دریافت شماره تامین اجتماعی در اسپانیا

دریافت شماره تامین اجتماعی در اسپانیا

نحوه دریافت شماره تامین اجتماعی در اسپانیا چگونه است؟ درخواست شماره تامین اجتماعی در اسپانیا یک وظیفه ضروری برای هر کسی است که قصد دارد در مدت زمان معینی در اسپانیا زندگی کند. مانند بسیاری از اسناد مهم دیگری که ممکن است نیاز به درخواست داشته باشید، مانند کارت NIE و TIE،  شماره تامین اجتماعی به شما این امکان را می دهد که به عنوان یک مقیم و عضو جامعه در زندگی در اسپانیا ادغام شوید.

شماره تامین اجتماعی چیست و چه کسانی باید برای آن درخواست دهند؟

دریافت شماره تامین اجتماعی در اسپانیا روند خاصی دارد که باید در رابطه با آن اطلاع کافی داشته باشید. داشتن شماره تامین اجتماعی به این معنی است که شما رسماً به عنوان بخشی از سیستم مالیات و تامین اجتماعی در اسپانیا ثبت نام کرده اید و بنابراین به بسیاری از مزایایی که بخشی از سیستم اجتماعی اسپانیا هستند دسترسی خواهید داشت. این مزایا شامل مزایای مراقبت های بهداشتی، مزایای اجتماعی، مزایای امنیت و ناتوانی، مزایای بیکاری و سایر منابعی است که ممکن است در مواقع دشواری از شما حمایت کند.

شماره تامین اجتماعی در اسپانیا زمانی مورد نیاز است که شخصی که به طور قانونی در این کشور زندگی می کند قصد دارد در مقام رسمی کسب درآمد کند. برخلاف سایر اسناد قانونی مهم، که ممکن است نیاز به درخواست داشته باشید، مدت اقامت شما در اسپانیا مهم نیست. اگر قصد شرکت در هر یک از شرایط زیر را دارید، همیشه به یک SSN نیاز خواهید داشت:

  • استخدام شدن در یک شرکت
  • خود اشتغالی
  • دانشجو بودن که یک دوره کارآموزی حرفه ای و پولی را طی می کند
  • کارمندان دولتی یا نظامی
  • مالک کسب و کار یا شریک تجاری

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با روند دریافت بیمه سلامت در اسپانیا همین حالا به این لینک مراجعه کنید.

دریافت شماره تامین اجتماعی در اسپانیا و مادرید

درخواست شماره سوشال سکیوریتی در اسپانیا فرآیند ساده ای نیست.  پیمایش در سیستم‌های بوروکراتیک اسپانیا اغلب کارها را دشوارتر از آنچه لازم است، می‌کند، زیرا اطلاعات آنلاین محدود است و متأسفانه پیگیری منابع رسمی دشوار است.

دریافت شماره تامین اجتماعی در اسپانیا

تعیین قرار ملاقات برای شماره تامین اجتماعی

برای تعیین قرار ملاقات  برای شماره تامین اجتماعی خود، باید به وب سایت رسمی اسپانیایی بروید. در این صفحه باید نزدیکترین دفتر به خود را بیابید و از طریق اطلاعاتی که صفحه ارائه می دهد، قرار ملاقات خود را رزرو کنید. فرآیندی برای درخواست شماره تامین اجتماعی شما به صورت آنلاین وجود دارد، با این حال از شما ملزم به داشتن یک NIE/TIE و یک گواهی دیجیتال ویژه است.

در اینجا می توانید در رابطه با تفاوت میان NIE و TIE اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

چه مدارکی را باید در قرار ملاقات برای دریافت شماره تامین اجتماعی ارسال کنید؟

  • گذرنامه، کارت شناسایی ملی (فقط برای شهروندان اتحادیه اروپا) یا کارت NIE/TIE
  • ویزای معتبر اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید (به اضافه کپی)
  • قرارداد مسکن رسمی و امضا شده در صورت داشتن (به اضافه کپی)
  • قرارداد کار / قرارداد کارآموزی با حقوق (به اضافه کپی)

لازم به ذکر است که، شهروندان اتحادیه اروپا می توانند با گذرنامه یا کارت شناسایی ملی خود برای شماره تامین اجتماعی درخواست دهند. با این حال، مهم است که برای کارت NIE خود درخواست دهید و SSN خود را با شماره NIE خود در اسرع وقت به روز کنید. برای کمک در دریافت شماره تامین اجتماعی در اسپانیا، با مشاوران ما در دریملند تماس بگیرید.

دسترسی به مراقبت های بهداشتی عمومی یکی از مهمترین مزایای ثبت نام در سیستم تامین اجتماعی در اسپانیا است. اطمینان حاصل کنید که همه چیز را در مورد مراقبت های بهداشتی در اسپانیا می دانید تا بتوانید در طول زمانی که در اسپانیا هستید به درستی از خدمات آن بهره ببرید.  همچنین مطمئن شوید که بهترین بیمه درمانی خصوصی ممکن را انتخاب کرده اید تا کاملاً تحت پوشش باشید!

اگر شما اطلاعی در رابطه با بیمه در اسپانیا و بهترین بیمه درمانی خصوصی در اسپانیا ندارید به لینک های مربوطه مراجعه کنید، حتما به شما کمک خواهند کرد.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه