خروج از اسپانیا در حین رسیدگی به درخواست شهروندی

تصویر-خروج-از-اسپانیا-در-حین-رسیدگی-به-درخواست-شهروندی-9383

خروج از اسپانیا در حین رسیدگی به درخواست شهروندی

آیا امکان خروج از اسپانیا در حین رسیدگی به درخواست شهروندی اسپانیا وجود دارد؟ خارجی‌های زیادی هستند که برای ملیت اسپانیایی درخواست داده‌اند و در مرحله ی انتظار برای پاسخ نهایی هستند. متأسفانه کل این پروسه می تواند بیش از 2 سال طولانی شود و از این رو بسیاری از این اتباع خارجی تردیدهای زیادی در مورد اینکه آیا در این مدت زمان می توانند کشور را ترک کنند، دارند.

بنابراین، در این مقاله ما به طور قطع یکی از سوالاتی را که اغلب در دفاتر خود دریافت می‌کنیم بررسی می کنیم، آیا می‌توانم اسپانیا را ترک کنم و در زمانی که ملیت من در حال بررسی است؟ خروج از اسپانیا در حین رسیدگی به درخواست شهروندی امکان پذیر است؟

زمانی که فرآیند ملیت را آغاز کردید و منتظر پاسخ هستید، سفر و ترک قلمرو اسپانیا کاملاً امکان پذیر است. می توانید سفر کنید، به تعطیلات بروید یا در کشور خود به دیدن خانواده خود بروید. سفرهای گاه و بیگاه و کوتاه مدت هیچ تاثیری در روند کار شما نخواهد داشت.

تصویر-خروج-از-اسپانیا-در-حین-رسیدگی-به-درخواست-شهروندی-9383

اما باید مراقب این سفرها باشید، زیرا در حالی که شما در اسپانیا منتظر تصمیم شهروندی خود هستید، همچنان مقیم قانونی با مجوز اقامت خود هستید و داشتن اقامت شما مستلزم تعهدات خاصی است که باید انجام دهید.

به طور مثال با داشتن کارت موقت در  یک سال نمی توانید بیش از 6 ماه از کشور خارج شوید و یا با داشتن کارت بلند مدت، نمی توانید بیش از 1 سال متوالی اتحادیه اروپا را ترک کنید.

شما می توانید جهت اطلاع از راه های مجوز اقامت اسپانیابه این لینک مراجعه کنید.

بنابراین، هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا می توانید کشور را ترک کنید یا نه (و برای چه مدت)، نباید نگران درخواست شهروندی خود باشید، بلکه نگران کارت اقامت خود و الزامات تمدید و نگهداری آن باشید.

بنابراین، برای اینکه بتوانید در نهایت تابعیت خود را با موفقیت به دست آورید، مهمترین چیز این است که قبل از درخواست، اقامت دائم (بدون خروج از کشور برای بیش از 3 ماه) را نشان دهید. اما، هنگامی که درخواست  شما در حال پردازش است، این خروج‌ها مستقیماً بر محل اقامت شما، تأثیر نمی‌گذارد.

عواقب حضور در خارج از کشور بیش از زمان مجاز

اگر با سفرهای خود از یکی از مهلت هایی در نظر گرفته شده برای اقامتتان تجاوز کنید، ممکن است برای درخواست شهروندی خود ناکام بمانید. اگرچه این امر مستقیماً بر نتیجه فرآیند ملیت که در حال پردازش است تأثیر نمی گذارد (تا زمانی که شما در زمان درخواست مقیم بوده اید)، اگر در پایان یک قطعنامه نامطلوب دریافت کنید، بدون اقامت می‌مانید و باید کشور را ترک کنید.

علاوه بر این، نکته اساسی دیگری نیز وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

اگر بدون اقامت باقی بمانید، زمانی که زمان سوگند وفاداری فرا می رسد، ممکن است مشکلاتی داشته باشید و در نتیجه در گرفتن شناسنامه خود به عنوان یک اسپانیایی با مشکل مواجه شوید.

از این رو، بهترین کار این است که به مهلت های خروج مجاز توسط نوع خاص کارت اقامت خود احترام بگذارید.

بیشتر بخوانید:

مهاجرت به اسپانیا به وسیله تمکن مالی

شرایط اخذ ویزای کار در اسپانیا

اگر در زمانی که در خارج از کشور هستم حکم شهروندی خود را دریافت کنم چه اتفاقی می افتد؟

در اصل اگر خارج از اسپانیا باشید هیچ مشکلی پیش نمی آید.این اعلان را، چه از طریق تلفن یا از طریق پست، به هر حال دریافت خواهید کرد .

آنچه باید در نظر داشته باشید این است که پس از دریافت قطعنامه، 180 روز فرصت دارید تا در سازمان ثبت احوال حضور پیدا کنید تا با سوگند وفاداری این روند را به پایان برسانید. به همین دلیل است که اگر برای مدت کوتاهی سفر کنید مشکلی پیش نمی آید.

اما اگر سفر طولانی است و برای مدت طولانی خارج از اسپانیا هستید، به خاطر داشته باشید که این مهلت‌ها برای در نهایت گرفتن پاسپورت اسپانیایی شما ضروری است و عدم حضور در این 180 روز به معنای از دست دادن آن است. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با روند خروج از اسپانیا در حین رسیدگی به درخواست شهروندی با مشاور املاک دریم لند مشورت کنید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه