بازار کار در اسپانیا

بازار کار در اسپانیا

بازار کار در اسپانیا

بازار کار در اسپانیا چگونه است؟ یکی از راه های مهاجرت به اسپانیا و گرفتن حق شهروندی، ویزای کاری است و از آن جایی که مهاجرت از این طریق، هزینه کمتری دارد و راحت تر است، بسیاری از افراد نسبت به گرفتن ویزای کاری اقدام می کنند و بعد از مهاجرت، خیال شان از بابت درآمد و تامین هزینه های زندگی راحت تر می باشد. اسپانیا، جزء کشورهای اتحادیه اروپا است و و افرادی که در کشورهای خارج از این اتحادیه زندگی می کنند و درخواست ویزای کاری می دهند، حتما باید مجوز اشتغال دریافت کنند و کارفرما نیز باید ثابت کند که افراد و کارمندان کشورهای عضو اتحادیه، صلاحیت کافی را ندارند و باید از سایر کشورها جذب نیرو کنند.

اخذ ویزای کاری در اسپانیا

برای گرفتن ویزای کاری، شما ابتدا باید بتوانید نظر یک کارفرما را به خود جلب کنید و یک رزومه قوی داشته باشید و در انتظار تائید بمانید و بعد از تائید، همراه مدارک تان باید به سفارت مراجعه کنید. بعد از پنج سال کار و زندگی در اسپانیا، می توانید اقامت، تابعیت و پاسپورت این کشور را بگیرید و در طول این مدت، بیمه و مالیات خود را باید پرداخت کنید. پاسپورت اسپانیا، یکی از معتبرترین پاسپورت هاست و شما با داشتن آن می توانید به 129 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنید.
راه دیگر کسب ویزای کاری، این است که شما می توانید وارد سایت های کاریابی شوید و با بررسی فرصت های شغلی موجود، رزومه خود را ارسال کنید تا کارفرماها شما را انتخاب کنند.

نرخ بیکاری و بازار کار در اسپانیا

نرخ بیکاری در اسپانیا از سال 2013 تا 2022 کاهش یافته است، البته که نرخ بیکاری در اسپانیا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بالاتر است و در واقع، از آن جایی که انتخاب کارفرما در این کشور کار سختی است، اگر بتوانید کار مناسب خودتان را انتخاب کنید، دیگر هیچ مشکلی نخواهید داشت. کارهای حسابداری و IT در اسپانیا، بسیار پرطرفدار است و افرادی که تجربه و مهارت کافی در کارهای مورد نیاز این کشور را داشته باشند، می توانند کارفرمای مناسبی را پیدا کنند.
افرادی که با هدف کار به اسپانیا مهاجرت می کنند، باید تسلط نسبی به زبان انگلیسی داشته باشند و زبان اسپانیایی را بلد باشند و در واقع، تسلط به زبان انگلیسی، یک مزیت و برگ برنده برای شما خواهد بود. صنعت توریسم در اروپا یکی از شغل های پردرآمد است و اگر زبان انگلیسی قوی دارید، می توانید برای کار در آژانس های گردشگری اقدام کنید.

بازار کار در اسپانیا

مشاغل مورد نیاز در اسپانیا

یکی از اقدامات مهم در خصوص گرفتن ویزای کاری اسپانیا، تحقیق در خصوص مشاغل مورد نیاز و میزان حقوق دریافتی می باشد و این نکته را در نظر داشته باشید که شهرهای مادرید و بارسلونا، بیشترین فرصت های شغلی را در اسپانیا دارند. از جمله مشاغل مورد نیاز در اسپانیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 مهندسی فناوری اطلاعات
 مدیریت گردشگری
 مهندسی مکانیک
 مهندسی صنایع
 مدیریت MBA
 مهندسی برق
 مهندسی کشتی
 مهندسی عمران
 پزشک
 خلبان
 مترجم
میزان حقوق دریافتی در اسپانیا، بستگی به شغل شما دارد و افرادی که در زمینه های تخصصی تر فعالیت می کنند، حقوق بالاتری را دریافت خواهند کرد.
افرادی که قصد کارآفرینی در اسپانیا را دارند، باید درخواستی را به سفارت ارائه دهند تا مقامات دولتی، شرایط را بررسی کنند و بعد از تائید، شما می توانید کسب و کارتان را در این کشور، راه بیندازید.

شرایط افراد همراه با اخذ ویزای کاری اسپانیا

فردی که ویزای کاری اسپانیا را دارد، می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست ویزا بدهد که البته این امکان، یک سال بعد از این که خود فرد در اسپانیا مشغول به کار شد، فراهم می گردد و بعد از آن باید ثابت کند که می تواند از پس هزینه های خانواده بربیاید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه