خرید ملک ارزان در اسپانیا

خرید ملک ارزان در اسپانیا

خرید ملک ارزان در اسپانیا

اسپانیا به دلیل داشتن موقعیت جغرافیایی خوب در جنوب غربی اروپا، داشتن امکانات رفاهی و درمانی و هم چنین سیستم آموزشی قوی، مهاجران زیادی را به سمت خود جذب کرده است. همان طور که می دانید شما می توانید باخرید ملک ارزان در اسپانیا در این کشور اقامت داشته باشید و از تمامی امکانات استفاده کنید. زمانی که صحبت از خرید ملک می شود، مواردی از جمله این که کدام منطقه برای خرید ملک مناسب است و چگونه می توان ملک ارزان تری را خریداری کرد، به میان می آید. در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی خرید ملک ارزان در اسپانیا بپردازیم.

شرایط خرید ملک ارزان در اسپانیا

برای سرمایه گذاری و خرید ملک هیچ محدودیتی وجود ندارد و نیازی نیست که شما حتما عضو کشورهای اتحادیه اروپا باشید و خرید هر نوع ملکی، مورد حمایت دولت اسپانیا قرار می گیرد. در ابتدا شما باید ببینید هدف تان از خرید ملک در اسپانیا چیست و سپس متناسب با هدف و بودجه ای که برای این کار کنار گذاشته اید، به بررسی مناطق بپردازید. شما در مناطقی که به تازگی توسعه یافته اند یا در حال توسعه هستند، می توانند خانه های ارزان قیمت تری را پیدا کنید.
برای این کار، به یک شماره اقتصادی نیاز دارید که باید آن را از ایستگاه پلیس و با ارائه پاسپورت دریافت کنید که این مرحله برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا در یک روز انجام می شود، اما برای ایرانی ها تقریبا دو تا سه هفته صادر خواهد شد. یکی از شرایط مناسب برای خرید ملک در اسپانیا، پیش فروش مسکن است که اغلب شهرک های توریستی به صورت پیش فروش در اختیار سرمایه گذاران و خریداران قرار می گیرند.

خریدملک ارزان در اسپانیا

مناطق مناسب برای خرید ملک ارزان در اسپانیا

از جمله مناطق اسپانیا که می توانید برای خرید ملک ارزان اقدام کنید، عبارتند از:

• منطقه کاستابلانکا

جنوب کاستابلانکا یکی از بهترین نقاط اسپانیا برای مهاجران بین المللی است و شما با قیمت زیر 100 هزار یورو می توانید ملک مورد نظرتان را خریداری کنید. شهر Torrevieja که در منطقه کاستابلانکا و نزدیک آلیکانته قرار دارد، شهر کوچک و پر رفت و آمدی است که می توانید خانه های ارزان قیمتی را در آن پیدا کنید.

• شهر مورسیا

هر چه به سمت جنوب اسپانیا بروید، از قیمت خانه و ملک کاسته می شود و مورسیا که در جنوب آلیکانته قرار دارد، از جمله مناطق اسپانیا است که می توانید با قیمت پایین تر، ملک مورد نظرتان را خریداری کنید. منطقه La Manga در مورسیا، خانه های لوکس و ارزانی دارد و در منطقه کامپوسول (Composol) می توانید با 60 هزار یورو صاحب خانه شوید.

• منطقه آلمریا

آلمریا از دیگر شهرهای اسپانیا است که قیمت ملک در آن پایین است و به دلیل شرایط آب و هوایی که دارد قومیت های مختلفی در آن زندگی می کنند. شما در دو منطقه Vera Playa و Mojacar در آلمریا می توانید با 70 هزار یورو تا 150 هزار یورو، ملک و خانه خریداری کنید. Mojacar دارای دو بخش روستایی و ساحلی است که قسمت ساحلی که به فرودگاه نزدیک تر است، خانه های مناسب با قیمت ارزان تری را پیدا خواهید کرد.
در منطقه Albox در آلمریا که خانه باغ های سنتی بسیاری دارد، می توانید با 50 هزار یورو خانه باغ و با 100 هزار یورو ویلای لوکس و مدرن خریداری کنید.

مراحل قانونی خرید ملک ارزان در اسپانیا

قوانین خرید خانه در اسپانیا مانند سایر کشورهای اروپایی است و شما جهت سرمایه گذاری از طریق خرید خانه در اسپانیا، ابتدا باید ویزای توریستی دریافت کنید و طی سفر خود به اسپانیا، ملک مورد نظرتان را انتخاب کرده و بعد از بازگشت به کشور خود، برای خرید خانه و دریافت اقامت اقدام کنید. مراحل اولیه خرید ملک در اسپانیا توسط وکیل انجام می شود که استعلام های مربوط به قبض آب و برق و گاز را دریافت می کند و به دفتر اسناد رسمی در اسپانیا تحویل می دهد و بعد از پرداخت هزینه ها و عقد قرارداد، سند ملک به طور رسمی به نام شما زده خواهد شد.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه