بیمه در اسپانیا

بیمه در اسپانیا

بیمه در اسپانیا

شاید یکی از دغدغه ها یا سوالاتی که برای بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند، وضعیت بیمه این کشور است و به هر حال، برای همه ما پیش می آید که درگیر بیماری شویم و بخواهیم به پزشک یا مراکز درمانی مراجعه کنیم، بخواهیم خودرو، خانه یا حتی حیوان خانگی مان را بیمه کنیم. پس در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی وضعیت بیمه در اسپانیا بپردازیم.

بیمه سلامت در اسپانیا

برنامه مراقبت های بهداشتی در این کشور به گونه ای است که خدمات درمانی رایگان را به ساکنین این کشور ارائه می دهد و بسیاری از مهاجران نیز بیمه درمان خصوصی اختیاری را انتخاب می کنند که این امکان را به افراد می دهد تا بتوانند از متخصصان انگلیسی زبان نیز بهره بگیرند.

بیمه عمر در اسپانیا

بیمه عمر، یکی از رایج ترین و البته بیمه اختیاری است و فرد با توجه به حق بیمه ای که پرداخت می کند، تعهد می کند که بعد از فوتش، مبلغ توافق شده به ذی نفعان او برسد. این نوع بیمه می تواند هزینه هایی مانند هزینه های تشییع جنازه را نیز تحت پوشش قرار دهد.

بیمه

بیمه ماشین در اسپانیا

این بیمه می تواند به دو صورت باشد:

  • بیمه شخص ثالث، که اجباری است و آسیب ها و خسارات شخص ثالث یعنی راننده و مسافرین ماشینی که با آن تصادف کرده اید را تحت پوشش قرار می دهد.
  • پوشش کامل، شامل تمام خساراتی می شود که به راننده، صاحب خودرو یا مسافرین وارد می شود، حتی شامل سرقت خودرو و خساراتی مانند شکستن آینه ها یا آتش سوزی نیز می شود.

بیمه ملک و منزل در اسپانیا

بیمه ملک در اسپانیا اجباری نیست، اما با این حال اگر ملکی را خریداری می کنید، بهتر است آن را بیمه کنید، چرا که این بیمه، حوادثی مانند آتش سوزی، سیل و حتی لوازم داخل منزل را نیز تحت پوشش قرار می دهد. حق بیمه ای که پرداخت می کنید، متناسب با ارزش خانه و وسایلی که دارید، تعیین می شود.

بیمه تجارت در اسپانیا

در صورتی که کسب و کار در اسپانیا راه انداخته اید، بهتر است بررسی کنید که آیا بیمه های زیر را دارید یا خیر.

  • بیمه محل، که محل کسب و کار شما را در برابر حوادثی مانتد آتش سوزی، سرقت یا دیگر بلایای طبیعی بیمه می کند و بسیاری از مالکان و کارفرماها به دنبال این بیمه هستند.
  • بیمه تجهیزات، که تمام وسایل و تجهیزات دفتر کار شما، تحت پوشش بیمه ای قرار خواهند گرفت.
  • بیمه مسئولیت، که شما را در برابر حوادث و خسارات وارده به شخص ثالثی که برای شما کار می کند، بیمه خواهد کرد.
  • بیمه وقفه در کسب و کار، در صورتی که مجبور باشید کسب و کارتان را برای مدتی تعطیل کنید، بیمه هزینه های عملیاتی شما را تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه سفر در اسپانیا

اگر اهل سفر هستید یا ورزش هایی مانند اسکی و دوچرخه سواری را دنبال می کنید، حتما برای بیمه سفر اقدام کنید. این نوع بیمه در فرم های سفر یک روزه، سفر چند روزه و سالانه در دسترس است و حتی می تواند سفرهای تا 120 روز را نیز تحت پوشش قرار دهد.

بیمه تامین اجتماعی در اسپانیا

با داشتن این بیمه می توانید از خدمات درمانی این کشور با هزینه بسیار پایین بهره مند شوید. بیمه تامین اجتماعی این گونه است که کارمندان هر ماه پولی را به عنوان حق بیمه پرداخت می کنند و این وظیفه کارفرماست که کارمندان خود را در این سیستم ثبت نام کند. جهت ثبت نام، ابتدا باید کد شناسایی خارجی یا NIE داشته باشید و افرادی که بیمه تامین اجتماعی دیگر کشورها را دارند، می توانند به مدت دو سال در اسپانیا مشغول به کار شوند و از مزایای خدمات پزشکی و درمانی بهره مند شوند.

بیمه درمانی در اسپانیا

بیمه درمانی، بیمه ای است که تمام هزینه های بهداشتی و درمانی فرد بیمه شده در طول یک سال، پرداخت می شود و توجه داشته باشید که حق بیمه باید به صورت ماهانه پرداخت شود و آن دسته از افرادی که شهروند اسپانیا نیستند یا جایی استخدام نشده اند، نمی توانند از این خدمات استفاده کنند و برای شروع می توانند سراغ بیمه های درمانی خصوصی بروند.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه