بهترین نرخ وام مسکن اسپانیا

تصویر-بهترین-نرخ-وام-مسکن-اسپانیا--8975

فهرست مطالب

بهترین نرخ وام مسکن اسپانیا

بهترین نرخ وام مسکن اسپانیا چیست؟ آیا شما هم به دنبال نرخ جدید 2023 برای وام مسکن اسپانیا هستید؟ آیا برای خرید خانه و یا خرید ویلا در اسپانیا نیاز به وام مسکن دارید؟ مشاور املاک دریملند در این مطلب به بررسی بهترین نرخ وام مسکن اسپانیا می پردازند تا در نهایت شما پاسخ سوالات خود را در رابطه با وام مسکن اسپانیا پیدا کنید. با ما تا انتهای این متن همراه شوید.

بازار مسکن در اسپانیا

بازار مسکن اسپانیا نسبت به برخی دیگر از کشورهای اروپایی دارای نرخ های پایین تری از ارزش گذاری است. برای خریداران خانه، این بدان معناست که خرید خانه شما در اسپانیا نسبت به بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا مانند هلند، آلمان و فرانسه ریسک کمتری دارد.

 با این حال، خرید خانه در اسپانیا در سال 2022 هزینه بیشتری نسبت به قبل از همه گیری کووید-19 برای شما خواهد داشت. قیمت مسکن در سال های 2020-2021 4.2 درصد افزایش یافته است. علاوه بر این، قیمت مسکن از شهری به شهر دیگر متفاوت است. به عنوان مثال، برای خرید ملک در مرکز مادرید یا بارسلونا احتمالاً مجبور خواهید بود هزینه بیشتری بپردازید.

شما می توانید جهت اطلاع از مهاجرت از طریق خرید ملک به این صفحه بروید.

نرخ وام مسکن اسپانیا

در سال2022 به تعداد 463600 وام مسکن در اسپانیا صادر شده است.

سال 2022 یک سال رکورد برای نرخ وام مسکن در اسپانیا بود، زیرا 464000 اعتبار صادر شد.

برای اطلاع از آخرین سطوح نرخ وام مسکن اسپانیا، باید با داده های آخرین وام های مسکن صادر شده در اسپانیا، شروع کنید. این به شما کمک می کند تا بدانید بهترین نرخ های وام مسکن اسپانیایی در حال حاضر چیست. البته، فراموش نکنید، اگر شما یک خارجی هستید، باید به خاطر داشته باشید که از آنجایی که دارایی های شما عمدتا در خارج از کشور است، نرخ شما باید متفاوت از نرخی باشد که در اسپانیا گزارش شده است.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت خانه در اسپانیا به این صفحه بروید.

نرخ فعلی وام مسکن در اسپانیا چقدر است؟

وام مسکن با نرخ ثابت و وام مسکن با نرخ متغیر دو دسته اصلی از وام های مسکن هستند که می توانید انتخاب کنید.

نرخ بهره متوسط ​​وام مسکن 2.67٪ (در مقابل 2.55٪ در ماه گذشته) است.

متوسط ​​نرخ وام مسکن با نرخ متغیر 2.18٪ (در مقابل 2.12٪ در ماه گذشته) است.

متوسط ​​نرخ وام مسکن با نرخ ثابت 2.93٪ است (در مقابل 2.80٪ در ماه گذشته)

نرخ وام مسکن اسپانیا برای افراد غیر مقیم

به عنوان یک فرد غیر مقیم، می توانید برای تامین مالی خانه دوم یا سرمایه گذاری خود وام مسکن بگیرید. البته، از آنجایی که دارایی های شما در اسپانیا مستقر نخواهد بود، بانک به ضمانت نامه نیاز دارد و به طور کلی اجازه نمی دهد ارزش وام بیش از 70٪ باشد. وام به ارزش مقدار وام مسکنی است که می توانید بر ارزش ملک خود قبل از مالیات تقسیم کنید، اما این درصد فقط برای استعلام کارساز است.

بیشتر بخوانید:

شرایط اخذ ویزای کار در اسپانیا

مهاجرت با کار در اسپانیا

وام مسکن اسپانیا با نرخ ثابت

وام مسکن با نرخ ثابت این مزیت را دارد که هر کاری که شرایط بازار در آینده انجام دهد، همان خواهد بود. برای به دست آوردن این مزیت، شما به طور متوسط ​​نرخ بالاتری نسبت به وام مسکن با نرخ متغیر پرداخت خواهید کرد، به عنوان مثال، از نوامبر 2021، وام مسکن با نرخ های متغیر با نرخ های 2.17٪ صادر شده است، در حالی که وام های با نرخ های ثابت با نرخ های 2.74٪ صادر شده اند، برای طول متوسط ​​24 سال.

تصویر-بهترین-نرخ-وام-مسکن-اسپانیا--8975

وام مسکن اسپانیا با نرخ متغیر

دلیل انتخاب این نوع وام مسکن اسپانیا، ممکن است به این دلیل باشد که ارزان ‌تر است و توجهی به تورم یا نرخ‌ها بالاتر ندارید و یا از نظر مالی راحت هستید و می‌توانید با نرخ‌های بالاتر مواجه شوید. یکی دیگر از دلایل ارزان ‌تر بودن نرخ‌های متغیر این است که برای بانک‌های صادرکننده آن، با منابع وجوه آنها (حساب‌های پس‌انداز) مطابقت دارد.

به طور خلاصه، اگر امنیت می خواهید، یک وام مسکن با نرخ ثابت بگیرید. اگر می بینید که تورم اوج می گیرد یا نرخ بهره بالاتر می رود، می توانید به دنبال وام مسکن اسپانیا با نرخ ثابت نیز باشید. البته، هر چه مدت وام مسکن شما بیشتر باشد، ریسک شما بیشتر خواهد بود.

برخی سوالات رایج در رابطه با بهترین نرخ وام مسکن اسپانیا

چه مقدار سپرده برای وام مسکن اسپانیایی نیاز است؟

برای اقامت دوم شما و به عنوان یک مقیم غیرمالی، بانک بیش از 70 درصد ارزش ملک شما را تامین مالی نخواهد کرد. این بدان معنی است که شما باید حداقل 45٪ از ارزش ملک را از دارایی های خود سرمایه گذاری کنید.

نرخ بهره در اسپانیا چقدر است؟

از مارس 2023، میانگین نرخ بهره وام مسکن 2.67٪ است. کمترین نرخ تا کنون 2.44 درصد بوده است، بسیار نزدیک به سطح فعلی! متوسط ​​مدت وام مسکن 25 سال 35 درصد دارای نرخ سود متغیر و 65 درصد دارای نرخ بهره ثابت است. متوسط ​​نرخ وام مسکن با نرخ متغیر 2.18 درصد، متوسط ​​نرخ وام مسکن با نرخ ثابت 2.93 درصد است.

شما می توانید در خصوص بهترین نرخ وام مسکن اسپانیا با مشاور املاک دریملند در اسپانیا تماس بگیرید.

 

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه