بهداشت و درمان عمومی در اسپانیا

بهداشت و درمان عمومی در اسپانیا1598

اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که به دلیل داشتن امکانات رفاهی و آموزشی استاندارد، مردمانی خونگرم و آب و هوای مدیترانه ای به یکی از مقاصد مهاجرتی به خصوص برای ایرانی ها تبدیل شده است. معمولا زمانی که صحبت از مهاجرت می شود، مسائل مختلفی از هزینه ها و مسکن گرفته تا جزئی ترین موارد اهمیت پیدا می کند که وضعیت بهداشت و درمان عمومی در اسپانیا نیز می تواند از جمله آن ها باشد. چرا که برای همه ما پیش می آید که مبتلا به سرما خوردگی شویم و یا نیاز به سایر مراقبت ها پیدا کنیم و بخواهیم از مراکز درمانی استفاده کنیم. پس در ادامه همراه ما باشید تا وضعیت بهداشت و درمان عمومی اسپانیا را مورد بررسی قرار دهیم.

وضعیت بهداشت و درمان اسپانیا

مراقبت های بهداشتی در اسپانیا، تمام مراقبت های عمومی و خصوصی را شامل می شود که در بیمارستان ها، کلینیک ها یا سایر مراکز درمانی ارائه می شوند و خوب است بدانید که خدمات درمانی اسپانیا، بهترین امتیاز را در دنیا داراست. افرادی که در اسپانیا زندگی می کنند و یا مشغول به کار هستند، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در اسپانیا قرار می گیرند و هزینه های درمانی آن از این طریق پرداخت می شود که از حقوق شان کسر خواهد شد و این گونه می توان گفت که استفاده از خدمات درمانی، رایگان خواهد بود. مراقبت های بهداشتی و درمانی در این کشور به صورت عمومی و خصوصص ارائه می شود که در ادامه به بررسی هر یک خواهیم پرداخت.

بهداشت و درمان عمومی در اسپانیا

بهداشت و درمان عمومی در اسپانیا با عنوان بهداشت ملی شناخته می شود که تحت نظارت وزارت بهداشت اسپانیاست و استفاده از امکانات آن برای تمامی افرادی که در اسپانیا اقامت دارند و یا مشغول به کار هستند، رایگان می باشد. برای بهره مندی از این نوع امکانات درمانی، نیاز است که افراد مالیاتی را پرداخت کنند که پول آن مستقیما برای تامین نیازهای بهداشتی و درمانی استفاده می شود و مردم در ازای پرداخت آن، می توانند از بهترین امکانات درمانی استفاده کنند، البته این نکته را هم باید در نظر داشت که این خدمات در تمام مناطق اسپانیا ارائه نمی شوند و منطقه و محل زندگی خود را باید مد نظر قرار دهید.
شما بعد از دریافت کارت تامین اجتماعی، می توانید به نزدیک ترین مراکز درمان مراجعه کرده و از خدمات شان استفاده کنید. خانم های باردار، سالمندان و یا افرادی که در بستر بیماری هستند، برای استفاده از خدمات درمانی هزینه ای پرداخت نمی کنند و تنها کافی است در سامانه NSS ثبت نام کنند.

بهداشت و درمان عمومی در اسپانیا8568

بهداشت و درمان خصوصی در اسپانیا

در اسپانیا تعدادی زیادی از بیمارستان ها و مراکز به صورت خصوصی فعالیت می کنند و خدمات ارائه می دهند و نکته مهم این است که شما با داشتن بیمه های خصوصی می توانند از بیمارستان ها و کلینیک های طرف قرارداد استفاده کنید. مبلغی که برای دریافت این نوع بیمه پرداخت می کنید، به خدمات تحت پوششی که می خواهید از آن استفاده کنید، بستگی دارد و این مزیت را نیز به همراه دارد که شما می توانید بهترین پزشک ها و بیمارستان ها را انتخاب کنید.

چند نکته در خصوص استفاده از امکانات بهداشت و درمان عمومی در اسپانیا

• افرادی که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا به اسپانیا مهاجرت می کنند و مشغول به کار نیستند، نمی توانند کارت تامین اجتماعی دریافت کنند. تنها در صورتی می توان از خدمات درمانی رایگان بهره مند شد که فرد مشغول به کار شده باشد و دو سال پیاپی، سهم بیمه پرداخت کند.
• افرادی که از کشورهای اتحادیه اروپا به اسپانیا مهاجرت می کنند و مشغول به کار نیستند، باید در سامانه NSS، فرم E106 را پر کنند.
• افرادی که در اسپانیا زندگی می کنند و مشغول به کار هستند، باید حق بیمه خود را به صورت ماهانه پرداخت کنند.
• تامین اجتماعی، خدماتی مانند هزینه های آمبولانس، آزمایشات پزشکی، دارو، دندان پزشکی، بستری و معاینه توسط منخصص را تحت پوشش قرار می دهد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی در اسپانیا و بیمه تامین اجتماعی، با کارشناسان ما در دریم لند تماس بگیرید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه