حمل و نقل عمومی در اسپانیا

حمل و نقل عمومی در اسپانیا

سیستم حمل و نقل عمومی در اسپانیا چگونه است؟ بدون شک حمل و نقل عمومی در اسپانیا  فوق العاده است. سریع، ایمن، تمیز و بسیار قابل اعتماد است. در مقایسه با سایر شهرهای اروپایی، حمل ‌و نقل عمومی در اسپانیا، ارزان و بسیار کارآمد در نظر گرفته می‌شود که رفت و آمد در مادرید را بسیار آسان می‌ کند.

رفت و آمد در اطراف مادرید با حمل و نقل عمومی، گزینه ها و قیمت بلیط

همانطور که ذکر شد، سیستم حمل و نقل عمومی مادرید بسیار در دسترس و کارآمد است. فقط با استفاده از مترو و اتوبوس مادرید می توانید در تمام مرکز شهر بگردید. سیستم‌های مترو و اتوبوس مادرید یکپارچه هستند.

سایر وسایل حمل‌ و نقل موجود مانند قطار و اتوبوس‌های حومه شهر که شما را به خارج از شهر می‌برند، انواع بلیط و تعرفه‌های متفاوتی دارند.

کارت ماهانه برای اقامت میان مدت تا بلند مدت

اگر برای مدت طولانی تری به اسپانیا می آیید،  برای مثال برای تحصیل یا کار، به احتمال بسیار زیاد با وسایل حمل و نقل عمومی به طور منظم رفت و آمد خواهید کرد. در این مورد ما به شدت توصیه می کنیم کارت حمل و نقل عمومی شخصی خود را دریافت کنید. این کارت به شما امکان دسترسی به گذرنامه حمل و نقل ماهانه، را می دهد. استفاده از کارت ماهانه ارزان‌ ترین و راحت ‌ترین راه است زیرا به شما امکان دسترسی کامل به تمام وسایل حمل‌ ونقل عمومی مادرید را برای دوره‌های 30 روزه می‌ دهد.

هنگامی که نوبت به دریافت کارت حمل و نقل عمومی می رسد، توصیه می کنیم از قبل آن را آنلاین سفارش دهید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نکات خرید سیم کارت در اسپانیا همین حالا از این لینک دیدن کنید.

بلیط ماهانه، قیمت ها و محل خرید

همانطور که در بالا اشاره کردیم، برای دریافت کارت ماهانه ابتدا باید کارت حمل و نقل شخصی خود را دریافت کنید. قیمت این کارت حدودا 4 یورو است و زمانی که آن را در اختیار دارید، می‌توانید آن را با کارت ماهانه شارژ کنید. قیمت بلیط ماهانه شما در درجه اول به سن شما و مناطق حمل و نقل مادرید بستگی دارد. در نهایت، هر 30 روز باید کارت حمل و نقل عمومی شخصی خود را با کارت ماهانه جدید خود شارژ کنید تا بتوانید از سیستم حمل و نقل عمومی در اسپانیا استفاده کنید.  

شما می توانید این کار را به راحتی در یکی از ایستگاه های مترو با پول نقد یا کارت اعتباری انجام دهید.

اگر اطلاعی در رابطه با نحوه افتتاح حساب بانکی در اسپانیا ندارید به این لینک مراجعه کنید.

اگر زیر 26 سال سن دارید، می توانید از کارت جوانان، استفاده کنید. با این کارت فقط باید 20 یورو در ماه بپردازید و می توانید از تمام گزینه های حمل و نقل مادرید بین تمام مناطق حمل و نقل استفاده کنید! شما می توانید آزادانه با مترو و اتوبوس در سراسر شهر، به حومه شهر و همچنین به فرودگاه، بدون پرداخت هزینه حرکت کنید.

حمل و نقل عمومی در اسپانیا

بلیط یک نفره و 10 سفر

اگر فقط برای چند روز یا چند هفته از مادرید بازدید می کنید، یا اگر نیازی به استفاده روزانه از سیستم حمل و نقل عمومی ندارید، می توانید از گزینه کوتاه مدت به نام Multi Card استفاده کنید. همانند کارت حمل و نقل عمومی شخصی، ابتدا باید خود کارت را خریداری کنید، سپس کارت عبور کوتاه مدت انتخابی خود را روی کارت شارژ کنید. مولتی کارت دو گزینه ارائه می دهد: بلیط تکی و بلیط 10سفر.

یک سفر تکی با حمل و نقل عمومی در مادرید معمولاً بین 1.50 تا 2 یورو هزینه دارد، که آن را بسیار مقرون به صرفه می کند. اگر نمی خواهید هر بار که به کارت خود نیاز دارید شارژ کنید، باید یک بلیط 10 سفری بخرید که فقط 1220 یورو قیمت دارد. از آنجایی که Multi Card شخصی نیست، می ‌توان آن را با دیگران به اشتراک گذاشت.

خرید Multi Card و بلیط های مربوطه آن فوق العاده آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به یکی از ایستگاه های متروی مادرید بروید و سفارش خود را در هر یک از دستگاه های بلیط آنجا ثبت کنید. این دستگاه‌ها شبیه دستگاه‌های خود پرداز هستند.

لطفاً توجه داشته باشید که پس از ورود به سیستم مترو، می توانید آزادانه بین خطوط مختلف مترو تغییر مکان دهید. اما تغییر از مترو به اتوبوس یا از اتوبوسی به اتوبوس دیگر به این معنی است که باید

دوباره از کارت خود استفاده کنید. همانطور که گفته شد، شما همچنین می توانید Multi Card خود را از راننده اتوبوس شارژ کنید، اما فقط به صورت نقدی.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه