دانستنی های اسپانیا برای زندگی و مهاجرت

دانستنی های اسپانیا برای زندگی و مهاجرت

تا به حال شده که به کشور اسپانیا برای زندگی و مهاجرت فکر کنید؟ تا چه حد با فرهنگ و عقاید مردمان آن و یا اقتصاد این کشور آشنایی دارید؟ آیا می دانید هزینه های زندگی به چه صورت است؟ راه های مختلف مهاجرتی را مورد بررسی قرار داده اید؟ پس اگر به کشور اسپانیا به عنوان یکی از مقاصد مهاجرتی تان فکر می کنید، در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی دانستنی های اسپانیا برای زندگی و مهاجرت بپردازیم.

سبک زندگی در اسپانیا

اسپانیا کشوری است واقع در جنوب غربی اروپا که تقریبا 46 میلیون نفر جمعیت دارد و در همسایگی با کشورهای پرتغال، فرانسه و آندورا است و علاوه بر سواحل بی نظیر مدیترانه و اطلس، جرایز فوق العاده ای مانند جزایر قناری و بالئاریک را شامل می شود. مردمان این کشور بسیار شاد و خونگرم هستند و از هر فرصتی برای برگزاری فستیوال ها و جشن های خیابانی استفاده می کنند و مهمانی های شبانه و رفتن به کلوب، جزئی از تفریحات همیشگی آن ها به حساب می آید و گاو بازی، یکی از معروف ترین بازی ها و فستیوال های این کشور می باشد.

زبان مردم اسپانیا، کاستیانا است که به اسپانیولی شهرت دارد و بیش از 70 درصد مردم به همین زبان صحبت می کنند. نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که اگر برای کار به اسپانیا مهاجرت می کنید، باید حتما آشنایی نسبی با این زبان داشته باشید. هیچ نوع دین و مذهب رسمی در این کشور وجود ندارد و افراد می توانند دین خود را آزادانه انتخاب کنند.

Spanish knowledge for life and immigration

وضعیت اقتصادی اسپانیا

اسپانیا، رتبه چهاردهم اقتصاد برتر دنیا را دارد و در میان ده کشور برتر دنیا از نظر کیفیت زندگی قرار گرفته است. مادرید، پایتخت این کشور است که جمعیت آن در حدود 4 میلیون نفر است و یکی از مهم ترین مراکز فرهنگی و هنری کشور به حساب می آید. بعد از مادرید، بارسلونا دیگر شهر تاریخی است که قلب تجاری و بازرگانی این کشور است و اقتصاد آن ها از طریق صنعت گردشگری و بعد از آن مسکن و کشاورزی می چرخد.

هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه زندگی در اسپانیا از دیگر کشورهای اروپایی پایین تر است و خب قطعا زندگی در شهرهای بزرگی مانند بارسلونا و مادرید، با هزینه های بیشتری همراه خواهد بود. قیمت ملک هم در مناطق مختلف متفاوت است و حتی اگر شما دانشجویی هم مهاجرت کنید، می توانید با داشتن کار پاره وقت، ملک مناسبی را اجاره کنید. این کشور هم چنین مجهز به سیستم حمل و نقل عمومی مانند مترو، اتوبوس و تاکسی است و شما به راحتی می توانید از این وسایل برای رفت و آمدهای خود استفاده کنید. به طور کلی، هزینه زندگی در شهرهای جنوبی، پایین تر از شهرهای شمالی اسپانیا می باشد.

هزینه تحصیل در اسپانیا

هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی و در دانشگاه های دولتی و خصوصی متفاوت است و هزینه دانشگاه های خصوصی به مراتب بیشتر می باشد که در این خصوص می توانید با مشاوران ما در دریم لند تماس بگیرید تا اطلاعات کافی در اختیارتان قرار بگیرد. هزینه تحصیل در مدارس دولتی از طریق مالیات تامین می شود و می توان از آن ها به طور رایگان استفاده کرد. هزینه تحصیل در مدارس دو زبانه نیز بیشتر است و به شرایط و امکانات موجود بستگی دارد.

وضعیت کار در اسپانیا

نرخ بیکاری در اسپانیا به نسبت بالاست، اما اگر شما بتوانید با توجه به تخصص و سابق کاری تان، کارفرمای مورد تائید را پیدا کنید و ویزای کاری دریافت کنید، قطعا می توانید از شرایط خوبی در این کشور بهره مند باشید. هم چنین می توانید با شغل های پرآمد اسپانیا آشنا شوید و شپس برای گرفتن ویزا اقدام کنید، اما افرادی که در آشپزی، گردشگری، کارهای هنری و یا نرم افزار تخصص بالایی دارند، از شانس خوبی برای دریافت ویزا برخوردار خواهند بود.

بیشتر بخوانید :

قیمت خانه در اسپانیا

شغل های پردرآمد در اسپانیا

رفتار مردم اسپانیا با ایرانیان

امنیت کشور اسپانیا

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه