ثبت شرکت در اسپانیا

ثبت شرکت در اسپانیا

ثبت شرکت در اسپانیا چگونه امکان پذیر است؟ اسپانیا یکی از مهم ترین قطب های سرمایه گذاری و کارآفرینی در اروپاست و از آن جایی که اقتصاد رو به پیشرفتی دارد، بسیاری از افراد به فکر اقامت در این کشور از طریق راه اندازی کسب و کار یا ثبت شرکت هستند. اما آیا امکان گرفتن اقامت از طریق ثبت شرکت وجود دارد و برای ثبت کردن شرکت چه مراحلی باید طی شود؟ در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی کامل ثبت شرکت در کشور اسپانیا بپردازیم.

شرایط ثبت شرکت در اسپانیا

در ابتدا و زمانی که می خواهید شرکت خود را در اسپانیا ثبت کنید، حتما باید تمام مراحل ثبت را که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت طی کنید. طرح کسب و کار شما باید خلاقانه و شامل بازار، محصول و خدمات ارائه شده باشد و باید بتوانید دفتر بازرگانی در اسپانیا را مجاب کنید که کسب و کار شما سود مالی دارد و به نفع اسپانیا است تا بتوانید اقامت دریافت کنید. توجه داشته باشید که شرکتی که راه اندازی می کنید، نمی تواند آموزشگاه یا رستوران باشد و باید کار آفرینی کنید.

ثبت شرکت در اسپانیا

از دیگر شرایط لازم برای ثبت شرکت در اسپانیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• برای ثبت شرکت حتما باید بالای 18 سال سن داشته باشید.
• شما باید از کشورهای غیر اتحادیه اروپا باشید.
• هیچ گونه سابقه کیفری نباید داشته باشید.
• حتما باید تحت پوشش بیمه باشید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط ثبت شرکت و این که برای راه اندازه کسب و کار خود باید از کجا شروع کنید، از تخصص و دانش کارشناسان ما در هلدینگ دریم لند کمک بگیرید.

مزایای ثبت شرکت در اسپانیا

شما با ثبت شرکت در اسپانیا می توانید از مزایای زیر بهره مند شوید:
• دسترسی به بازارهای جهانی
• امکان افتتاح حساب در اسپانیا و دیگر کشورهای اروپایی
• دریافت مجوز کار
• امکان رفت و آمد در کلیه کشورهای عضو شینگن
اقامت اسپانیا و توسعه فعالیت های تجاری

مراحل ثبت شرکت

شما برای این که بتوانید شرکت خود را به طور رسمی در اسپانیا ثبت کنید، نیاز است که مراحل زیر را طی کنید:
در ابتدا نیاز است که کد NIE که کد مالیاتی اشخاص خارجی در اسپانیا است را بگیرید، که برای اخذ آن باید فرم درخواست EX-15، رسید مهر شده بانک، اصل شناسنامه یا کارت ملی یا پاسپورت، دو عدد عکس را به اداره پلیس یا ایستگاه های پلیس محلی ارائه دهید. در مرحله بعد، با داشتن اصل و کپی مدارک NIE به اداره مالیات مراجعه کرده و کد شناسایی مالیات یا C.I.F دریافت می کنید.
بعد از انجام این دو مرحله، نیاز است که حساب بانکی باز کرده و مبلغ سی هزار یورو به عنوان حداقل سرمایه مجاز پرداخت کنید تا رسید به شما داده شود و شما باید این رسید را به دفتر اسناد رسمی یا وکیلی که پیگیر کارهای شماست، تحویل بدهید و معمولا یک تا سه روز زمان می برد تا مدارک شما تائید شود.
در پایان، با در دست داشتن کلیه مدارک باید مجدد به اداره مالیات مراجعه کنید و درخواست کد مالیاتی دائمی بدهید و سند خود را به ثبت برسانید.
نکته مهم در خصوص ثبت شرکت در اسپانیا این است که شما باید کارآفرینی تان توجیه اقتصادی داشته باشد و می توانید همان تخصص خود را ادامه بدهید و یا طرح جدیدی را پایه ریزی کنید که در این راستا می توان از وکلا و اقتصاد دانان در این زمینه کمک بگیرید و بیزینس خود را توسعه بدهید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه