خدمات درمانی اسپانیا

خدمات درمانی

خدمات درمانی اسپانیا

اسپانیا، یکی از بهترین ارائه دهنده های خدمات درمانی در دنیاست که کارمندان بخش بهداشت و درمان آن افراد بسیار با سواد و آموزش دیده ای هستند و خدمات بهداشتی و درمانی برای تمام اقشار جامعه به طور برابر انجام می شود. ایده آل بودن وضعیت درمان و بهداشت اسپانیا، از جمله مواردی است که نظر بسیاری از مهاجران را به خود جلب کرده است. در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی خدمات درمانی اسپانیا بپردازیم.

انواع خدمات درمانی اسپانیا

خدمات درمات و بهداشتی در اسپانیا دو سیستم دولتی و خصوصی دارد و برخی از بیمارستان ها و مراکز درمانی هر دو نوع خدمات را به افراد ارائه می دهند. سیستم خدمات دولتی اسپانیا که با عنوان موسسه ملی بهداشت عمومی نیز شناخته می شود، این گونه است که کارفرما، افرادی را که استخدام می کند باید در صندوق های خدمات درمانی کشور ثبت نام کند. در این حالت، بیمه شونده و بیمه گر درصدی از درآمد خود را به عنوان حق بیمه به اداره تامین اجتماعی پرداخت می کنند و با داشتن کارت تامین اجتماعی می توانید از خدمات درمانی و بهداشتی به صورت کاملا رایگان بهره مند شوید. که تقریبا 25 درصد سهم بیمه شونده و 75 درصد حق بیمه گر می باشد.
سیستم خدمات خصوصی، خدمات بیشتری را نسبت به سیستم دولتی به افراد ارائه می دهد و ادسلاس، اسیاس و سانیتاس بزرگ ترین بیمه های خصوصی در اسپانیا هستند و این نکته را در نظر داشته باشید که شما تنها از بیمارستان ها و پزشکانی می توانید استفاده کنید که تحت پوشش شرکت های بیمه ای گفته شده هستند.

خدمات درمانی

شرایط خدمات درمانی در اسپانیا

آن دسته از افرادی که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا به اسپانیا مهاجرت می کنند و شغل و درآمدی برای خود ندارند، تنها در صورتی می توانند از خدمات دولتی استفاده کنند که دو سال متوالی، حق بیمه خود را پرداخت کنند. اما افرادی که از کشورهای اتحادیه اروپا مهاجرت می کنند و شغل و درآمدی هم ندارند، می توانند با پر کردن فرم E106 در NSS ثبت نام خود را تکمیل کنند. اما افرادی که دارای شغل و درآمد هستند، باید هر ماه حق بیمه خود را به اداره تامین احتماعی پرداخت کنند.
حداقل مبلغی که به عنوان حق بیمه در اسپانیا در نظر گرفته می شود، 240 یورو در ماه است و شامل هزینه های پزشکی، آزمایشات و دارو، آمبولانس، خدمات دندان پزشکی و یا توانبخشی ها می شود.

خدمات درمانی اسپانیا در بخش های مختلف

• بیمارستان ها. برخی بیمارستان ها هر دو خدمات عمومی و خصوصی را ارائه می دهند و شما قبل از مراجعه به بیمارستان باید از نوع خدمات ارائه شده اطمینان حاصل نمایید و کارت تامین اجتماعی را همراه داشته باشید.
• داروخانه ها. شما یک نسخه از داروهای خود را به داروخانه تحویل می دهید و اگر گزارش پزشکی بیمارستان را به داروخانه تحویل دهید، نیازهای شما به راحتی برطرف خواهد شد.
• دندانپزشکی. خدمات دندانپزشکی در سیستم دولتی ارائه می شود و تنها در صورتی هزینه پرداخت می کنید که بیمه خصوصی داشته باشید.
• بارداری و تولد. مراقبت های بخش زنان در هر دو سیستم دولتی و خصوصی ارائه می شود و اگر قصد زایمان در بیمارستان خصوصی را دارید، بهتر است قبل از بارداری، برای گرفتن بیمه خدمات درمانی اقدام کنید.
• اورژانس. خدمات اورژانسی به صورت کاملا رایگان و بدون تعطیلی، در تمامی بیمارستان ها و حتی برای افرادی که بیمه درمانی ندارند، ارائه می شود.
• کلینیک های خصوصی. کلینیک های خصوصی زیادی در اسپانیا وجود دارند که مجهز به پزشکان و کادر درمان آموزش دیده ای هستند. اگر از بیمه تامین اجتماعی استفاده نمی کنید، از بیمه درمان خصوصی بهره مند شوید و کیفیت بیمارستان ها و کلینیک های خصوصی بسیار عالی است و البته میزان مراقبت ها و خدمات به یک اندازه است، اما بخش خصوصی هزینه بیشتری را از افراد دریافت خواهد کرد.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه