تفاوت میان NIE و TIE

تفاوت میان NIE و TIE-دریم لند-1478

تفاوت میان NIE و TIE

تفاوت میان NIE و TIE  در چیست؟ مهاجرت به اسپانیا یکی از لذت بخش ترین تجربیاتی است که می توانید در آن ثبت نام کنید، اما درک روش های مهاجرت به اسپانیا می تواند کمی سخت باشد. بنابراین قبل از اینکه رویای زندگی در اسپانیا را داشته باشید، باید مطمئن شوید که تمام مدارک مهاجرتی و قانونی را که باید تکمیل کنید تا حرکت خود به اسپانیا را رسمی کنید، آماده کرده اید.

مدارکی که باید برای آنها درخواست کنید به موارد زیادی بستگی دارد. عمدتاً اهل کجا هستید، چه مدت اقامت خواهید داشت و در طول مدت اقامت خود در اسپانیا چه خواهید کرد. شرایط مهاجرت اسپانیا پیچیده است و در بسیاری از موارد درک آن آسان نیست.

مهاجرت به اسپانیا به چه مدارکی نیاز دارد؟

مدارک مختلفی برای زندگی، کار و یا تحصیل قانونی در اسپانیا لازم است. در اولین قدم، اگر شهروند اتحادیه اروپا نیستید، باید بفهمید که آیا برای آمدن به اسپانیا به ویزا نیاز دارید یا خیر. الزامات دقیق ویزا توسط کنسولگری های اسپانیا واقع در هر شهر بزرگ در سراسر جهان دیکته می شود و اولین قدم شما باید مشورت با آنها باشد.

ویزا و TIE ویژه برای شهروندان بریتانیا

اکنون که بریتانیا دیگر عضو اتحادیه اروپا نیست، شهروندان بریتانیا باید برای اقامت بیش از 3 ماه در اسپانیا هم برای ویزا و هم برای TIE درخواست دهند. ابتدا باید برای ویزا درخواست دهید و سپس پس از تایید ویزا می توانید برای TIE درخواست دهید. برای شروع، ما همیشه توصیه می کنیم قبل از آمدن به اسپانیا با نزدیک ترین کنسولگری اسپانیا صحبت کنید. آنها می توانند شما را از مراحلی که می توانید از خانه انجام دهید مطلع کنند.

پس از نگاهی به اطلاعیه دولت ممکن است متوجه شوید که این روند بسیار پیچیده است. به همین دلیل است که توصیه می کنیم برای دریافت کمک از متخصصان با تجربه، با مشاوران دریملند تماس بگیرید.

رویه های حقوقی مهم دیگر در مهاجرت به اسپانیا

جدا از اسناد استانداردی که قبلاً به آن ها پرداختیم، چندین روش پیشرفته دیگر وجود دارد که ممکن است در آینده نیاز به درخواست آنها داشته باشید! کارت NIE و کارت TIE رایج ترین اسناد قانونی هستند که هم شهروندان اتحادیه اروپا NIE و هم شهروندان غیر اتحادیه اروپاTIE که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند مورد نیاز هستند.

در ترکیب با سایر اسناد مانند Empadronamiento و شماره تامین اجتماعی، کارت NIE و کارت TIE اسناد مهمی هستند که وضعیت حقوقی شما را در اسپانیا تأیید می‌کنند و باید خیلی زود درخواست دهید.

اگرچه کارت NIE و کارت TIE تقریباً برای تمام خارجی هایی که به اسپانیا مهاجرت می کنند مورد نیاز است، اما روند درخواست کمی سخت است به دلیل فقدان اطلاعات منسجم آنلاین، موانع زبانی و زمان انتظار طولانی.

تفاوت میان NIE و TIE-دریم لند-2478

برای موارد زیر به شماره NIE در اسپانیا نیاز دارید:

  • کار کردن، خوداشتغالی یا راه اندازی کسب و کار
  • برای تحصیل طولانی مدت در اسپانیا (بیش از 3 ماه)
  • برای افتتاح حساب بانکی اسپانیا به عنوان مقیم
  • برای قرارداد اینترنت یا سیم کارت اسپانیایی
  • برای ثبت نام در خدمات اجتماعی و دریافت مزایا
  • برای خرید یا فروش ملک در اسپانیا و تنظیم وام یا رهن
  • برای درخواست گواهینامه رانندگی

کارت NIE (شهروندان اتحادیه اروپا) چیست؟

کارت NIE یک کارت سبز با یک طرف لمینت است که مشخصات متقاضی روی آن چاپ شده است. همانطور که از نام رسمی آن پیداست، این سندی است که شهروندان اتحادیه اروپا هنگام مهاجرت به مادرید برای کار یا تحصیل برای بیش از 3 ماه درخواست خواهند کرد.

شهروندان اتحادیه اروپا برای زندگی در اسپانیا نیازی به درخواست ویزا ندارند. با این حال، اگر می خواهید بیش از 3 ماه در اسپانیا زندگی کنید، باید برای کارت NIE درخواست دهید.

کارت TIE (شهروندان غیر اتحادیه اروپا) چیست؟

کارت TIE یک کارت پلاستیکی است که مشخصات متقاضی و همچنین عکس، اثر انگشت و تاریخ انقضا روی آن درج شده است. این مدرکی است که تمام افراد غیر اروپایی که بیش از 6 ماه در اسپانیا اقامت دارند باید برای آن درخواست دهند. طبقه بندی کارت بسته به نوع ویزا که متقاضی درخواست می کند متفاوت خواهد بود،  رایج ترین آنها TIE دانشجویی است.

کارت TIE کلید زندگی در اسپانیا بیش از 6 ماه برای هر شهروند غیر اتحادیه اروپا است. برای واجد شرایط بودن برای کارت TIE در اسپانیا، باید معیارهای زیر را داشته باشید:

  • بیمه درمانی معتبر برای تمام مدت اقامت خود در اسپانیا داشته باشید
  • گواهی تایید درخواست ویزا
  • مدارک قبولی در دانشگاه یا مؤسسه آموزشی رسمی و داشتن بودجه کافی برای حمایت از خود در آن مدت

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه