اقامت تمکن مالی اسپانیا

اقامت تمکن مالی اسپانیا

اسپانیا، از جمله کشورهای اروپایی است که طی سال های اخیر، آمار مهاجرت به آن روند صعودی داشته است. اقتصاد رو به پیشرفت، آب و هوای مدیترانه ای، دسترسی به بنادر، خدمات بهداشتی و درمانی عالی و مردمانی خونگرم در کنار هم از جذابیت های این کشور و دلیل مهاجرت افراد می باشد. یکی از بهترین روش های مهاجرت به اسپانیا، تمکن مالی است که بدون داشتن کار، می توان اقامت دریافت کرد. در ادامه به بررسی کامل اقامت تمکن مالی اسپانیا خواهیم پرداخت.

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

دولت اسپانیا فرصتی را در اختیار افرادی که وضع مالی خوبی دارند، قرار داده تا بتوانند با ارائه مدارک و مستنداتی دال بر داشتن تمکن مالی و تامین هزینه های خود و اعضای خانواده، اقامت این کشور را دریافت کنند. این روش برای آن دسته از افرادی مناسب است که قصد سرمایه گذاری یا راه اندازی کسب و کار در اسپانیا را ندارند و تنها می خواهند از طریق اموال و حساب های بانکی شان اقدام کنند و نیازی به انتقال مبلغ زیاد بابت سرمایه گذاری یا خرید ملک نیست.

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که افرادی که از این طریق مهاجرت می کنند، حق کار ندارند و نمی توانند در شرکت ها استخدام شوند، اما می توانند برای خود کسب و کار راه بیندازند یا شرکت ثبت کنند. مدت اقامت اولیه یک سال است که بعد از آن می توانید به مدت دو سال آن را تمدید کنید و بعد از پنج سال، اقامت دائم برای خود و اعضای خانواده تان بگیرید.

شرایط اقامت تمکن مالی اسپانیا

اولین شرط برای دریافت این نوع اقامت این است که مدارک موثق و معتبری از فیش حقوقی یا گواهی بانگی ارائه بدهید و باید به اثبات برسد که شما می توانید بدون کار کردن از پس هزینه های خود و اعضای خانواده تان بربیایید.شرط دیگر ارائه برگه عدم سوء پیشینه است که فرد متقاضی و اعضای خانواده نباید طی پنج سال گذشته هیچ گونه سابقه کیفری داشته باشند.نکته جالب این است که نیازی نیست فرد متقاضی تمام طول سال را در اسپانیا زندگی کند و در واقع نیازی به حضور فیزکی نیست و حضور حداقل شش ماه در سال (معادل 184روز) کافی است و اگر فرد نتواند این مدت در اسپانیا حضور داشته باشد، امکان تمدید اقامت وجود نخواهد داشت.

اقامت تمکن مالی اسپانیا

مزایای اقامت تمکن مالی اسپانیا

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی، مزایای زیر را به همراه خواهد داشت:

 • زندگی آرام و بی دغذغه در اسپانیا
 • امکان سفر به 27 کشور اروپایی بدون نیاز به ویزا
 • امکان تحصیل فرزندان
 • امکان بازگشایی حساب بانکی
 • دریافت اقامت دائم بعد از 5 سال
 • امکان خرید ملک

مدارک لازم برای اخذ اقامت تمکن مالی اسپانیا

ارائه مدارک زیر به سفارت برای گرفتن اقامت الزامی می باشد:

 • پاسپورت معتبر
 • سند ازدواج
 • گواهی عدم سوء سابقه
 • گواهی سپرده و حساب های بانکی
 • اجاره نامه ملکی یا سند ملک در اسپانیا

معاینات پزشکی و تائیدیه سلامت

مراحل اخذ اقامت تمکن مالی اسپانیا

پروسه اخذ این ویزا در حدود 5 تا 9 ماه زمان می برد و مراحل زیر باید طی شود:

در ابتدا نیاز است که گواهی و مدارک تمکن مالی و مدارک گفته شده در اختیار کنسولگری قرار بگیرد که مدارک باید به صورت ترجمه شده ارائه شوند و در صورتی که نقصی در مدارک وجود داشته باشد، درخواست شما رد خواهد شد. در صورتی که با درخواست شما موافقت شود، ویزای یک ساله برای تان صادر می شود و شما حداکثر 90 روز فرصت دارید تا وارد خاک اسپانیا شوید.

بعد از ورود به اسپانیا، طی 30 روز باید به اداره مهاجرت مراجعه کنید و درخواست کارت اتباع خارجی بدهید که این کارت طی پنج سال اول، به مدت یک تا دو سال تمدید می شود و بعد از آن شما شهروند اسپانیایی به حساب می آیید.

هزینه اقامت تمکن مالی اسپانیا

در خصوص هزینه ها باید بگوییم که تنها مساله مهم، داشتن تمکن مالی بالا است که جهت کسب اطلاعات در خصوص میزان تمکن مورد نیاز، با کارشناسان ما در دریملند تماس بگیرد. هزینه های مربوط به ترجمه مدارک یا خرید بلیت هواپیما نیز متفاوت خواهد بود.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه