج خارجی‌ها از اسپانیا

دلایل اخراج خارجی‌ها از اسپانیا چیست؟ اگر در وضعیت نامنظمی قرار بگیرید، پلیس ملی می تواند شما را اخراج کند، اما برخلاف آنچه که تا این اواخر اتفاق افتاده بود، تنها بودن در وضعیت نامنظم شرط کافی برای انجام چنین اخراج نیست.

به لطف حکم دادگاه دادگستری اتحادیه اروپا، شرایط اخراج یک شهروند غیر اتحادیه اروپا اکنون بسیار سخت ‌تر شده است. پیش از این، در صورتی که یک خارجی در یک وضعیت نامنظم قرار بگیرید، دلیل کافی برای شروع چنین رویه ای بود.

با این حال، امروزه قاعده کلی مشخص می کند که این امر مستلزم جریمه بزرگی است. ذکر این نکته ضروری است که این اخراج شامل یک رویه مجازات اداری است.

تصویر-دلایل-اخراج-خارجی‌ها-از-اسپانیا-9067

دلایل اخراج خارجی‌ها از اسپانیا چیست؟

به طور کلی، اگر در وضعیت نامنظمی در اسپانیا قرار بگیرید، پلیس شما را متوقف می کند و باید جریمه ای پرداخت کنید.  (حدوداً از 500 تا 600 یورو).

اما اگر علاوه بر قرار گرفتن در وضعیت نامنظم، تحت هر یک از شرایط زیر قرار بگیرید، پلیس ملی شما را از کشور اخراج خواهد کرد:

در صورتی که فرد خارجی پس از ارتکاب هر نوع جرمی دستگیر و دارای سابقه کیفری باشد.

بیشتر بخوانید: 

اگر خارجی در زمانی که در یک دوره ممنوعیت ورود برای پرونده قبلی بوده است دوباره وارد اسپانیا شده باشد.

اگر هیچ آدرس و مدرکی نداشته باشد (یعنی بدون داشتن مدرک در خیابان و بدون پاسپورت).

اگر نمی توان ثابت کرد که او چگونه و چه زمانی وارد خاک اسپانیا شده است. از این نظر، بسیار مهم است که همیشه بتوانیم نحوه ورود به کشور را توجیه کنیم و تأیید کنیم که از یک مسیر مجاز در یک تاریخ خاص بوده است.

جرایم تحت طبقه بندی جدی

حضور در کشور بیش از زمان مجاز ویزا

ماندن به صورت غیر قانونی در اسپانیا در حقیقت از تخلفات جدی این کشور محسوب می شود. در صورتی که پلیس متوجه حضور غیر قانونی شود می تواند شما را از کشور اخراج کند.

کار در اسپانیا به صورت غیر قانونی

کار در اسپانیا به صورت غیر قانونی، در صورتی که بدون مجوز شروع به کار کردن در اسپانیا کنید و یا بدون دریافت اقامت در اسپانیا مشغول کار کردن در اسپانیا شوید، یک جرم جدی محسوب می شود و می تواند از دلایل اخراج خارجی‌ها از اسپانیا شود.

عدم دریافت کارت شناسایی خارجی

در صورت عدم ارائه درخواست برای کارت شناسایی خارجی مانند TIE برای افرادی که اجازه اقامت بیش از شش ماه در اسپانیا را داشته‌اند، می تواند یک تخلف جدی باشد.

شما می توانید جهت اطلاع از مجوز اقامت اسپانیا به این صفحه بروید. 

عدم ثبت‌نام در تامین اجتماعی

در صورتی که فردی را برای کار استخدام کنید اما از ثبت نام او در دریافت شماره تامین اجتماعی خودداری کنید، مرتکب یک تخلف محسوب می شوید.

با این حال، جرایمی مانند استخدام کارگران خارجی غیر قانونی را نیز می‌توان به جرایم تحت طبقه بندی جدی اضافه کرد. شما می توانید جهت اطلاع از دریافت شماره تامین اجتماعی در اسپانیا به این صفحه بروید. 

بهترین توصیه برای جلوگیری از اخراج خارجی‌ها از اسپانیا

به طور خلاصه، اگر پلیس شما را در خیابان متوقف کند و شامل یکی از موراد گفته شده باشید،  مثلاً اگر 3 ماه اقامت شما در کشور تمام شده باشد، پلیش شما را جریمه می کند و شما را اخراج می کند.

با این حال، در هر صورت، همیشه توصیه می شود از قرار گرفتن در این موقعیت اجتناب کنید و وضعیت خود را در کشور تثبیت کنید.

گرفتن اجازه اقامت ممکن است آسان نباشد، اما وکلایی حرفه ای می توانند تمام تلاش خود را برای رسیدن به این هدف به شما کمک کنند. شما می توانید در این زمینه از مشاور املاک دریملند کمک بخواهید.

چگونه به عنوان یک تبعه خارجی از اسپانیا اخراج نشویم؟

توصیه ما برای پرهیز از اخراج از اسپانیا، اول از همه این است که وضعیت خود را در این کشور منظم کنید، یعنی اجازه اقامتی دریافت کنید که به شما اجازه اقامت قانونی در اسپانیا را بدهد.

به این ترتیب شما به هر طریقی از مجازات جریمه یا اخراج خودداری خواهید کرد.اخذ مجوز اقامت یک پروسه طولانی است که می تواند زمان زیادی را ببرد. بنابراین، مهم است که برای جلوگیری از اخراج از اسپانیا، تمام معیارهایی را که بیان شد را، در نظر بگیرید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه