دریافت ویزای کارآفرینی اسپانیا

دریافت ویزای کارآفرینی اسپانیا9745

دریافت ویزای کارآفرینی اسپانیا

اسپانیا از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپاست که اقتصاد رو به پیشرفتی دارد، از طرفی هزینه های زندگی در آن بسیار پایین است، آب و هوای مدیترانه ای و بسیار عالی با مردمانی شاد و خونگرم دارد و تمامی این مزایا در کنار هم باعث شده تا به یکی از قطب های گردشگری به خصوص برای ایرانی ها تبدیل شود. اقامت در اسپانیا مزایای بسیاری را به همراه دارد، از جمله این که شما با داشتن ویزای شینگن می توانید خیلی راحت به تمام کشورهای اروپایی سفر کنید. یکی از روش های مهاجرت در اسپانیا، از طریق کارآفرینی در این کشور است که یک سری شرایط دارد که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت.

ویزای کارآفرینی اسپانیا چیست؟

دریافت ویزای کارآفرینی اسپانیا6852

کارآفرینی و ثبت شرکت در اسپانیا یکی از روش های مهاجرتی است که بسیاری از افراد توانسته اند از این طریق به پیشرفت های بسیاری برسند. اسپانیا، فرصت های کسب و کار بسیاری را در شهرهای مختلف برای آن دسته از افرادی که می خواهند کارآفرینی انجام بدهند یا شرکتی را راه اندازی کنند، فراهم کرده است. افرادی که بتوانند برنامه بیزینسی ارائه بدهند، ویزای یک ساله دریافت می کنند و در صورتی که در کشور حضور داشته باشند و مالیات و حقوق کارمندان را به طور مرتب پرداخت کنند، می توانند ویزای پنج ساله و بعد از آن اقامت دائم و پاسپورت دریافت کنند.

حداقل مبلغ مورد نیاز برای کارآفرینی در اسپانیا، 60 هزار یورو است که افرادی که شرکت حقیقی ثبت می کنند، باید نیرو جذب کنند و درآمدزایی داشته باشند. از طرفی، طرحی که ارائه داده می شود باید برای این کشور نفع اقتصادی داشته باشد و به گونه ای باشد که محصول یا خدمات جدیدی را معرفی کند.

الزامات دریافت ویزای کارآفرینی اسپانیا

افرادی که خواهان مهاجرت به اسپانیا از طریق کارآفرینی هستند، باید شرایط و الزامات زیر را در نظر داشته باشند:

  • درخواست باید از کشورهای غیر اتحادیه اروپا باشد.
  • سن فرد باید بالای 18 سال باشد.
  • هیچ گونه سوء سابقه کیفری طی پنج سال گذشته نباید برای فرد ثبت شده باشد.
  • فرد باید بیمه دولتی و خصوصی داشته باشد.
  • فرد درخواست دهنده باید تمکن مالی مورد نیاز برای تامین هزینه های خود و اعضای خانواده را داشته باشد.

مراحل دریافت ویزای کارآفرینی اسپانیا

شروع مراحل کارآفرینی و ثبت شرکت با شماره مالیاتی یا NIE شروع می شود که برای انجام تمام معاملات مالی مورد نیاز است. برای دریافت این شماره نیاز است که ابتدا فرم درخواست (EX-15) پر شود و مدارکی مانند اصل شناسنامه و پاسپورت به همراه دو قطعه عکس ارائه داده شود.

بعد از دریافت NIE، گواهی the mercantile registry دریافت می شود تا ثابت شود که از نام شرکت شما در گذشته استفاده نشده است که بعد از تائید، می توانید شرکت خود را ثبت کرده و شماره مالیاتی ویژه شرکت را دریافت کنید.

در مرحله بعد، نیاز است که حساب بانکی باز کنید و مبلغ 3 هزار یورو پرداخت کنید که این مبلغ هزینه تاسیس شرکت با هزینه های پایین و مسئولیت های محدود می باشد. در این مرحله مدارک و اسناد به دفتر اسناد رسمی داده می شود و تقریبا یک تا سه روز زمان می برد تا مدارک شما مورد تائید قرار بگیرد.

در نهایت، شما با داشتن کلیه مدارک و اسناد به سازمان مالیاتی مراجعه می کنید و شرکت خود را ثبت خواهید کرد.

هزینه دریافت ویزای کارآفرینی اسپانیا

آن چه که مسلم است این است که افرادی که از طریق سرمایه گذاری یا کارآفرینی و ثبت شرکت مهاجرت می کنند، باید تمکن مالی بالایی داشته باشند تا بتوانند از پس هزینه های خود بربیایند. مبلغی که در ابتدا واریز می کنید، حدودا 3 هزار یورو است و مراحل اداری و حقوقی نیز تقریبا هزاز تا دوهزار یورو هزینه به همراه خواهد داشت. از طرفی، هزینه های وکیل نیز نباید فراموش شوند.

در صورتی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید، با کارشناسان ما در دریملند که آشنا به تمام امور حقوقی و اداری هستند، در تماس باشید تا علاوه بر دریافت مشاوره های لازم، از طی شدن سریع کارهای خود نیز اطمینان خاطر داشته باشید.

مقالات مرتبط :

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه